ФОТОГРАФИЯ - 22ра тема

  • 27 072
  • 584
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
Запис, за да понауча някои неща  Embarassed Rolling Eyes

# 541
  • Мнения: 11 338
Извинявам се, че ви зарязах като  кон на празна ясла.
Ето ви почерпката (по желание на Джем шоколадена, не е мое произведение)


Джем, бях писала по-назад, че пожелаха от едно детско списание да публикуват една снимка на Мирел. Имаше линк.
Мле4ко, тез номера със записа не важат! Naughty Дай поне едно фото да оплакнем очите.

# 542
  • София
  • Мнения: 6 743
 
Пейзажа е от архива и снимана с канончето, но гледката е хубава   Mr. Green Laughing

 

Да се запиша и аз с няколко - макар и на децата кадри  Grinning Одавна не съм пускала нищо, ама то и не бях снимала  Embarassed

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 17:54 от Дамаянти

# 543
  • Мнения: 4 915
Джеми, много хубави снимки, забравих да вметна!  Heart Eyes Първата е страхотия направо! А Сара с маргаритките е отлична!  Simple Smile

Джена, за снимките на малкия - и на мен ми е трудно да снимам бебе в кой знае колко интересни пози. Спящо, лежащо, ревящо.... Laughing Но за сметка на това пробвай се да хващаш в близък план различни изражения на личицето...Също така разгледай различните групи във фликр, посветени на детска фотография, харесай си и разни фотографи - добави ги в контакти, виж на какви настройки са снимали бебоци...Понякога всичко това е полезно за вдъхновението.  Wink

За фотоапаратите и температурните разлики - за найлоновия плик не го знаех. Аз оставях камерата в коридора да се аклиматизира.  Laughing

Слухаркова, взимай Никона и не се чуди. Струва ми се добра цената.  Simple Smile

Вечерница, честито за продадената снимка!!!  Hug

Моби, забравих да пиша, че ти благодаря за линка с иконите... Simple Smile Много са изпипани, сигурно е голяма играчка...Но пък предполагам, че удоволствието да работиш нещо творческо си заслужава на 100%.
Бих направила същия избор при някои условия - примерно, ако можех да рисувам толкова добре.  Wink

Ted_cat, за неразрешеното сваляне на снимки - поне на скрийншота качеството е доста лошо и размерът - малък... Rolling Eyes Не че това спира някои...

mle4ko, запиши се със снимка.  Wink Добре дошла!

Добре дошла и на Питър ПанSimple Smile Чудесни снимки си показала. Онази със светофарите и дъгата, както и с "разговарящите" прозорци ме впечатлиха много.

Дамаянти, много са ти сладки малчовците. Първата снимка особено е супер.  Grinning Черно-бялата също има хубаво , нежно излъчване. А къде е това място?

# 544
  • Мнения: 1 593
Също така разгледай различните групи във фликр, посветени на детска фотография, харесай си и разни фотографи - добави ги в контакти, виж на какви настройки са снимали бебоци...Понякога всичко това е полезно за вдъхновението.  Wink

Понякога очевидните неща не са толкова очевидни за някои хора, а Mr. Green
Чудесно предложение... ще гледам   bouquet

Хайде на конкурсааааа - темата е Усмивки, фотото е във ваши ръце!!!
http://www.flickr.com/groups/539533@N22/discuss/72157604178352375/

Дамянти, толкова е сладка първата снимка!!!!  Heart Eyes
Дечицата ти са много чаровни. Има нещо, което много ми харесва във последния кадър...  Thinking... в погледа мисля...

# 545
  • Мнения: 4 915
Да, погледът е благ...пълен с доверие и уют някакъв...Погледът, с който едно дете гледа мама... Heart Eyes

# 546
  • Мнения: 1 117
Дамаянти, много са готини момчетата. Все по-големи стават.

# 547
  • София
  • Мнения: 6 743
Джена, много хубава нова тема за конкурса  Hug  Heart Eyes Дано този път успея да се включа  Grinning Благодаря ти   bouquet

Фрии, благодаря много  Hug Мястот е Априлци - хотел "Априлци" - приказно е  Hug

Лоис , мерси и на теб за комента  Hug



# 548
  • Мнения: 1 909
Извинявам се, че ви зарязах като  кон на празна ясла.
Ето ви почерпката (по желание на Джем шоколадена, не е мое произведение)


Джем, бях писала по-назад, че пожелаха от едно детско списание да публикуват една снимка на Мирел. Имаше линк.
Мле4ко, тез номера със записа не важат! Naughty Дай поне едно фото да оплакнем очите.
Хубава снимка са подбрали Simple Smile Как стигнахте дотук, пофали се, де Simple Smile

Дамаянти, на чернобялата малко й липсва фокус, ама е хубава. На съседната не ми харесва, че е хоризонтална. Снимала си отвисоко, вертикален кадър би бил чудесен, така главата изпълва кадъра и ми става тясно.
Другият кадър, с малкия ти син, където се е подпрял, половината на долния въздух може да го пренесеш горе. Такива кадри понасят място отгоре.
Пейзажът е хубав, обаче без кортовете за мен. Така, както си кадрирала, кортът играе прекалено голяма роля, а алеята просто краде място. Иначе изгледът е хубав.

Кой питаше за апаратите и найлоновите пликове. Правилно е да се пренасят така камери, въпросът е кой го прави? В повечето случаи фотографските чанти и раници са направени така, че да не се получава конденз.

Аз покрай един шашав проект, ще участвам в конкурса, стана съвсем инцидентно  Joy

# 549
  • София
  • Мнения: 6 743
Джем, благодаря ти за комента   Hug
Аз като децата да се оправдая малко  Laughing За черно-бялата - фокуса е на дясното му око - вижда се на голямата тук
За Пав съм съгласна - не се съобразих  Blush
За Влади горе - той е на вторият етаж на леглото и просто нямах избор  Embarassed Даже е кропена от долу  Blush
Истиснки ти благодаря за коментара - много ми беше полезен   bouquet

А за тези чанти - аз имам.Не съм имала проблем с конденз до сега   Hug Много добре пазят  Hug

# 550
  • Мнения: 1 909
Молим, няма за какво. Иска ми се на ч/бялата да дадеш повече рязкост на окото, шопни го малко, че ми мътнее. Видях големия размер, мисля, че фокусът е на нивото на веждата. Както и да е, хубава е снимката, много даже  Heart Eyes

# 551
  • Мнения: 1 258
Jenna,много ми е приятно.
Направо ви загубих дирите.Sad
Но като цяло не ви изпускам от поглед.

Гледам и Вечерница се е завърнала.
Аз понеже напоследък снимам само Ема за 365 и затова много не се обаждам.

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 08:37 от Trislon

# 552
  • Мнения: 4 915
Добриютру от мен с нещо такова:  Mr. Green



http://www.flickr.com/photos/svemile/

Това последното ми беше първоначалната идея за Конкурса на тема "Реклама", но нещо не останах доволна от изпълнението. Пускам го за цвят.  Laughing

# 553
  • Мнения: 134
Харесва ми черно-бялата на Дамаянти

  bouquet

Иска ми се на ч/бялата да дадеш повече рязкост на окото, шопни го малко, че ми мътнее. Видях големия размер, мисля, че фокусът е на нивото на веждата. Както и да е, хубава е снимката, много даже  Heart Eyes

 Hug

Free Soul
тази с четката много ми хареса само фона нещо не ми допада

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 10:25 от PeterPan

# 554
  • Мнения: 2 242
Ние тази седмица сме пълен състав – Зори е болна и се гледаме тримцата.
Добре дошли на всички нови колежки Mr. Green Hug
Признавам си че не успях да следя темата, ако ми остане време другата седмица ще се пробвам да наваксам.
Включвам се да ми помогнете за една дилема – нещо залитнах по силно-контрастната ЧБ фотография. Само дето снимките които харесвам са с големоформатни или 35мм-ви апарати…. абсурд с моята допотопна техника да доближа такова качество. Та дилемата ми е дали си заслужава мазнята – при опитите да сдобия подобен ефект се губят детайли, пада здраво ‘шуми Марица’ и  .. абе просто става мазало. Ето пример – снимката е вариант стандартно ЧБ и обработена с висок контраст (вариант с намалена и увеличена експозиция)
      

http://farm3.static.flickr.com/2176/2348799765_4d0d77e595_b.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3201/2348800161_df161cea14_b.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3072/2348843249_48bc2780df_b.jpg
Има ли смисъл да се мъча или да си оставям стандартната обработка? Идейки?

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 14:05 от Slavi

Общи условия

Активация на акаунт