Отговори
# 15
  • Мнения: 1 545
Ани, плийз, дай инфо за инсталацията ти за водата - ние много търсим нещо такова.

# 16
  • Мнения: 764
Млее,какви сериозни теми обсъждате,да не сте заразени от съседната тема Sunglasses
Тук по4ти няма разделно събиране на отпадъци,има контейнери за пластмасови бутилки/сини,за хартия/бели и другите са обши/зелени,торби си купуваш сам и са най разнообразни с най-разнообразни цени,ароматизирани също.По-4есто се използват торби от супермаркетите.Като пазарувам сама си имам една коли4ка с колелца,ако сме на голям пазар,идва малка естествено.Навсякъде има кош4ета за батерии,в последно време ние караме на тези които се зареждат оба4е.Бидон за лекарства има във всяка аптека.Дрехи био не съм виждала изобщо,взимала съм от био-пЮретата на Диетерба,но за останали био-храни....също не не съм много довер4ива,4увала съм много противоре4иви неща,а и цените им са супер надути...Парното ни е централно,ако някой ден се сдобием с къща,ще му мисля и за панели...Пералнята на около 30-40градуса най-4есто. За био горива...мда,за домашната камина е супер,за колите оба4е...трябва да ги има масово ина4е сме само в сферата на добрите пожелания Thinking
По въпроса за детските коли4ки.Аз бях направо влЮбена в тази на сина ми.Беше супер удобна,комбинирана,с голяма метална скара отдолу,за носене на каквото си поискаш PeaceНенавиждам сегашнита с някакви миниатЮри от плат отдолу NaughtyЦялата на весели далматинци PartyБих отгледала и Киара с нея,ако в онзи момент беше възможно да се пренесе,нищо,4е беше на 9 години.После майка я продаде или подари...Сегашната е Инглезина,плата е супер ка4ествен,прала съм я многократно,не е мръднала,коша от долу поема 1 торба продукти,което за днешно време си е живо постижение PeaceНе сме говорили какво ще я правим.Дълбоко в мен желанието за 3то едва ли ще загине базвъзвратно.Моят мъж не е съгласен предвид финансите ни,но знае ли 4овек някой ден може да се подобрят нещата WinkБих я покрила някъде на вилата аз,да я подаря,нямам на кого,вероятно мъжо би я продал...

# 17
  • Мнения: 1 100
Побут  Mr. Green

Кал4ее, къде ми е капу4отоооооооооооо Wink

Хубав ден на вси4ки  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 3 388
Аз пък досега не съм прала количката  Thinking ... има ли и други като мен?

Хайде излизаме! Хубав ден и от слънчево Милано   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 617
И аз не съм я прала. Доволна съм от нашата.

Също пера почти винаги на 30 (рядко на 40) градуса,кратки програми.

  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 388
Момичета, още веднъж благодаря на всички, които се включиха с отговор на моите въпроси. Ако и други искат да се включат, с удоволствие очаквам нови мнения  Simple Smile

Имам един бърз въпрос- има ли незахранвали с минестра и ако да с какво и как за захранвали?

Сега наистина вече излизаме, че докато се наканим пак ще дойде време за ядене  Crazy

# 21
  • Мнения: 3 425
Прего  Crazy


Иска ми се и аз да пиша,но все не ми стига времето  Crazy

Аз съм прала вече много пъти количката  Peace

За болклука: аз отделям стъкло,пластмаса и хартия!Не съм от най-опазващите,но тук миналия месец имаше супер интрига как на сметището всичко отивало на едно....въобще дори и разделеното не се обработва...нещо потулиха  нещата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 
Иначе аз се смятам за невредяща личност  bowuu  ,макар че не съм от най-опазващите  Crazy  

# 22
  • Мнения: 3 425
Соня,ами с плодови пюрета и после с варени зеленчуци и пасирани....в началото само бульон и един зелечук пасиран с пасатор,после пак същия смесен бульон,но с друг зелечук и така!

# 23
  • Мнения: 2 379
Ани, плийз, дай инфо за инсталацията ти за водата - ние много търсим нещо такова.
Деси, машината общо взето е като пост_миск по кафенетата, но не толкова голяма, разбира се. Като домашна машина за кафе е.
Има място, където да си сложиш чашата или кана и отгоре има 3 копчета _ за натурална вода с нормална температура, натурална студена, газирана студена.
Машината се монтира на плота на кухнята, някъде близо до водата, и е фиксирана. Не може да се мести.
Нашата машина е по_стар модел и за инсталирането й е пробит плота на кухнята (дупката не се вижда, тя е отдолу). А на свекърите ми машината е съвсем нова и по_модерна и за тяхната не се наложи да си пробиват плота на кухнята. Wink
Машината има филтри, за които идва техник да ги сменя веднъж на 12_18 месеца. Има и бомболетта с газ, която служи за газираната вода. Ние не пием газирана вода често и една бомболетта ни издържа по мнооооооого време. Иначе подмяната е адски лесна, става за секунди. На нас бомболеттата ни е в шкафа, който е под мивката, а на свекърите е в самата машина и така е още по_компактно. Wink
Ето я нашата машина, Kenwood IdrosJet : http://www.idrosjet.it/idros_jet_top.htm
На свекърите не помня модела и марката.
Цената е соленичка. Сега втората машина излезе към 2 800 еуро (купувана е в края на лятото).

# 24
  • Мнения: 764
Соня,и аз по4ти като Кала,плодови,после зелен4укови,но с мляко/кърма или АМ,аз имах кърма/,малко пармиджано,по късно мъъъъни4ко масло.Бульонът ако е от разли4ни зелен4уци,така или ина4е се явява техен извлек.ВклЮ4их го по-късно,когато ве4е беше яла тези зелен4уци,После и мле4но плодови каши/паппа латтеа/Макар тук да няма много голям избор.Имат 5-6 Милупа,по 1-2 Мелин и Плазмон....Примерно няма само бананова.В БГ има от вси4ки видове плодове,и във всякакви комбинации...Ако имате възможност накупете си от там PeaceАз спасявах положението като купувах кашата на Милупа 5 4ереали,разтварях я с мляко и добавях плодово пЮре по желание Peace

# 25
  • Мнения: 2 379
Според мъжа ми, можем да почистваме само със сода и вода, например. Както и с белина.
Вярно е. Оцет също става. Аз се опитвам да се ориентирам към подобни неща, без да изпадам в особени крайности.
Например, косата си няма да започна да мия с яйца. Stop Laughing

http://images23.snimka.bg/005114306.jpg
Ето това е гледката от моят балкон на отсрещния тротоар.В предишният квартал имахме бидони за разделен боклук,друг е въпроса ,че всичко заминаваше на едно и също място.Вновият квартал и съответно новата община за разделение на боклука не са чували никога.Мъжа ми като пръв екологист отиде в общината и от там му дадоха торби с различен цвят,който никой никога не мина да прибере.Накрая се принудихме,да ги занесем в съседния квартал,където една жена каза,че ако още веднъж ни видела щяла да запише номера на колата и .....Абе изобщо ще станело боклукчийска война.
Шурке това което индустриите замърсяват е една нищожна част.Ако Сонита днес си смени количката,то значи че ще купи нова,значи ще се увеличи продажбата,значи по вече работа,по вече производителност,по висок стандарт и т.н.Друг е въпросът дали парите отиват по предназначение.
Пера също на 30 гр. с подходящ препарат.Панели солари се надявам съвсем скоро да си сложим.Апропозито има инчентиви статали за всеки който се навие да се ги сложи.Лекарствата,старая се да се преди да им е изтекъл срока на годност и знам ,че няма да ми трябват ,ги нося на докито и той съответно ги подарява (по предназначение) на някои друг пациент ,който да речем точно в този момент има нужда от това лекарство .В общи линии нямам голямо био съзнание.
Овчева, ти явно си позиционирана баш в центъра на проблема. #Crazy Ужасссссс.
Разкажи, моля, от първа ръка какво и защо става? Според теб, кой е крив и кой е прав, кой е виновен? Ще ми е интересно да чуя личното ти мнение, пък нека да е субективно. Peace
Понякога гледам новините и не ми става много ясно, честно казано. Струва ми се, че който трябва да се занимава с решението на проблема, се опитва да изкара хората много прости и че сами са си виновни. Rolling Eyes Ми общината и кмета къде са и какви са и какво правят, след като хората са тооолкова прости? Thinking
А индустриите как да не цапат, бре? Замърсяват и то много, разбира се. Това замърсяване не е само от стомашните газове на кравите, както беше казал веднъж Амадеус от Ередитà. Laughing

# 26
  • Мнения: 750
Здравейте моми4ета Hug
За съжаление нямам много време за писане ,за това  ще отговарям друг път по темата Laughing
Искам само да ви питам вие как правите зален4уковите супи на бебките newsm78.Само бродото във което са врели зелен4уците ли използвате или смилате и зелен4уците с робот.Аз до сега смилах вси4ко със робота,но Габи взе да се запи4а все по 4есто и педиатърката ми каза,4е сигурно е от бродото и да съм смилала зелен4ука със пассавердуре на ръка защото така фибрите не преминавали във бродото.Но за мен голяма файда няма,защото вси4ко си мина през цедката така или ина4е Rolling Eyes
Ох дано да сте ме разбрали Crazy

# 27
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Аз не съмправила бродо, само в омоджеинидзаторето на пара и после меля в него с водаат от коттурата, добавйам брашна или семолино или пастина пармиджано и готово. Иначе бродото за нас го цедя и минавам зеленчуците през пассавердуре на ръка, така и с граха и лещаат за беба. Моята малка се запича от гъсти каши и много пастина която не е с бордино да не е суха и гъста

# 28
  • Мнения: 1 545
Ани, мерси за информацията. Аз мислех, че става въпрос за машина за пречистване на водата централно, а не само питейната. Ние от такава се интересуваме, основно защото нашата вода е със страшно много котлен камък, който се отлага и по тръбите и запушва, и т.н. Та искахме нещо такова да сложим там, където е водомера, та да пречиства цялата инсталация. Ама не успяхме да намерим информация за нещо такова на достъпна цена.
Иначе по екологичния въпрос, Овчева е разказала за нашите географски ширини, а и по телевизията достатъчно се говори. Проблема е огромен, защото от години с извозването на боклуците и стопанисването на сметищата се занимават организации на камората, и те са командвали всичко. Така че сега няма сметища, пари също за извозване на екобалите в Германия или там някъде, а населението хем протестира срещу боклуците по улиците, хем не дава да се отваря в непостредствена близост до жилищни сгради сметище, нито да се строи инченериторе. Това от невежество. Ако се въведе разделното събиране на боклуци, много неща ще се подобрят, но се съмнявам, че съзнанието на масата е достатъчно, че да го изпълнява. Не знам как ще решат проблема.
Миликс, ми недей да минаваш зеленчуците през пасавердуре-то, само ги пасирай с миксера и давай така - иначе всички фибри си отиват. Само боба и лещата прецеждай заради люспите.

# 29
  • Мнения: 2 379
Проблема е огромен, защото от години с извозването на боклуците и стопанисването на сметищата се занимават организации на камората, и те са командвали всичко. Така че сега няма сметища, пари също за извозване на екобалите в Германия или там някъде, а населението хем протестира срещу боклуците по улиците, хем не дава да се отваря в непостредствена близост до жилищни сгради сметище, нито да се строи инченериторе. Това от невежество. Ако се въведе разделното събиране на боклуци, много неща ще се подобрят, но се съмнявам, че съзнанието на масата е достатъчно, че да го изпълнява. Не знам как ще решат проблема.
Това звучи много абсурдно наистина. След като това население поживя бая време в боклуци, не стана ли ясно, че отпадъците не могат просто така да се изпарят мираколозно? Thinking
Да разбирам ли, че в Кампания никога изобщо не е имало разделно събиране на отпадъците?

Общи условия

Активация на акаунт