Къде и как да се развиват нашите деца?

  • 1 885
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Цитат
zdraveite! Simple Smile

spodelete, molq vi, s kakvo predpo4itate da se zanimavat va6ite slynchica. kakvi umeniq trqbva da imat na6ite deca, za da pridobiqt kachestvata, koito sa im neobhodimi za da stanat dobri, samostoqtelni, sys samo4uvstvie i adaptivni kym situaciite, koito zivota ni podnasq vseki den?? newsm78

Pozdravi!!   bouquet

здравейте! Simple Smile

споделете, моля ви, с какво предпо4итате да се занимават ва6ите слънчица. какви умения трябва да имат на6ите деца, за да придобият качествата, които са им необходими за да станат добри, самостоятелни, със само4увствие и адаптивни към ситуациите, които живота ни поднася всеки ден?? невсм78

Поздрави!!

---------
Миля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 15:48 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 2 197
Не е лошо да се пише на кирилица. Българи сме все пак.
По темата - бих я записала на някакъв спорт. За да се развива физически и да хаби енергията си. Иначе всички други занимания от рода на танци, английски, арт... ми се струват излишни. Ако има някакъв талант тогава. Но просто ей така ми се струва излишно.
Всъщност имах една позната, чийто 5-годишен син ходеше на английски, рисуване, танци, пеене и на още 2-3 места. Много ми беше жал за детенцето. Вярно, че вече не се играе навън както когато бяхме деца, но детството не бива да се съсредоточава в цяла поредица курсове за какво ли не. Поне ранното детство.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз бих я записала на танци-спорнтни. Защото и харесва да танцува. Но спорт някакъв също не е лош вариант. Проблема е, че школите хич не са евтини( поне за мен) и , че наблизо до нас няма такива.

# 3
  • Мнения: 5 401
Имам намерение да запиша Каби на боен спорт, за да може да се защитава (но не и да напада!). Ще го запиша и на някакъв език, а ако прояви желание - и на танци, за да не е вързан в краката като баща си!  Peace

# 4
  • Мнения: 4 965
Еса ходи понякога на плуване. Кика засега - никъде. И двете искат да ги запиша на балет, но на мен не ми допада идеята.
Обмислям вариант латино танци. И задължително чужди езици - пролетта тръгват на немски, есента - на английски. Немския сами си го избраха.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми втора година ходи на английски в градината. Научила е някоя друга дума... Но мисля, като тръгне на училище да я запиша интензивно да изучава език. За езика специално съм на мнение, че трябва да се започне от ранна детска възраст. А спорта е необходим за здравето на детето. Съгласна съм с boto, че игрите са много важни също. Но за да играе я водя на по чисти площадки или в парковете. Специално пред нашия блок е голяма мръсотия.

# 6
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Като порасне сина ми ще го запиша да тренира някакъв спорт който той пожелае, ще наблегнем също и на английския език.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 295
Записах Емилия на танци в детската градина,
понеже нямам възможност да я водя другаде.
Много е доволна и в къщи непрекъснато танцува.
Слушайки децата в градината, който учат английски
език, казва, че и тя иска да учи. Сега се чудя
дали да е запиша следващият пък когато сформират
група  newsm78
Дали няма да и е в повече и английски и танци?

# 8
  • Мнения: 1 134
Дъщеря ми ходи на латино танци, пиано и приложно изкуство в градината. Тя сама си ги избра. Когато прояви по - сериозни наклонности към нещо, ще я запиша в професионална школа.

# 9
  • Мнения: 1 193
Голямата ходи на таекуон-до и англ.ез. Иска и на танци, но аз съм против. Смятам, че е достатъчно натоварена.
За Киара, сме решили, също да ходи на таекуон-до, когато възрастта и позволи  Mr. Green
Моето мнение е, че за децата е добре да се занимават със спорт( който им харесва).
 За изучаване на чужд език, никога не съм насилвала голямата. Решихме да опита, ако и хареса, и така от 2-ра гр. в детската.

# 10
  • Мнения: 1 092
В момента са записани на Народни танци и предстой да бъдат записани на приложни изкуства

# 11
  • Мнения: 3 367
Ния ходи на балет и испански,и 2те са 1/седмица по един астроним.час

# 12
  • Мнения: 5 393
На спорт, ако трябва да избирам само едно от изброените.
В момента в яслата ходи на танци, което също е добре според мен.

# 13
  • Мнения: 532
Значи на танци ще я запиша 100% (ако и тя иска разбира се),но иначе за интелектуално развитие бих я записала на език и някакво изкуство,но тези неща,ще ги видим в бъдеще.

# 14
  • Мнения: 2 700
Бих (и съм доколкото мога) запис(в)ала дъщеря на максимален брой занимания. Първо, защото така детето се обогатява и опознава по-добре света и второ, за да не скучае и зомбира някъде. Ерата с играта на стражари и апахи пред блока отмина безвъзвратно.  Cry
В детската градина ходеше на народни танци, плуване и английски. В извънучебното й време ходеше на рисуване и балет. Сега ходи на спортни танци, английски, чат-пат плуване и през свободното време на зимни кънки. Гарантирам, че се чувства добре и не се претоварва точно от тези занимания. Даже има желание и за повече, но АЗ нямам възможност.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Немския сами си го избраха.

Как? Опиши, моля те...

Едното ми дете - никъде за сега. Другото на нар. танци.

# 16
  • Мнения: 253
Алекс ходи на карате миналата учебна година (Януари - Декември).
Тази година сменихме "училището" и е в предучилищна. Въпреки огромния избор на занимание той отказа да се участва в нещо. Не го натискаме, ако иска.
Сега му е времето да играе, че да не реши да играе като порасне Heart Eyes

А малкото маймунче, си развива способностите върху мама и тати за сега (почти на 2 е) Mr. Green

# 17
  • Мнения: 4 965
... Немския сами си го избраха.

Как? Опиши, моля те...

...

Имаме семейни приятели - немци (е, те говорят малко български, доста добре руски и английски, но пък децата не ги разбират) с деца на възрастта на нашите. А лятото децата бяха на Боровец с приятелско семейство на моите родители - пак немци и много се сприятелиха с тяхното момченце. Сега аз си говоря с майката по скайпа (на английски, защото - за съжаление - също не знам немски) и те искат да си говорят също с момченцето. Питахме ги дали искат да учат немски, а те от известно време много искат да стават ученички. Сега само не съм се спряла на конкретни курсове, но най-късно до април ще ги запиша.

# 18
  • Мнения: 342
Ние ходим само на балет засега,но снощи я попитах за другата година евентуално какво би предпочела като спорт-плуване или тенис.

# 19
  • Мнения: 8 999
За каквото са проявили желание и интерес, съм ги записвала. Те после сами определят дали искат, или не искат да продължат да посещават заниманията. Повечето курсове бяха в рамките на учебния ден в детската градина.
На език или друг образователен курс ще ги записвам след 2ри клас. За сега им стига да си учат уроците и да наблегнат на българския, че като гледам каква неграмотност се шири, се плаша.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Голямата щерка ходи на гимнастика, изявява желане и за рисуване, така че в най-скоро време и там ще я запиша  Peace
Малката все още никъде не е записана.

# 21
  • Мнения: 162
Синът ми ходи на народни танци,догодина мисля да го запиша и на английски,защото сега е в първи клас и мисля че първо трябва да се научи да чете и пише на български.

# 22
  • Мнения: 24 467
"...споделете, моля ви, с какво предпо4итате да се занимават ва6ите слънчица. какви умения трябва да имат на6ите деца, за да придобият качествата, които са им необходими за да станат добри, самостоятелни, със само4увствие и адаптивни към ситуациите, които живота ни поднася всеки ден?? невсм78

---------
"



На първо място, за да са самостоятелни моите деца гледам да им дам време, което ще си е лично, само за тях си, което няма да бъде направлявано от възрастни и спуснати от някой друг програми. Считам, че това е от първостепенно значение за синовете ми /ако имах дъщери нямаше да разсъждавам по- различно  Laughing/. Изключително важно е те да могат САМИ да организират времето си, да се забавляват, да създават приятелства /не просто контакти и познанства/, да се движат, да харесват логическите игри, да участват в колективни такива.
За да имат самочувствие на първо място считам, че е най- важно да знаят, че могат да разчитат на нас, родителите им, че има кой да им обърне внимание, с кого и глупости да си поговорят, да поиграят, да се разходят, че винаги има някой, който ще ги защити, ще им обясни, ще им покаже. За това обичам и семейните игри- карти, табла, домино, кръстословици и т.н. След това- за самочувствие бих им предложила дейности по техен избор и ако имат желание.
За да са адаптивни към ситуациите /житейските такива предимно, не толкова академичните/ бих насърчавала контактите им с различни хора, с различен мироглед, с лек контрол от наша /на възрастните/ страна, максимално разнообразие на свободното време и отново- свобода. Големият /другият е много малък/ съм го водила на всичките места, на които съм работила, обяснявала съм и обяснявам с какво, как и защо се занимавам. Дори житейски проблеми с таткото обсъждаме вече пред него- не смятам, че го натоварваме, напротив- интересно му е да слуша, понякога сам се намесва, говорим, даваме примери.

# 23
  • Мнения: 872
Дъщеря ми ходи  скоро на английски, от година и няколко месеца на модерен и класически балет, на приложно изкуство-лепят ,режат,рисуват ,на театрална школа...Според мен най-важно е да му харесват на детето заниманията и да ходи с желание. Очаквах да се откаже от нещо, но бих и запълнила времето с нещо друго. Ще пробва и ще намери все нощо ,което наистина и допада.

# 24
  • Мнения: 7 201
На спорт, ако трябва да избирам само едно от изброените.
PeaceИ аз,но в крайна сметка той каквото си избере.

# 25
  • Мнения: 323
сина ми ходи на плуване

# 26
  • Мнения: 7 263
Опциите в анкетата са малко - избрах спорт, но ми липсваха - музика, изкуства\ не само изброените\  и езици. Освен това бих избрала повече от една опция мисля, че  анкетата би била по-смислена, ако се преработи малко.

# 27
  • София
  • Мнения: 460
Аз също избрах спорт, макар че в момента сина ми ходи на английски и съвсем отскоро на пиано. На пролет мисля да го запиша на тенис или плуване.

# 28
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
За сега бих я записала на танци,отдават и се поне за сега.

# 29
  • Мнения: 229
От един месец ходи на балет, сама пожела и засега ходи с голяма желание. Като порасне още малко ще ходи и да спортува. На англииски смятам за я запиша към 6 годишна възраст.

# 30
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята досега е ходила на плуване, тенис, ски, кънки, художествена гимнастика, балет, рисуване... Май това беше  newsm78 За съжаление няма как да ходи на всичко едновременно, затова редуваме - в момента ходи през седмицата на художествена, през почивните дни единия - на тенси, другия /ако няма нещо друго запланувано/ - на кънки. Като се зотопли ще й върна плуването. Но ще трябва да отпадне нещо... Език учи в училище. Смятам, че ученето й стига, затова наблягам на спорта. А и като виждам колко гъвкава, пъргава и дисциплинирана е станала и какво удоволствие й доставя, няма да спра да я мъкна по спортни занимания, въпреки че понякога ми е доста трудно  Tired. Бих я водила и на уроци по "изкуство", но няма такива... Ще опитам да компенсирам с водене по музеи, изложби, концерти, постановки. Обаче планове големи, а време тЦ.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 688
Искам сина ми да спортува нещо,но ако е на арт вълна нямам против:)
За девойката по-скоро танци....
Но нека те да избират

# 32
  • Мнения: 289
На мен лично ми се ще да спортува - на подходяща възраст мисля да опитам първо с това, като цяло ще се водя от неговия интерес - към каквото прояви интерес, на това бих го записала.

# 33
  • Мнения: 27 524
Спорт и аз  Peace
Но  Naughty, стига да му харесва и да му носи удоволствие, иначе не, свободен е да си избере каквото пожелае. Но още е мъничък, нека стане поне на 6-7  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 519
За мен и танците са спорт Rolling Eyes
Иначе смятам, че на колкото повече неща ходи едно дете, толкова повече се обогатява (ако тези неща са разнообразни и не го натоварват и разбира се, ако родителите имат възможност, защото това май вече е от първостепенно значение). Предпочитам детето ми да е много заето с различни дейности, отколкото да се чуди какво да прави и да се шляе напред-назад... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт