Да спра ли бъдещия батко от детска градина?

  • 2 243
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Аз бих го спряла.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Аз не спрях каката - и за мен и за нея беше по-добрият вариянт. Е, беба изкара варицела на 29 дни .... но сега в яслата не се притеснявам  Wink

# 17
  • Мнения: 232
Е,вие пък.Като ходи на градина и- вируси.На вас не ви ли идват гости?.Скрийте се в къщи с бебетата и се пазете от външния свят.

# 18
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Аз съм с бебе и първокласник, който няма как да  спра от училище.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И аз смятам че е по-добре да ходи.Ако го спреш той сам ще пожелае.Имам само едно дете, но повечето ни познати са с по две и имам наблюденя.И на теб ще ти е по-лесно.

# 20
  • Мнения: 4 406
няма да спра баткото, просто мисля, че няма да имам време и за него. ще разчитам на късмет да не носи шарки, а вирусите ще борим с имуностимулатори

# 21
  • Мнения: 1 931
Марина се роди юли и септември Йони тръгна на ясла. Той изкара варицела, но тя не. А и като е с децата и на него му е по- добре, а и на мен ми е по- леко с едното. Може да помислиш за 2 седмици примерно, но изцяло не си струва да се спира.

# 22
  • Мнения: 2 746
А по-големите, които ходят на училище няма как да бъдат спрени, нали? Ако смяташ, че детето ти не боледува често и ще е по-добре с връстниците си, не го спирай.

# 23
  • Мнения: X
И аз съм пред същата дилема, но не мисля да я спирам. Тя много обича да ходи, има си приятелчета, води си неин социален живот, да я оставя вкъщи с бебето би било наказание. Вирусите - от тях няма спасение, не мога да спра таткото от работа, а и когато каката се роди, аз боледувах, като за последно, най-много от всички.
Бебетата рядко хващат шарки и ги изкарват най-леко, другите вируси са по-опасни, но няма как. Ще разчитам на това, че каката ми е еизключително здраво дете.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще разчитам на това, че каката ми е изключително здраво дете.

ето това е истината.

Ако наистиона детето е с добър здравословен статус, няма смисъл да го спираш от ДГ. Ако си е болнавичко пък няма смисъл да си мъчиш и 2-те деца.

# 25
  • София
  • Мнения: 565
Е,вие пък.Като ходи на градина и- вируси.На вас не ви ли идват гости?.Скрийте се в къщи с бебетата и се пазете от външния свят.
Въобще не съм от хората, които гледат детето си "под похлупак". Никога не сме се крили от външния свят. Но в началото, когато децата тръгнат на градина, има един неизбежен период на почти непрекъснато боледуване. 1-2 седмици на детска, 1 вкъщи. Това е положението не само при нас. Затова се притеснявам. Успокоявам се с мисълта, че той кара вирусите леко, само сополи и кашлица, много рядко лека температура. Но въпреки това си ги носи.

# 26
  • Мнения: 568
Дъщеря ми беше предучилищна и не сме я спирали. Но и направихме ваксина за грип.както и на таткото. Имаше донесени вируси, но бебето ги караше леко. Кърменето предпазва бебока.
А и не мога да си представя какво бих я правила вкъщи, в началото беше много изтощително - отново безсъние, часове кърмене, колики и други екстри...

# 27
  • Мнения: 1 197
Мисля,че с бебе и баткото вкъщи може да ти доиде малко множко

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, не го спирай!  Grinning

# 29
  • Мнения: 187
Големият ми син вече месец и половина не ходи на детска градина поради тази причина.Три пъти беше с хрема,която лекувах и трите пъти малкия прехвана,като последният път направи бронхиолит.Добре че го заведох на време при педиатъра и не се наложи престой в болницата.Не мога да кажа,че ми е лесно с двамата или че на батското не ми е скучно,понеже заниманията са му еднотипни а и времето не позволява разходки.Но аз съм по-спокойна и не бягам постоянно с лъжицата с сиропа и при двамата.Естествено това няма  да продължи доста време,а докато мине сезона на тези респираторни заболявания.Ако беше ученик на мога да го спра от училище,но понеже е на градина и аз съм си в къщи,прецених да постъпя така.Решението как да постъпиш се е  твое,пожелавам ти леко раждане!Само да попитам на какво основание вашият хомеопат  те съветва детето да  ходи на  градина?

Общи условия

Активация на акаунт