С какво започнахте захранването?

  • 5 118
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Можеш да запо4неш с каша,ако искаш оризова например. Кашата е подходяща за по-слаби бебета, ние защото не сме от тия запо4нах да захранвам със зелен4уково пюре, а след това с плодово. Запо4нах с патати, тиква, морков.

# 16
  • Мнения: 4 176
оризова каша за шише. По 1 с.л. веечр в шишето мляко. Иначе се будеше нощем.
След няколко седмици дадох картофено пюре на обяд. След това зеленчуково. Плодово ддаох умишлено най-накрая, за да не свиква със сладкия вкус. Бях чела някъде че някои деца ( не всички) захранени с плодово, полсе отказват друго. Обичат салдичкото явно:)
До ден днешен рядко давам плодово пюре. Наблягам на рендодана ябълка, круша и тн...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 193
И аз като Mamica Grinning  - започнах с 1 - 2 лъжички каша във вечерното мляко, точно след 4 месец. След 5 месец въведох зеленчукови пюрета, след 6 - плодови пюрета, настърган суров плод и каша и кисел. След 8 започнах попара и кисело мляко / веднъж дневно по около 100 - 130 мл/ и месни пюрета.
Това е - ти сама избирай, но лично аз не съм привърженичка на захранването първо с плодови пюрета, защото са сладки и после може бебчето да откаже да яде зеленчуковите .

# 18
  • Мнения: 418
Педито каза плодово за една седмица въвеждане и да минем на зеленчуково-картоф.Така и направих.Но проверете наистина има ли някакви симптоми на алергия.И гледай като въвеждаш да е бавно и да включваш новите зеленчуци постепенно.

# 19
  • София
  • Мнения: 938
Няма как на тази възраст да докажем алегрията. Има атопичен дерматит, който отшумя, но другите симптоми на алергия към кравия белтък като диария и повръщане нямаме. Вече на знам какво да мисля. А при алергичните деца как се прави захранването?

# 20
  • Мнения: 5 790
с картофено-млечно пюре

# 21
  • Мнения: 3 562
Захраних с плодово пюре - ябълка и морков  Laughing

# 22
  • Мнения: 5 577
Захраних с картоф в началото, после добавих и други зеленчуци.

# 23
  • Мнения: 2 609
Ние започнахме със зеленчуково пюре-картоф.
Предлагала съм и каша,но Sickи до сега не я яде

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Започнах с плодово,но му върна коликите.Като го замених със зеленчуково се оправи,може би беше дошло времето да минат.

# 25
  • Мнения: 1 263
Мисля, че захранването с плодово пюре не е правилно, макар че масово се препоръчва от JP-тата. По-добрия вариант е зеленчуково пюре (картоф, морков) или каша - оризова безмлечна.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 845
mkp,
за анкетата- започнах с тиква , добавих картоф, после морков и така продължих с останалите зеленчуци.
Щом смятате, че имате симтоми на алергия, най-добре да започнете да се захранвате възможна най-късно и то по-бавничко и внимателно. Във форума за кърмене и захранване на бебетата им доста теми, в които се дискутират ое в каква последователност да се въвежда, като в повечето случай става дума за презастраховане.
Лично поред мен  най-добре да вземаш безмлечни каши, и ти да си добавяш млкото вътре-така хем ще виждаш оличесвото мляко, хем ще сте си на вашето мляко. От безмлените каши най-добре да си избереш без глутен, така поне до 6-7 месец.  Даже н няои места се препоръчва и до 10-12. Инае ориз, царевица, елда-те не съдържат глутен.
Успех в захранването!

# 27
  • Мнения: 6 315
Картофено пюре дадох за пръв път.

# 28
  • Мнения: 3 153
С плодово пюре в началото на четвърти месец! В началото на пети-зеленчуково, в края на шести-месно. Каша още не съм му давала, щото и без това добре си хапва и е "добре сложен"Wink та само каша ми липсва да го помпам излишно:)

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
плодово-зеленчуково-каша за след 6-ти щото засилва вероятността от рахит

Общи условия

Активация на акаунт