Отговори
# 15
  • Мнения: 568
Сексуалността е тема табу за много от възрастните. Естествено е на деца, на които не им е обяснено нищо, а са любопитни да им се случи точно това.

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А замисляли ли сте са защо са не образовани?
Вината е и в нас (родителите)!

# 17
  • Мнения: 3 146
Не се излагайте хора! Любопитни били. Не се забременява от любопитството на единия път, знаете го. Сексът се прави системно и безразборно. Това е причината за абортите, а не че някое дете решило да опита нещо. И аз не съм била много умна, като тийнейджър, така че просто зная какво е положението.

# 18
  • Мнения: 4 965
Не се излагайте хора! Любопитни били. Не се забременява от любопитството на единия път, знаете го. Сексът се прави системно и безразборно. Това е причината за абортите, а не че някое дете решило да опита нещо. И аз не съм била много умна, като тийнейджър, така че просто зная какво е положението.

Всъщност, по-често тийновете забременяват точно, защото са убедени, че от първия път няма как да стане...

# 19
  • Мнения: 492
Сексуалността е тема табу за много от възрастните. Естествено е на деца, на които не им е обяснено нищо, а са любопитни да им се случи точно това.

Подкрепям! 

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
... честно ли е спрямо жените, които забременяват много трудно или изобщо, тази разхайтеност?
Първо обясни, какво общо има между това, дали едно момиче е направило аборт с това, че една жена има проблем да забременее  newsm78 После ще говорим честно ли е или не  ooooh!
Защо по дяволите не мислят тея момичета ...
Цитат
Една от основните причини е, че жените не са достатъчно добре образовани.

Жените и момичетата сами си правят секс, мъжете и момчетата нямат абсолютно нищо общо с това!!!!
Когато хората си избият от главата този начин на мислене, ще сме направили една крачка напред, по въпроса с намаляване на абортите  Peace Точно от зрели, интелигентни мъже съм чувала коментара, секс с презерватив е като хляб без сол  Crazy ooooh!

# 21
  • Мнения: 98
Първо искам да кажа, че жените не си правят секс сами ..Simple Smile но пък имат правото да си изберат дали да си легнат с "интелигентен" мъж, за който секс с презерватив е като хляб без сол   Mr. Green Аз също съм си лягала с мъж без презерватив(поради простата причина че после имам здравословни проблеми от презерватива), но съм знаела какво може да последва и съм била готова да си поема отговорността..още като по-малка. Никой не ме е учил, но пък аз съм се интересувала. Когато стигна до там да обяснявам на дъщеря си- няма трудно или неудобно-ще трябва! А за първия цитат ще ти го обясня така - има една хармония в света, в живота и между хората, която когато се наруши е много трудно да се създаде отново...нека има кампании и филми и тн за бременоста,за абортите и за контрацепцията, но за съжаление те не се разпространяват както трябва и не стигат до младите хора. Дори и родителите да възпитават децата си, трябва и обществото да се включи, особено когато и то има претенции към 'раждаемостта' или 'абортите'. И наистина мисля, че трябва да се обясни на едно младо момиче колко много жени има, които не могат да родят или е много трудно, за да се замисли какво следва от 'непредпазването', какви са рисковете и закакво всъщност се съзадава поколение. А щом дадено момиче смята, че е достатъчно зряло за полов живот защо да не е достатъчно зряло да знае за последствията и да има отговорност към тях?

# 22
  • Мнения: 1 372
Проблемът с опазването от нежелана бременност или болест е отговорност и на двамата партньори.
 секс с презерватив е като хляб без сол Crazy ooooh!
Хляб без сол, но все пак храна!!!!  Според мен проблема не се дължи в неинформираността им и в това че няма от къде да прочетат, кого да питат и как да разберат, а че са абсолютно нехайни по въпросите. Безотговорността е проблема на младите - "на мен това не може да ми се случи, от един път не става и т.н.", а то точно така става и на всекиго може да се случи.  Не знам обаче кой е подходящия метод да ги накараме да бъдат по- отговорни и да се замислят повече за бъдещето преди д са се случили някой неща.

# 23
  • Мнения: 554
Shocked имам чувството ,че това е седмицата на темите за абортите. #Crazy
не е само чувство Wink
Peace

 Направо вече не ми се поглежда в Майки (бъдещи и настоящи), не се обсъждат толкова теми за здравите ни и ЖЕЛАНИ деца, а всеки ден нова тема - аборти, аборти, аборти, но защо се правят аборти, ама защо не се пазят ама как да ги образоваме. Сигурна съм, че едно 15-16 годишно момиче знае много повече от мен за секса и предпазването от нежелана бременност. Аз ли не схващам или този подфорум вече не е за бъдещи и настоящи майки? Няма ли си форуми за абортите newsm78

# 24
  • Мнения: 3 675
С риск да прозвуча като някоя дърта лелка, аз когато бях на 13-14 хал хабер си нямах за това какво е секс,пък сегашните дечица вече на тази възраст дори го правят.Просто за да бъдат модни и да не изоставят, но не могат да разберат, че за всичко си има време, дори и за секса.Не могат да разберат, че последиците от един аборт могат да бъдат катастрофални, а именно безплодие, осакатяване.Кой знае какъв некадърник ще направи манипулацията. SickСпоред мен опазването от бременост и болести, предавани по полов път, най-общо сексуалната култура трябва да започне от семейството още пред тази възраст, защото сегашната младеж съзрява полово около 10-11 години.Освен това опазването на нежелана бременност трябва да е отговорност и на двамата, защото ако очакваш момчето/мъжа да те пази.....и никакъв прекъснат полов акт, само с презерватив или ОК.

# 25
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Търпелива, БГ-мама е за всички майки....и родили и неродили (порадо лош стечение на обстоятелствата), има майки на здрави деца, но има и майки на увредени деца.
Това е форум за всички, и не виждам какво лошо има група от жени да обсъждат теми за аборта, контрацепцията и венерически болести.
По същият начин в други подфоруми говорим за възпитание, хранене, обличане и т.н.
Не разбирам защо се дразниш.
А по темата .....съм се изказвала в другите теми...и не съм съгласна че всички млади са компетентни по отношение на секса...може да са гледали и практикували как се мушка това в онова, обаче секса не е само съвкупление, нали.
Освен сексуална култура на някой им липсват доста други неща.....
И донякъде определям като виновни родителите...но виновни в това че не могат да съберат смелост, или да намерят време за да бъдат по-близки с децата си.
Обучението трябва да става не само по отношение на момичетата, но и на момчетата......и смятам че истината не трябва да се крие от тях...могат спокоино на деца над 14-15 години да им се разказват по достъпен начин нещата и да им се показва снимков материал.....да показаните в предната тема са жестоки, но по-малко жестоки ли са от филмите които се пускат, от игрите с хвърчаща кръв.....значи за едното са готови психически, а за други неща не  newsm78
От друга страна скритите бременности и "абортите в сивият сектор"  стават според мен по вина на родителя, когато с твърдост прави планове за бъдещето на детето без негово участие-"маме сега ще завършиш, после ще си намериш работа, пък после мисли за задомяване и деца"....и когато лощото се случи..... в малкото съзнание изниква въпроса "А сега как да кажа на нишите?Какво да правя"....и отива в непознат гинекологичен кабинет с некадърен гинеколог, с откраднати или спестявани 1-2 месеца пари.

# 26
  • Мнения: 433
Аз за целият свят не мога да отговоря, мога да кажа какво съм правила със собствената ми дъщеря.

1. На 4-6 годинки с нея разглеждахме детски книжки за това как се раждат децата. Особено една си спомням, на руски,  превод  от френски - тя беше направо страхотна, с ясни прости рисунки на мъжко и женско тяло, развитие на бременността, видовете раждане (дори с форцепс бяха показали!), две основни пози на сексуален акт (мъжът син, жената розова, беше много трогателно  Joy). И всичко това с нея сме го разглеждали и обсъждали още преди тя да тръгне на училище. Резултат: тя знаеше основното за половете и възприемаше тялото си естествено.

2. Около 10 г. вече бях обсъдила с нея какви промени стават в тялото на момичето, когато то става девойка и се подготвя да стане жена. Резултат: чувстваше се посветена в специално знание, за разлика от съученичките си. И можех да я пращам спокойно да ми купи дамски превръзки от аптеката  Party

3. На 13 г започнахме да говорим за секс - защо и как, обясних й, че аз много обичам да го правя, както и повечето хора, и затова понякога вечер ме няма/бях разведена. (просветление: "Ааа, ти затова си ми казвала, че работиш много, като бях малка и отсъстваше понякога!"  Embarassed Wink )  И постепенно посвещаване в начините за предпазване - абе изобщо вече свободен разговор по темата. Резултат:  в един пероид непрекъснато отговарях на нейни и въпроси и по този начин май просветих всички момиченца в класа, обикаляха на тумби с моята и оживено коментираха  Simple Smile  До появата на нейния цикъл сексуалното й възпитание бе завършено, вкл. парещата тема за абортите.

4. Оттам нататък можех да си говоря с нея по тези теми като с приятелка. Което и правехме. Вкл. плахо коментиране на пози и секс.техники (очевидно без наличие на опит) Върнах малко лентата назад, признах й за мой аборт и обсъдихме случая подробно, като големи хора. Резултат:  научих първа и веднага за първите й опити за интимности с момче, после за първия й сексуален акт (едвам изчакала да се прибере, за да ми разкаже, добре че не звънна по телефона  Laughing)  Ходим заедно на гинеколог, наясно съм какво и как прави, за да се предпазва.

И съм спокойна  Simple Smile

Считам, че всеки, който започва тези разговори в началото на пубертета, вече е много закъснял. С прости и внимателно подбрани думи, с образи може да се обяснят страшно много неща на малкото дете, докато е време. И така да му се внуши да бъде отговорно и внимателно към себе си и тялото си.

Сегашните тийнове са абсолютно изтървано поколение, по мое мнение. Дано поне следващите да са малко по-образовани, но като им знам родителите... скептична съм  Crossing Arms

А темите за абортите са наистина прекалено - мисля, че това е един и същи човек, който ги пуска - все нови никове с по 2-3 публикации  newsm78  Нищо повече не може да постигне с продължаването на тази тема, освен постепенното пълно игнориране на хората на тези теми. Който е имал какво да каже, вече го е направил.

# 27
  • Мнения: 27
всички говорите че децата и младежите нямали представа от здравно възпитание и  сексуално здраве.Еми научете ги.Чакате на училище ли да ги научат.Говорете с тях за тези неща.Не чакайте и не разчитайте на часовете по биология и здравно образование.Ако всеки си свърши работата няма да има такива неща.Всичко е в нашите ръце и зависи от нас.За всичко което се случва вината е наша.Не мислете че са малки.поколенията се изменят и ако вие и аз на 14-15 години сме си четяли уроците и сме лягали с кокошките днешните деца мислят и правят  съвсем по различни неща. И ако не спрем да си казваме "какво толкова както другите деца така и моето "няма се оправят нещата.

# 28
  • Мнения: 2 960
Явно тези теми се пускат постоянно във Майки/бъдещи и настоящи/защото .....ами за да да  Shocked се вихрят някакви безмислени спорове.Всеки си има теза и си я отстоява.....ама за последните десет или малко повече дни наистина има поредица от пускани теми за абортите............очаквам скоро нещо от сорта"Тъщата и свекървата ,застанали зад решението на едно семейство да направи аборт-съучастнички ли са в убийство"....или Shocked "Детето на еди коя си майка направила аборт -съучастник ли е в убийство или не може да бъде подведено под съдебна отговорност ,защото е непълнолетно" #Crazy
    Незнам защо така зачестиха точно тези теми...... newsm78....

# 29
  • Мнения: 554
Търпелива, БГ-мама е за всички майки....и родили и неродили (порадо лош стечение на обстоятелствата), има майки на здрави деца, но има и майки на увредени деца.
Това е форум за всички, и не виждам какво лошо има група от жени да обсъждат теми за аборта, контрацепцията и венерически болести.
По същият начин в други подфоруми говорим за възпитание, хранене, обличане и т.н.
Не разбирам защо се дразниш.

Няма и как да ме разбереш. Нямам нищо против момиче/жена изправена пред избора да направи ли аборт или не да поиска съвет тук. Но всеки ден нова тема за аборта при положение, че се обсъждала предния ден... Имам един спонтанен аборт, който преживях достатъчно трудно и чакането да забременя отново след 4 години най-после имам дъщеря (да ми е жива и здрава), влизам тук като млада майка, която научи много и още много ще науча от мамите тук, което е полезно за детето ми, но всеки път на 1-ва страница да чета думата аборт ми идва малко в повечко. Това ме дразни и пак да не можеш да ме разбереш за мен няма значение.

Общи условия

Активация на акаунт