На каква възраст отказахте децата си от залъгалката?

  • 2 622
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 390
На 1год и 10 месеца, бяха на терасата с баща му и малкия без да иска си я изпуснал през процепчето, ама тя не паднала долу, а тати я взел незабелязано и казал,ч е Сашко си изпуснал биберона и едно куче минало  и му я изяло ooooh!
Няколко дни , когато лягаше сам си обясняваше , че биберонката я няма, Сашко я изпуснал и едно куче я изяло.
Нямаше рев, нямаше безсънни нощи, явно беше дошло времето:D

# 31
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Все още я ползва но по-рядко само когато заспива и после сам си я изспуска от устата. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 880
На 2 години някъде.... Изгуби си я в къщи сред играчките и аз след дълго търсене казах край, лягаш си без. И без това бях решила след тази залъгалка да не купувам други вече. 2-3 вечери скимтя и рева, но бързо й мина. Никога не ги е дъвкала, но мен пък ме дразнеше непрекъснатото търсене, миене, страхът да не тръгнем някъде без нея, да не я забравим и т.н. Без залъгалка си живеем по-спокойно Wink

# 33
  • Мнения: 532
Много ми беше трудно .На 1г и 9 месеца почти беше,щом я скрих се почна неспането.за да не я лишавам от сън й я върнах,но после я смених е друга,която имаше капачка и тъй като тя не можеше да я лапне,сама се отказа.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
Все още не съм я махнала, основно нощем я давам, а и той сам си я търси като се събуди, в момента го мъчат зъби и ще изчакам още 1-2 месеца като се надявам дотогава да сме приключили със зъбките и тогава вече ще се опитам да я махна.

# 35
  • Мнения: 595
Бая се замислих-забравила съм Embarassed  Някъде около година и 2-3 месеца,но за сметка на това още не можем да махнем нощното шише а е на 4г Embarassed

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
На 1г и 10м., беше почнала да се пренася при нас на спалнята рано сутрин и си я забрави в детската стая, аз й казах,че не ми се става и тя си заспа без нея.  Като станах първата ми работа беше да изрежа върха на едната, а другите ги скрих. За следобедния сън си я потърси, аз й дадох изрязаната, тя каза "биби счупено" и така два три дни си искаше, аз й давах срязаната и тя спря да  търси залъгалка.

# 37
  • Мнения: 3 622
Махнах залъгалката, когато беше на 2 години. Отрязах силикона отпред и му казах, че Понго /това е кучето ни/ му е изял биберона. Три - четири дни си ходи с нея в ръка и спеше доста неспокойно, но удържах да не му дам нова  Peace

# 38
  • Мнения: 472
Ние махнахме бибата на около 1г. Всеки ден с ножичка отрязвах по малко, докато стана цялата нащърбена. Беше много смешно, защото милата хиляда пъти си я слага в устата и я вади. Гледа я, слага в устата, вади я, пак я гледа, гледа ме мен изпитващо... Аз обаче напълно невъзмутимо я питах: какво става маме, кофти ли е бибата и така я изхвърлихме. Не е плакала нощно време и повече не се сети за нея  Hug

# 39
  • Мнения: 727
на 1,6м...доста лесно,а спеше с една в устата и по една във всяка ръка Crazy..мачкаше ги

# 40
  • Мнения: 4 296
Почти на три беше като я махнахме.  Embarassed Много, много трудно стана.  Rolling Eyes

# 41
имам две деца и нито едно от тях не пожела даже да ги опита Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 427
Точно от два дни сме без биба bowuuСтана много лесно,а беше много пристрастена.Просто  ябеше изгризала почти докрая.Опита да я смуче, но не се получи и се отказа.Без ревове и драми.Радвам се , че не се поддадох на съветите да я оттуча насила.Просто й дойде времето.Точно както стана и с памперсите.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 612
Ох,и аз в момента съм на тази вълна ooooh!Големия му я скрих на 1,2г (рачето от възглавничката я беше взело)и той я търси няколко дена,през нощта като ревеше му я давах в полусън и като се отпуснеше пак я махах и така около 3дни,но той спеше при нас на спалнята.Сега обаче бебо спи в леглото си и при най-малкото забавяне в търсенето на бибата веднага се разсънва и после поне 1-1,5ч не заспива.Обаче ми омръзна този страх непрекъснато,да не я метне някъде,да не я загуби из играчките и съм се наканила да прежаля няколко безсънни нощи и да пробвам да я махаме.

# 44
  • Мнения: 656
Беше на 2 год. и 1 м. когато реших че е време да махна биберона, стана много лесно

Общи условия

Активация на акаунт