ЮЛСКОТО дете в коремчето расте!

  • 10 170
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 427
Момичета много ви благодаря за честитките и пожеланията! smile3510 Аз толкова съм изпращяла вече,че съвсем забравих че е 6-ти/вчера/ и че имам рожден ден.Добре че няколко приятели се обадиха да ми честитят и ми напомниха.А като се прибрах вкъщи милото ми изчистило,измило чиниите,сготвило,купило ми цветя.... Grinning
Сега само чакам да дойде 13-ти и да ида на ФМ. Това ще е най-хубавият ми подарък-да си видя бебчо.

# 16
  • Мнения: 58
Добро утро и от мен!
Първо искам да напомня на julie.k ,че от миналата тема имаме две нови мами,които трябва да се добавят в списъка:
valiok-31г. втора бременност термин 12 юли (термина не си е писала,но по линийката й сметнах,че трябва да бъде 12 юли!Ако съм сгрешила да ме поправи!)
liana 85-22г първа бременност термин 6 юли
И второ вчера вечерта усетех толкова осезаемо бебо,че просто нямаше никакво съмнение!Даже в първия момент се стреснах,защото досега това което усещах беше толкова ефирно,почти нереално,но този път направо се раздвижи сериозно!И не само веднъж!Направо се разплаках от щастие!
Kokolin ако не се лъжа ти пита за Еспумизана!Аз имам същия проблем с червата и съм се консултирала с моя доки и тя каза,че няма никакъв проблем да пия еспумизан когато имам нужда!
marieta_78 паметта ми е пълен потрес,аз нали писах последната си простотия!Когато ходих да дам урина за изследване -влязох  в тоалетната с чашка в ръка и бодро се изпиках,без да оставя нищо за чашката! Joy

# 17
  • Мнения: 1 584
2.До колко ,че качените килограми  влияят върху размерите на бебчето? Сънувах, че детенцето ми се роди 1,900 кг.  Знам, че в момента всичко се трупа върху нас, бебетата активно нарастват през последните 3 месеца.  Миналият път качих 21 кг., а синът ми се роди 3,350кг./50 см.  

Това е извадка от сайта на бг-мама. Но разбира се, всичко си е много индивидуално.

Най-общо килограмите се разпределят така: около 1-2 кг за първите три месеца; около 4 кг през второто тримесечие и около 6 кг за последните 3 месеца.

В книгата “Аз съм бременна'' - 2 книга (издателство “Слънце'') Ален-Пиер Вател и Сандрин Жерен представят как се разпределя теглото на бременната жена:

- тегло на бебето – от 3 до 4 кг
- тегло на плацентата – от 500 до 700 г
- тегло на амниотичната течност – от 700 до 900 г
- тегло на матката – от 800 г до 1 кг
- тегло на гърдите – от 400 до 800 г
- тегло на допълнителната кръвна маса – от 1 кг до 1,8 кг
- тегло на водата – около 1 кг
- тегло на тлъстините – около 3 кг



# 18
  • Мнения: 223
2.До колко ,че качените килограми  влияят върху размерите на бебчето? Сънувах, че детенцето ми се роди 1,900 кг.  Знам, че в момента всичко се трупа върху нас, бебетата активно нарастват през последните 3 месеца.  Миналият път качих 21 кг., а синът ми се роди 3,350кг./50 см.   

Майра е постнала хубава информация по твоя въпрос.

Качените килограми не знам дали имат отношение към теглото на бебчето, но със сигурност е въпрос на ген. За пример миналата година 2 мацки, които бременееха заедно родиха една след друга. И двете качиха точно по 30 кг. Едната роди бебче 4,100кг, а другата 2,900кг.

Разликата е огромна. Така че няма значение колко ядеш, а какво и доколко то е здравословно за бебчето Simple Smile

Сега се сетих нещо. Когато съм се родила аз е раждала друга жена заедно с майка ми, която е родила бебче 5 кг. По-интересното е, че го е родила нормално, без разкъсвания и шевове, първескиня.  Shocked Е, това не знам как го правят Simple Smile

# 19
  • Мнения: 4 371
Мариета 78, аз съм много разсеяна, добре че имам рамене, че някой път ще излезна без глава от нас Laughing

Маста аз си сложих на едно бурканче към 400мл е май newsm78  3 есенции течни на ванилия и пак не ми миришеше хубаво и после наблъсках ванилена захар/имим бурканче/ сигурно 2-3 с.л. Mr. Green сега мирише на кекс Wink
Тая мас няма ли да си я мажеш по корема? Ще ти лепне от захарта Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 334
Добро утро на всички!  Grinning
Pearl, предлагам за отмъщение поне котката да събудиш, ако ще ти олекне!  Twisted Evil  Laughing
Belinda, Душичке - честити ви риткунчета!   bouquet
Душичке, добавих двете мами в списъка, благодаря за помощта!
valiok, liana 85 - ако данните имат нужда от корекция, казвайте  Hug

ketito, картинките не съм променяла, направо от Саксофончето копирах темата - заслугите са нейни  Mr. Green Ама вярно много красиви очи имате!
Майра, ще гледам довечера след работа да добавя отлетелите щъркели!

Ако има и други неща за допълване, казвайте, че и аз започнах да забравям това-онова  Mr. Green Онзи ден си забравих мисълта, докато приказвах Thinking

# 21
  • Сливен
  • Мнения: 9
Майра, благодаря за информацията , но повече се нуждая от сравнения като на Pearl , аз  знам ,че всяка от нас е различна ,но тези сънища ще ме побъркат.  Дайте идея как за една нощ поне да си изключа мозъка ?

# 22
  • Мнения: 12
Аз моята мас я направих с две пакетчета ванилия, но реших, че още ми мирише на мас и прибавих портокалова есенция за сладки и кексове и познайте- сега мирише на сладки  Joy само мъжа ми да не се обърка насън и да не ме загризе  Joy Joy Joy
Иначе снощи даваха някакъв мач, а в това време бебето се разшава и мъжът ми вика "ще го правим футболист" а аз му казвам "ми ако е момиче?" а той ми отговаря "ми........има и женски футбол", предтавяте ли си  Joy  Joy  Joy ? Само футбол им дай на тия мъже ...........
Иначе редовно сънувам, кога еротични сънища  Embarassed , кога някакви други глупости.... А концентрацията ми е под всякаква критика. Миналата седмица ми се обажда брат ми и ми обяснява разни неща и в момента, в който затворих телефона, вече не си спомнях какво ми е казал. Добре, че се обади вечерта, за да си припомня  hahaha

# 23
  • Мнения: 1 584
Майра, благодаря за информацията , но повече се нуждая от сравнения като на Pearl , аз  знам ,че всяка от нас е различна ,но тези сънища ще ме побъркат.  Дайте идея как за една нощ поне да си изключа мозъка ?

Аз явно не съм разбрала какъв ти е проблема. За сравнение - с предната бременност качих 12кг, родих бебе малко по-голямо от твоето на кг - 3430, 53 см.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 884
Дуци ми не ми лепне  newsm78 , аз и миналия път слагах ванилена захар, защото си я купих без да искам Whistling и то цял буркан. Не ми е некомфортно и хубаво се размазва. Само дето съм несериозна  Blush

Аз миналата бременност качих 15кг-родех бебе 3 350 кг- 51см Peace
После качих още Mr. Green покрай кърменето.

# 25
  • Мнения: 782
Боряна и съм в 18 седмица. Термина ми е на 8 юли
Ника и е ... bubeto81

И тази мама сме забравили  Peace

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 11:19 от Shada

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
е раждала друга жена заедно с майка ми, която е родила бебче 5 кг.
Сестра ми е родена 5 и 100 #Crazy Първо раждане, майка ми е повръщала от ден първи до ден последен. В резултат не е качила почти нищо, казва че след изписването е тежала 48 кг. и била толкова изтощена физически, че като духал вятър и я носел по тротоара hahaha А какво бебе, а? Всичко е ген, сестра ми и досега си е страшно едра жена.

# 27
  • Сливен
  • Мнения: 9
Благодаря ви действате ми страшно успокоително малко килограми- голямо бебе СУПЕР!

# 28
  • Мнения: 56
Здравейте и от мен! Simple Smile
Най-накрая се докопах до компа. Mr. Green  У дома съм с 2 компютъра и с двама мъже и за мен ред не идва  Wink

И аз мисля, че няма връзка м/ду качените кг. и теглото на бебчо.
При първата си бременност качих 18кг., а сина ми се роди 2.750, 47см.

До сега съм качила 3кг. и ми се струва много...
Вие как сте с килограмите , момичета?

Хубав ден на всички! Grinning

# 29
  • Мнения: 2 323
Да се похваля, вчера бяхме на концерт и бебето се разрита. Сега усетих пак едно леко ,,туп,, Simple Smile Явно си е искало културни прояви за да се прояви Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт