С какво започнахте захранването?

  • 5 126
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 938
Мили мами,

решила съм да захранвам и от сутринта чета като луда из нета и все повече се обърквам. С какво е най-добре да започнем захранването? От 2 дни й давам сокче, и си мислех от другата седмица да включа и други храни. Проблемът е, че сме на хипоалергенно мляко, щото й откриха алергия (аз не съм много убедена, ама карай). Как ще ми препоръчате да процедирам с пюретата и кашите? Да ги купувам безмлечни и да си ги смесвам с ХА мляко ли?

Мислех да почна с зеленчуково пюре, към 5-ти месец с плодово и чак към 6-ти каши. Да, ама като четах темите, виждам, че много мами започват първо с кашите. Та какво ще ми препоръчате. Пускам анкета, за да има повече прегледност.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 251
Нашата педиатърка препоръча да започнем с млечно-картофено пюре, но аз започнах с плодовите на Хип за след 12-тата седмица. Струваше ми се, че така ще е по-лесно, защото бебето е свикнало с вкуса на плодовите сокчета и така ще трябва да свиква само с новата консистенция. А нов вкус+нова консистенция ми изглеждаше по-неприемливо като за начало.

# 2
  • Мнения: 3 200
С морковено пюре, после ябълково

# 3
  • Мнения: 1 645
И ние се захранихме първо с плодово пюре- на Хип , а след това с зел.пюрета,но моят юнак така и не свикна да яде готови зел.пюрета.

# 4
  • Мнения: 1 753
картофче+мляко. Много добре й понесе  Simple Smile

# 5
Започнах с каши - края на 4 месец. Давах оризова, ечемик.
От 6 почнах да давам и овесена каша.
Пюретата ги почнахме в 5 месец, а сокчетата и плодовите през 6 месец.

# 6
morkov, kartof, grah ,a ot 1 sedmica davam plodovo

# 7
Само да добавя, че готови каши тип тези които чета в съседната тема /бананови и прочие/ не съм давала, понеже при нас няма такива.
Тук имаме готови каши - cereal или зърнени каши. Но във форума кърмене има рецепти как се правят домашни. Това е най-добро за бебо и най-полезно. Всеки ден трябва да приема зърнена храна!

# 8
  • Мнения: 5 713
С каша- оризова при навършени 5 месеца. После към кашата вклю4вах плодовото пюре и след това зелен4уково.

# 9
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Плодово пюре - ябълка. Laughing

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Първо плодово пюре, но се появиха колики. После отказа да ги яде с лъжица и ги разреждах с вода за беберона.
От една седмица яде зеленчуково пъре от готовите, като ги сменяме на два дни.

# 11
  • Мнения: 6 206
Ходили ли сте при алерголог?
Дори и да има съмнение за алергия, детето се захранва по различен начин и по-късно от третия месец.
По анкетата захраних с неутрална храна - картофено пюре в петия месец.

# 12
  • Мнения: 5 254
С бананова каша  Simple Smile

# 13
  • на езерото
  • Мнения: 263
Аз започнах с плодово пюре 3 месец.Много и хареса на моята буба.Но за съжаление сега като започнах ме зеленчуковите ,Ники ги отказва защото не са и вкусни.Опитах и на Ганчев и на Хипп резултата е един и същт smile3534
 Така че по добре започни със зеленчуково за да нямаш главоболия после smile3511

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Плодово пюре от 125мл., като му дадох 3-5лъжички.

# 15
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Можеш да запо4неш с каша,ако искаш оризова например. Кашата е подходяща за по-слаби бебета, ние защото не сме от тия запо4нах да захранвам със зелен4уково пюре, а след това с плодово. Запо4нах с патати, тиква, морков.

# 16
  • Мнения: 4 176
оризова каша за шише. По 1 с.л. веечр в шишето мляко. Иначе се будеше нощем.
След няколко седмици дадох картофено пюре на обяд. След това зеленчуково. Плодово ддаох умишлено най-накрая, за да не свиква със сладкия вкус. Бях чела някъде че някои деца ( не всички) захранени с плодово, полсе отказват друго. Обичат салдичкото явно:)
До ден днешен рядко давам плодово пюре. Наблягам на рендодана ябълка, круша и тн...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 209
И аз като Mamica Grinning  - започнах с 1 - 2 лъжички каша във вечерното мляко, точно след 4 месец. След 5 месец въведох зеленчукови пюрета, след 6 - плодови пюрета, настърган суров плод и каша и кисел. След 8 започнах попара и кисело мляко / веднъж дневно по около 100 - 130 мл/ и месни пюрета.
Това е - ти сама избирай, но лично аз не съм привърженичка на захранването първо с плодови пюрета, защото са сладки и после може бебчето да откаже да яде зеленчуковите .

# 18
  • Мнения: 418
Педито каза плодово за една седмица въвеждане и да минем на зеленчуково-картоф.Така и направих.Но проверете наистина има ли някакви симптоми на алергия.И гледай като въвеждаш да е бавно и да включваш новите зеленчуци постепенно.

# 19
  • София
  • Мнения: 938
Няма как на тази възраст да докажем алегрията. Има атопичен дерматит, който отшумя, но другите симптоми на алергия към кравия белтък като диария и повръщане нямаме. Вече на знам какво да мисля. А при алергичните деца как се прави захранването?

# 20
  • Мнения: 5 790
с картофено-млечно пюре

# 21
  • Мнения: 3 562
Захраних с плодово пюре - ябълка и морков  Laughing

# 22
  • Мнения: 5 577
Захраних с картоф в началото, после добавих и други зеленчуци.

# 23
  • Мнения: 2 609
Ние започнахме със зеленчуково пюре-картоф.
Предлагала съм и каша,но Sickи до сега не я яде

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Започнах с плодово,но му върна коликите.Като го замених със зеленчуково се оправи,може би беше дошло времето да минат.

# 25
  • Мнения: 1 263
Мисля, че захранването с плодово пюре не е правилно, макар че масово се препоръчва от JP-тата. По-добрия вариант е зеленчуково пюре (картоф, морков) или каша - оризова безмлечна.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 845
mkp,
за анкетата- започнах с тиква , добавих картоф, после морков и така продължих с останалите зеленчуци.
Щом смятате, че имате симтоми на алергия, най-добре да започнете да се захранвате възможна най-късно и то по-бавничко и внимателно. Във форума за кърмене и захранване на бебетата им доста теми, в които се дискутират ое в каква последователност да се въвежда, като в повечето случай става дума за презастраховане.
Лично поред мен  най-добре да вземаш безмлечни каши, и ти да си добавяш млкото вътре-така хем ще виждаш оличесвото мляко, хем ще сте си на вашето мляко. От безмлените каши най-добре да си избереш без глутен, така поне до 6-7 месец.  Даже н няои места се препоръчва и до 10-12. Инае ориз, царевица, елда-те не съдържат глутен.
Успех в захранването!

# 27
  • Мнения: 6 315
Картофено пюре дадох за пръв път.

# 28
  • Мнения: 3 153
С плодово пюре в началото на четвърти месец! В началото на пети-зеленчуково, в края на шести-месно. Каша още не съм му давала, щото и без това добре си хапва и е "добре сложен"Wink та само каша ми липсва да го помпам излишно:)

# 29
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
плодово-зеленчуково-каша за след 6-ти щото засилва вероятността от рахит

# 30
  • Мнения: 3 334
Като изключим соковете започнах с плодово пюре,но не мисля,че не може и с каша или зеленчуково пюре!

# 31
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
на върха на малка лъжичка дадох пасиран и много разреден с кърма варен картоф.........постепенно увеличавах количеството и гъстотата, докато не стигна до варианта- картоф, морков и ябълка варени и пасирани и отделно кърмене

# 32
  • Мнения: 1 464
като изключим сокчетата,с плодово пюре,после каша и накрая зеленчуково,което и до днес яде с нежелание Sad ,може би трябваше с него да започна

# 33
  • София
  • Мнения: 38 691
I az taka se bqh oburkala ot chetene, suveti i haputstviq ot pediatur. Za kashite znam che se pochva s tqh samo pri bebeta koito ne neddavat dobre. Az zapochnah s pure morkov na Hipp zashtoto predi tova bqh davala sok, i s qbulkata taka, posle morkov s kartof, qbulka s kartof , posle tikva i pochti vsqkakvi gotovi pureta na am-am. Ot 10tina dni im slagam vutre 2-3 lujichki adaptirano i 1 l. kasha i taka zamestvam hraneneto v 12.

# 34
  • Мнения: 5 140
С плодово пюре в началото на 3-ия месец и много ни хареса

# 35
  • Мнения: 1 613
С плодово пюре. Всъщност преди това дадох бананова каша, но ако само едно близване се смята, тогава-каша Wink

# 36
  • Мнения: 2 674
от днес - плодово пюре от кайсии на Ганчев
с каша не е много удачно, тъй като децата могат да станат пастьозни,пълни. Ако искаш на лични мога да ти пратя схема за захранване на естествено/изкуствено хранени деца

Общи условия

Активация на акаунт