ФОТОГРАФИЯ - 22ра тема

  • 27 079
  • 584
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 6 243
Джем, чисто информативно - откъде се задава опцията да не могат да ти даунлоудват снимките. Не че моите се е засилил някой да ги сваля, ама "страх лозе пази". Неприятно ми еда си виждам манджите по разни долнопробни вестничета, без дори да са си дали зор да ме питат имам ли нещо против. За пари пък да не говорим. В другите сайтове публикувам снимки с подпис върху тях, но във Фликр - не, та поне да мога да ги блокирам.

Я да ви питам - има ли и други като мен, които изпитват неудобство да пишат коментари. Все имам чувството, че някой ще си рече - я па тая, дето още не си знае настройките на камерата, взела и мнение да дава.

# 526
  • Мнения: 1 909
Джем, чисто информативно - откъде се задава опцията да не могат да ти даунлоудват снимките. Не че моите се е засилил някой да ги сваля, ама "страх лозе пази". Неприятно ми еда си виждам манджите по разни долнопробни вестничета, без дори да са си дали зор да ме питат имам ли нещо против. За пари пък да не говорим. В другите сайтове публикувам снимки с подпис върху тях, но във Фликр - не, та поне да мога да ги блокирам.

Я да ви питам - има ли и други като мен, които изпитват неудобство да пишат коментари. Все имам чувството, че някой ще си рече - я па тая, дето още не си знае настройките на камерата, взела и мнение да дава.
Ето оттук : http://www.flickr.com/account/?tab=privacy.
Хапке, всеки е хубаво да си дава мнението. Може фотографията да се прави от талантливи хора, кадърни, вискомерни и тн.н хора, но публиката е с различни вкусове, разбирания. Така че - смело давай мнение, всяко е ценно.  Hug
Това, че на някого може да не му хареса, не трябва да те спира.

# 527
  • Мнения: 1 052
Ох, успокоих се. Задала съм правилните настройки.
Хапке, всеки човек може да коментира. Всяка мнение е важно, защото хората по различен начин възприемат.
Коментирай на воля.

# 528
  • Мнения: 1 593
Не можеш ли да вдигнеш скоростта?  Rolling Eyes 1.7. би трябвало да допринесе достатъчно за светлината. Какъв обектив ползваш? Има ли стабилизатор? На какъв режим снимаш? Пробвай и на manual, макар че тогава фонът няма да се оDoF-и като при другите режими. Играй си със скоростта, няма начин да не можеш да хванеш едно мърдащо бебе  Mr. Green
На колко е синът ти?  Hug

Извъртях всичките програми, но установих, че нищо не е по-добре от manual в този случай - в момента, в който вдигна скоростта над 60 и определено става тъмно (вярно е, че може да се "оправи", но имам чувството, че не е същото)... обектива е фиксиран 50мм на Минолта, за стабилизатор - нямам идея -мисля, че няма, но фотоапаратът има. Снимах в същото положение неподвижен обект - излиза перфектно фокусиран...

всъщност разгледах снимки от онзи ден - имам много на 15 и на 25 снимани и са на фокус при малко по-добро осветление... хм... явно вчера господинът наистина е мърдал повече от нормалното. Лошото е, че тогава прави най-сладките физиономии и пози  Confused
На 5 месеца е  Heart Eyes

Я да ви питам - има ли и други като мен, които изпитват неудобство да пишат коментари. Все имам чувството, че някой ще си рече - я па тая, дето още не си знае настройките на камерата, взела и мнение да дава.

Има има  Mr. Green
Но действиелно, освен композиционно, друг коментар не бих могла да направя на този етап

# 529
  • Мнения: 11 342
Jenna, можеш да обмениш опит с Муцуна, че нейния младеж скоро навърши годинка. Тя между другото къде изчезна? Последно спомена, че се отказва от 365 дни, ама и тук не се е вяскала.
Джем, както винаги прекрасни неща.
Дамаянти, питай Лулуто, май друго пентаксаджийка няма в групата в момента (или Фрий няма достатъчно инфо). За ахроматичните аберации може да ти каже Слави, предполагам.
Днес получих потвърждение от списанието. Плащат 60 евро за публикацията Party
Направо ми иде да черпя  Hug

# 530
  • София
  • Мнения: 983
Джеми , за снимките писах във Фликр  Grinning Мерси и аз за разяснението с настройките  Hug поправих се. Само не разбрах това, че някой не може да данлоудва снимката ти, значи ли, че не може да я види в голям размер  newsm78
Преди време и на мен ми се беше лепнала някаква такава откачалка от оркут, но я отрязах веднага  Twisted Evil Някой знае ли какво всъщност правят тия хора с чуждите снимки  Thinking

Джена, освен скоростта, другия фактор за размазване според мен е и отворената бленда. Поне при мен на 1.8 дълбочината на рязкост е толкова малка, че дори и най-лекото ми мръдване или пък движение на обекта  водят до фронт или бек фокус. Щом имаш стабилизирано тяло, обаче, определено си облагодетелствана  Peace

Хапке, аз лично се радвам на всякакви коментари  Hug Разни хора - разни идеали - за мен всяко мнение е ценно - никога не знам откъде може да "изскочи заека"  Mr. Green Коментирай смело  Peace

Слухаркова, това за плика не го бях чувала. Аз зимата като вляза от студеното, оставям чантата с апарата за около час в коридора, където е около 17-18 градуса и после го внасям в стаята, където преседява още поне половин час без да го вадя от чантата.

Вечи, ми пусни по една тортичка де, не се стискай  Mr. Green

# 531
  • Мнения: 1 909
Днес получих потвърждение от списанието. Плащат 60 евро за публикацията Party
Направо ми иде да черпя  Hug
Повод за черпене имаш, а съм пропуснала Simple Smile Снимка ли ще публикуваш? Честито!   bouquet

Моби, за размерите на снимката не съм сигурна, довечера ще разгледам настройките, че бързам. Мерси за коментарите, после ще ги прочета  Hug Heart Eyes
За Оркут един/една ми беше писала под снимката, но когато ясно попитах "ти казваш, че искаш да ползваш снимката ми, но с каква цел?" не ми отговори, само се кълнеше, че не било "for bad things, I swear"  Mr. Green Само снимки на Сара ми искат, никакви други  Close

Хайде, бе Вечерница, дай тортата, докато не съм почнала и аз някаква диета  Mr. Green С екстра порция шоколад и сметана, ако може. bowuu

Моби, ето го http://www.flickr.com/account/prefs/downloads/?from=privacy

When people are looking at a photo page (e.g.), they will see a button labeled "all sizes" underneath the photo title. From there, they can download any of the different photo sizes available, including the original file, unless you choose to prevent it.

Preventing people from downloading a photo also means that a transparent image will be positioned over the photo on the photo page, which is intended to discourage* people from right-clicking to save the photo, or dragging the photo to their desktop.

If people are unable to access a photo of yours -- for example if you've marked it as private -- they won't be allowed to download the original photo either.

People with free accounts aren't able to offer their original image files for download.

# 532
  • Мнения: 1 593
Джена, освен скоростта, другия фактор за размазване според мен е и отворената бленда. Поне при мен на 1.8 дълбочината на рязкост е толкова малка, че дори и най-лекото ми мръдване или пък движение на обекта  водят до фронт или бек фокус.

 newsm10 точно това забелязах и аз! И ф 2 не дава особено голяма разлика - но на ф2.8 ситуацията става доста по добре при еднакви останали обстоятелства. мерси много, помогна ми!!!  Hug

вечерница, сега освен да пуснеш още една тортена снимка - не са важни 60те евро, важно е, че си известна вече   bouquet

# 533
  • София
  • Мнения: 983
Джеми, мерси много  Hug То си пишело, ама кой да чете  Embarassed Аз като съм на Вие с английския (голям срам  Embarassed) и където има повече от три реда, направо го пропускам. Извинявай, че ти отнех от времето, ще взема да чета занапред, обещавам  Grinning

# 534
  • Мнения: 405
Мерси за отговорите!  Hug
Джем, значи апарата всеки път се внася в плик, така ли?
Щото Моби например не го прави.  newsm78

Питам щот' може да се озова с едно Никонче в ръка, ама мисля  Mr. Green Слушайте вчера какво ми се случи.
Отивам си аз на работа и срещам едно бивше гадже - фотограф. От дума на дума му споменах, че съм се запалила сериозно по фотография и смятам евентуално в бъдеще да си взема СЛР, а той ми вика: " Ми аз имам тука един Nikon D80 с 2 обектива /18-55vr  и  50mm/1.8/  ако искаш ти го давам за 1300лв." Предложи да ми го даде днес да поснимам и утре да му кажа взимам ли го, или го връщам. Най-готиното е, че още е в гаранция Simple Smile
 Та той ми спомена, ако застудее много да внимавам с конденза, ама аз не го разпитах за подробности, щото пуста суета  hahaha нали ми е бивш, трябва да съм важна  ooooh!

Така че днес ми е ден за размисъл. Вие какво мислите? Цената е добра, нали? Качеството има при кого да го проверя , голямо мислене  пада Joy   Ама много съм развълнувана, направо все едно ще ходя на среща за първи път..ама този път не е заради мъж, а заради фотоапарат  hahaha hahaha hahaha

Вечерница, честито!   bouquet Айде сега като ги заснимаш едни шедьоври, oт още 100 списания да ти се обадят  Grinning

sladka hapka и на мен ми е малко неудобно, но в крайна сметка всеки започва от някъде. Пък и моите коментари на този етап са на ниво интуиция.

Ето една снимка от Нова година, за която получих първите си точки от рейтинг Б във ФФ  Не че е кой зане какво, ама все пак е нещо  Sunglasses

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 13:40 от Госпо'ица Слухаркова

# 535
  • София
  • Мнения: 6 743
Благодаря на Вечерница за отговора   и честито bouquet  Hug  Много се радвам за теб  Hug

Джеми - снимките ти винаги ме задъхват - харесвам погледа ти и начина на "изразяване "  Heart Eyes

# 536
  • Мнения: 1 593
Мерси за отговорите!  Hug
Джем, значи апарата всеки път се внася в плик, така ли?
Щото Моби например не го прави.  newsm78


и Джена също  Embarassed
Мисля си, че трябва да го вземеш - имаш всичко нужно за начало  newsm10

и още отсега те "заклевам" да правиш снимки на Дидко, за да черпя идеи как се снима неседящо немирно бебе на спалня bowuu

аз пък мисля да си поръчам книжки от Щатите за образоване, защото се е видяло, че технически няма да се науча с пробване

Слухаркова, аз тази я видях в другия форум - за пореден път си уловила миг-а. Огънят и червеното яке, детето сред сиво/черно кафявото и възрастните. И както всяка друга твоя снимка, единствения недостатък е, че си достигнала пределите на сегашнтата си камера и заслужава да си купиш по-добре. Ей туй в довод на по-горе.  Grinning

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 13:49 от Jenna

# 537
  • Мнения: 4 915
Джем, много ти благодаря за отговора.   bouquet Първо, че трудно схванах за какво точно иде реч, второ, че тия оркът са ми съвсем неясни... Rolling Eyes

Дамаянти, не мога да ти помогна с обективна информация за тези обективи, по простата причина, че и аз не съм наясно съвсем, но предполагам в спецификациите им пише повече - това ще те ориентира... Simple Smile А, и цената.  Wink Потърси ревюта също. И накрая питай също спецовете от ФФ.  Wink Като разберат, че пита жена и се разливат в дълги и сложни обяснения.  Laughing


Jenna, марш във фликр и в другата тема за конкурсите да се окичиш с медали!  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 538
  • Мнения: 4 116
Джеми, за блокирането на даунлоуда...
Все пак си мисля, че има начин, който иска. Ще си направи скрииншот и пак ще запамети снимката.  Confused

# 539
  • София
  • Мнения: 983
Слухаркова, моето мнение е - ако имаш възможност, грабвай Никона  Peace Апарата е много добър и офертата си я бива! Хайде, ще чакаме да се похвалиш  Grinning

Дамаянти, ето какво намерих за апохроматичните лещи (в случая обяснението е за телескопи, но нещата са идентични):

"Хроматизмът е оптична аберация, породена от факта, че различните цветове на светлината се пречупват в различна степен от обектива, в следствие от което не всички цветове се фокусират в една точка. Колкото е по-светлосилен телескопа, толкова е по-произнесен хроматизма. Тази аберация е довела до разработката на ахроматичните обективи (такива са по-голямата част от сега произвежданите обективи). Те фокусират два цвята в една точка като по този начин намаляват значително хроматичната аберация. Още по-добри са т. нар. апохроматични обективи - те фокусират три или повече цвята в една точка като практически елиминират хроматичната аберация."

Общи условия

Активация на акаунт