Хълцането

  • 1 529
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря ви майчета за бързите отговори .Сега вече наистина съм по-спокойна .Мислех си че аз нещо греша ,но явно е нормално. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 454
Моетио дете също много хълцаше, но още в болницата ми казаха, че няма нищо страшно. Дори и сега на годинка понякога започва да хълца и нищо не му помага.

# 17
  • Мнения: 9 973
ние така от родилното,рядко помага водичката........

# 18
  • Мнения: 249
И моя бебок хълцаше ужасно още в корема ми. Сега започва след като я преоблека. Четох някъде, че бебетата хълцат, ако се охладят и предполагам за това хълца и тя. Винаги запазвам малко мляко (10 - 15 мл), което и давам след като я преобуя. Винаги помага.

# 19
  • Мнения: 9 814
Хълцането се получава освен от притискане на диафрагмата, също и от "погълнат" въздух. Казвали са ми че, това се получава само при деца на АМ, но аз кърмех моето, а тя хълцаше след всяко хранене. Направо се тресеше. Това при нас продължи до към 5-ия месец и постепенно отшумя.

# 20
  • Мнения: 74
normalno e bebcho da halca ne se pritesniavai

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
и при нас хълцането е често, понякога помага вода, друг път минава от само себе си, а действа и ако я разсмея повечко Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 1 185
Марти хълцаше страшно много, докато не започнах да го изправям за оригване по два пъти.

# 23
  • Мнения: 298
Съвсем естествено е да хълца. Най-често се разхълцваше, ако не се е оригнала след хранене и най-бързо ни оправяше цицата  Crazy, не съм давала вода, само се давеше от нея.

# 24
  • Мнения: 660
Хълцането се получава от разсинхронизирана дейност на диафрагмалните нерви, но тя от какво се получава бабите и лекарите само гадаят. Няма защо да се притеянваш минава си така или иначе.

Ако бебето ти приема да суче през три часа и приема водата междувременно, добре, но ако дава признаци, че е недоволно, това е най-сигурният начин лактацията ти да спре до около 2 месеца - извинявам се за черните прогнози. По-добре си го кърми на поискване и когато хълца му давай да суче  Peace

# 25
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Хълцането  е нещо нормално.. Peace
След третият месец се спре да хълца толкова много и толкова често  Embarassed

# 26
  • Мнения: 728
И моя син хълцаше всеки път след ядене.. аз така се бях стреснала когато за пръв път го кърмих в болницата, че подлудих акушерките, даже до майка ми звънях.. те малко ми се смяха ..  Crossing Armsаз от къде да знам че е нормално. Майка ми още ми се подиграва, като се разхълца ми се обажда по телефона да ме пита какво да прави .. Joy
Така че - нормално е, като поотрасне ще почне да хълца по на рядко

# 27
  • Мнения: 1 049
На мен са ми казвали, че или от преяждане или от изстудяване започват да хьлцат  Wink

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Както споменах и ние сме от хълцащите. Вчера мойта приятелка (акушерка) ми каза, че хълцането са появява, когато малкия поеме въздух докато яде.

Общи условия

Активация на акаунт