На каква възраст отказахте децата си от залъгалката?

  • 2 620
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 194
На 2 г. и 7 месеца чак я махнах на дъщеря ми. Сега си мисля, че беше късно. навремето я чаках да стане "готова", но тя все повече се привързваше и пред явните и проблеми с говора(фъфлене и съскане ) я махнах на сила. Тя я смучеше нон стоп. Казват ми , че говорните проблеми нямат връзка с бибата, но не съм 100 процента убедена.
Сега синът ми само спи с биба и не бързам Confused

# 16
  • Мнения: 3 932
На година и половина сам  newsm78 (да речем почти) я отказа, по-точно един ден ни я върнаха от градината и ни казаха да не ч носим повече.

# 17
  • Мнения: 1 897
Все още в къщи заспива с биберон, а нощем се буди и си го търси,ако му е изпаднал от устата.
В яслата обаче запива без залъгалка, явно гледа от другите деца.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 640
Мъчих се да си спомня за каката, но на ,старост-нерадост, не мога, а с малката около годинката - просто спрях да и я давам. Е ,заспива с шишето с вода, когато е по-крива.

# 19
  • Мнения: 87
Бяха на 2год и 1м -трудна работа много упорство от моя и от тяхна страна. Не плачеха ,но си развалиха режима за сън, заспиваха трудно, обедния сън се намали и имаше дни, в които не спяха въобще.

# 20
  • София
  • Мнения: 790
На 1 г и 9 м хвана някаква ужасна хрема. Използвах момента, че не може да диша през носа и прибрахме бибата. После като се сети за нея, и казах че ще я подарим на кучето за неговите бебета  Laughing и повече не сме я ползвали.

# 21
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Олеле, нашето е за срам  Crazy Едва сега, точно когато навърши 4г.  Confused Не ставаше и не ставаше, искаше си я за заспиване, вярно, че като заспи сам я плюваше, но без нея не заспиваше. Всичките ни опити бяха увенчани с неуспех, ревове, истерии, кошмар  Crazy А сега стана от раз, явно го е надживял, бяхме забутали и трите (!) някъде, , търсихме ги и той търси, не ги намерихме и той взе, че заспа, без истерии, направо не повярвах. Стана без травми, без нерви, ама на тази голяма възраст... Направо се бях отчаяла, мислех си, че до училище ще ми заспива със залъгалка  ooooh!

# 22
  • Мнения: 24 467
Година и половина или 1-2 месеца отгоре. На две години големият вече отдавна не беше с биберон, малкият също го отказах.

# 23
  • Мнения: 8 505
На година и 5-6м.Беше лесно,защото и без това не си я търсеше кой знае колко.

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 10:40 от reflex

# 24
  • Мнения: 4 668
На 2г.4м. беше синът ми , когато се отказа от бибата . Преживя го сравнително лесно .
Майка ми му я взе и каза , че я е изгубила . Той беше голям вече и разбираше всичко , пазареше се - да купим от магазина , да му дам другите биби / имаше към 10 / Laughing
Преди това не съм се опитвала да му я взема , нито ме е притеснявал , че спи с биба .
Защо държиш да му я махнеш и да го тормозиш , след като отказва да спи без нея ?

# 25
  • Мнения: 232
Имахме цяла колекция от биберони.Няколко пъти се мъчих да я откажа, но виждах ,че е голям тормоз за нея и пак се предавах.Напълно го отказа на две и половина.Не беше чак толкова трудно.Според мен си има период за тая работа.Другите майки ме упрекваха, но си казвах:е, няма пък и на градина с биберон да тръгне я.Щом му дойде времето,ще се откаже.

# 26
  • Мнения: 2 622
Още сме със залъгалка.Има дни когато въобще не я вади от устата си #CrazyЗасега еднствения успех,който сме постигнали е вънка поне да излизаме без бибата.Голямата щерка беше с биба до 2г.и 2м.,трудно понесе отказването й,хем я смучеше само като спи.Ще видим какво ще правим...

# 27
  • Мнения: 27 524
Не съм се справила. Не съм и започвала. Не виждам проблем в нея, засега си я ползва. С времето сам ще се откаже, поне до 3 няма да го притеснявам  Simple Smile

# 28
Явно всяко дете е различно и само решава кога му е моментът Simple Smile


В началото моят син много си обичаше бибата и лесно заспиваше с нея.
На 7-8 м (още нямаше зъби) вече се разсейваше да смуче и дъвче меки гумени играчки,
и вече не си търсеше бибата.
Реших, че е идеалният момент да не му я давам повече.  Stop

Обаче още не съм проверила ако види друго дете с биба, дали няма да се сети Mr. Green

# 29
  • Мнения: 372
Ами ние какъв случай сме  Joy  Пробвах да и давам залъгалка, не помня вече точните месеци, но в началото..... не искаше. Някъде около годинката в коша с играчки като намери една и като я лапна, та до 2г не мога да я махна. Шантава работа, накрая я загубихме и за 2-3 вечери я забравихме.

Общи условия

Активация на акаунт