Къде и как да се развиват нашите деца?

  • 1 876
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Немския сами си го избраха.

Как? Опиши, моля те...

Едното ми дете - никъде за сега. Другото на нар. танци.

# 16
  • Мнения: 253
Алекс ходи на карате миналата учебна година (Януари - Декември).
Тази година сменихме "училището" и е в предучилищна. Въпреки огромния избор на занимание той отказа да се участва в нещо. Не го натискаме, ако иска.
Сега му е времето да играе, че да не реши да играе като порасне Heart Eyes

А малкото маймунче, си развива способностите върху мама и тати за сега (почти на 2 е) Mr. Green

# 17
  • Мнения: 4 965
... Немския сами си го избраха.

Как? Опиши, моля те...

...

Имаме семейни приятели - немци (е, те говорят малко български, доста добре руски и английски, но пък децата не ги разбират) с деца на възрастта на нашите. А лятото децата бяха на Боровец с приятелско семейство на моите родители - пак немци и много се сприятелиха с тяхното момченце. Сега аз си говоря с майката по скайпа (на английски, защото - за съжаление - също не знам немски) и те искат да си говорят също с момченцето. Питахме ги дали искат да учат немски, а те от известно време много искат да стават ученички. Сега само не съм се спряла на конкретни курсове, но най-късно до април ще ги запиша.

# 18
  • Мнения: 342
Ние ходим само на балет засега,но снощи я попитах за другата година евентуално какво би предпочела като спорт-плуване или тенис.

# 19
  • Мнения: 8 999
За каквото са проявили желание и интерес, съм ги записвала. Те после сами определят дали искат, или не искат да продължат да посещават заниманията. Повечето курсове бяха в рамките на учебния ден в детската градина.
На език или друг образователен курс ще ги записвам след 2ри клас. За сега им стига да си учат уроците и да наблегнат на българския, че като гледам каква неграмотност се шири, се плаша.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Голямата щерка ходи на гимнастика, изявява желане и за рисуване, така че в най-скоро време и там ще я запиша  Peace
Малката все още никъде не е записана.

# 21
  • Мнения: 162
Синът ми ходи на народни танци,догодина мисля да го запиша и на английски,защото сега е в първи клас и мисля че първо трябва да се научи да чете и пише на български.

# 22
  • Мнения: 24 467
"...споделете, моля ви, с какво предпо4итате да се занимават ва6ите слънчица. какви умения трябва да имат на6ите деца, за да придобият качествата, които са им необходими за да станат добри, самостоятелни, със само4увствие и адаптивни към ситуациите, които живота ни поднася всеки ден?? невсм78

---------
"



На първо място, за да са самостоятелни моите деца гледам да им дам време, което ще си е лично, само за тях си, което няма да бъде направлявано от възрастни и спуснати от някой друг програми. Считам, че това е от първостепенно значение за синовете ми /ако имах дъщери нямаше да разсъждавам по- различно  Laughing/. Изключително важно е те да могат САМИ да организират времето си, да се забавляват, да създават приятелства /не просто контакти и познанства/, да се движат, да харесват логическите игри, да участват в колективни такива.
За да имат самочувствие на първо място считам, че е най- важно да знаят, че могат да разчитат на нас, родителите им, че има кой да им обърне внимание, с кого и глупости да си поговорят, да поиграят, да се разходят, че винаги има някой, който ще ги защити, ще им обясни, ще им покаже. За това обичам и семейните игри- карти, табла, домино, кръстословици и т.н. След това- за самочувствие бих им предложила дейности по техен избор и ако имат желание.
За да са адаптивни към ситуациите /житейските такива предимно, не толкова академичните/ бих насърчавала контактите им с различни хора, с различен мироглед, с лек контрол от наша /на възрастните/ страна, максимално разнообразие на свободното време и отново- свобода. Големият /другият е много малък/ съм го водила на всичките места, на които съм работила, обяснявала съм и обяснявам с какво, как и защо се занимавам. Дори житейски проблеми с таткото обсъждаме вече пред него- не смятам, че го натоварваме, напротив- интересно му е да слуша, понякога сам се намесва, говорим, даваме примери.

# 23
  • Мнения: 872
Дъщеря ми ходи  скоро на английски, от година и няколко месеца на модерен и класически балет, на приложно изкуство-лепят ,режат,рисуват ,на театрална школа...Според мен най-важно е да му харесват на детето заниманията и да ходи с желание. Очаквах да се откаже от нещо, но бих и запълнила времето с нещо друго. Ще пробва и ще намери все нощо ,което наистина и допада.

# 24
  • Мнения: 7 201
На спорт, ако трябва да избирам само едно от изброените.
PeaceИ аз,но в крайна сметка той каквото си избере.

# 25
  • Мнения: 323
сина ми ходи на плуване

# 26
  • Мнения: 7 263
Опциите в анкетата са малко - избрах спорт, но ми липсваха - музика, изкуства\ не само изброените\  и езици. Освен това бих избрала повече от една опция мисля, че  анкетата би била по-смислена, ако се преработи малко.

# 27
  • София
  • Мнения: 460
Аз също избрах спорт, макар че в момента сина ми ходи на английски и съвсем отскоро на пиано. На пролет мисля да го запиша на тенис или плуване.

# 28
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
За сега бих я записала на танци,отдават и се поне за сега.

# 29
  • Мнения: 229
От един месец ходи на балет, сама пожела и засега ходи с голяма желание. Като порасне още малко ще ходи и да спортува. На англииски смятам за я запиша към 6 годишна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт