Плаче като я кърмя. Дайте ми съвет.

  • 1 469
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 887
Аз имам доста мляко, но тя не ще да яде много. Като се успокои и засучи, сучи 5 минути и заспива. После изчеждам поне по около 100 гр. кърма от двете гърди.

# 16
  • Мнения: 980
Ще заякне и ще суче по повече, макар, че казват, че бебето изсуква 90% от дажбата си през първите 10 минути. То знае най-добре, само му предлагай гърдата по-често, при всяко негово недоволство. И не изцеждай и двете гърди, храни го от едната и после я изцеждай, на следващото хранене - другата.
Успех!

# 17
V "Kniga za kurmeneto" na Hana Lotrop IMA VSICHKI OTGOVORI!
Za suzalenie neshtata koito preporuchvat BG lekarite sa daleche ot evropeiskie i amerikanskite dostizenija preporuchvani ot svetovnata zdravna organizatsija. Za shtastie tazi kniga e prevedena i izleze v BG i mozem da se spravjame sami i chez neja.
Na tvoja vupros - kolkoto po-chesto kurmish "pri poiskvane" tolkova po-burzo mahate zultenitsata i ste po-shtastlivi maika i bebe.
Mojata dushterja placheshe ponjakoga pri suchene v nachaloto kakto ti opisvash, no posle po njakoe vreme prestana. Taka i ne razbra zashto. Sega mislja che prosto az bjah nespokoina i neuverena i tova i se predavashe. Bjah dosta stresirana ot tezko razdane + razlichni suveti, no se doverih na knigata i na sobstvenite si instinki + na instinkite na beba (kakto suvetva knigata) i neshtata prosto se namestiha.
Ne kazvash kakvo ti e i taka e trudno da se predpolozi ot kakvo plache bebeto ti. No vuv vseki sluchai mislja che e dobur suvet da izsezdas malko mljako, ako sa ti mn pulni gurdite, kakto i da ja kurmish pri poisvane, kakto i da ne i davash tolkova voda, ako v momenta imash kurma...
Uspeh i pulno spokoistvie Simple Smile
Z

# 18
  • София
  • Мнения: 887
Може и в мен да е проблема. Вече съм стресирна, постоянно се тревожа дали папка достатъчно, дали наддава.
Наистина трябва да следвам желанията на детето, а не на педито.

# 19
  • Мнения: 1 312
Цитат на: Shali
Здравей и честито ти бебче  Grinning !
Опитай преди да предложиш гърдата да изцедиш малко, защото може би гърдите ти са доста препълнени и ареолата е твърда и бебчето не може да захапе добре. Изцеди малко, колкото да омекне самата ареола и зърното се оформи хубаво, а така също и млякото ще потече веднага. Някои бебета се дразнят, ако трябва да сучат на "празен ход".
На какви интервали я кърмиш? Защото е възможно, ако интервалите между кърменията са по-дълги да е прегладняла и затова да се дразни.

Pri nas be6e taka-gardite mi biaha stanali na kamak i beb4o adski se iznervia6e,4e ne moje da zahapi dobre.Cediah v nesviast dokato se regulirat ne6tata.Po-kasno imahme i mle4nica i za den(predi da zapo4na da mu maja usti4kata s Nistatin)pi6te6e i me blaska6e,iavno mu e bilo bolezneno s tia gabki u ustata Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Цитат на: advise
Наистина трябва да следвам желанията на детето, а не на педито.


Именно!Знаех си аз, че интелигентна жена като тебе сама ще се сети къде е ключа за мазето Wink

Общи условия

Активация на акаунт