Малка МАРТенска принцеса имаме си вече ,тя е нашето късметче!

  • 10 349
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
СТАМБОЛИЕВА, ЧЕСТИТО БЕБЧЕ!  Hug ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА! МНОГО Е СЛАДКА! Ми тя малката красавица бързала да излезе да си покаже хубостта  Laughing

Ех, че хубави празници и именни дни има през март, не бях обърнала внимание  Wink
1 - Баба Марта - Мартин, Мартина
15 - Тодоровден - Теодор, Тодор
22 - Първа пролет - Пролет, Пролетина, Росен
25 - Благовещение - Благовест, Благовеста, Благой
28 - Албена, Боян, Бояна, Бойка, Бойко

Някой питаше за фазите на луната и влиянието им върху раждането - има статистика в много родилни домове, че повече раждания има по времето на пълнолуние и новолуние. Аз знам точно кога съм заченала (30 юни), тогава имаше пълнолуние. Бремеността продължава точно 10 лунарни цикъла, та се получава да родя на 21 март, отново на пълнолуние. Много готскo Laughing За февруари новолунието е днес, на 7, така че стискайте здраво, пълнолуние на 21, за март новолуние на 7, пълнолуние на 21.[/color]
[/color][/i]

# 16
  • Мнения: 519
Привет на всички мами!
Я някоя мама раждала секцио да каже толко ли боли наистина след операцията и колко време е възстановяването. Мен едни мисли ме гонят напоследък...едни паранои относно нормалното раждане... ooooh! И аз не знам от кое ме е страх повече - от родилните болки или от болката след операцията. Thinking
  helpuu

# 17
  • Мнения: 0
Честито за новата красота!
   
  love001

# 18
  • София
  • Мнения: 211
Зори, много сладурска темичка  Heart Eyes Ще има ли бебета тук- май всички това се питаме...Айде пък дано само хубави неща да се пишат и четът тук!
Стамболиева, благодаря за куража   bouquet Надявам се и аз да съм спокойна като започне събитието.
desi.a, обиколниците ги прах, едното олекотено не, другото да, а одеалцата и аз ги прах.

А да попитам май го обсъждахме, но казали ли са ви кога да спрете Магнерота? И ако се продължи повечко наистина ли затруднявало раждането?

Последна редакция: чт, 07 фев 2008, 18:20 от lorisita

# 19
  • Мнения: 2
Ох!  Sick Мен параноята си ме гони от около седмица и то нон-стоп. Първо си мисля как се надявам бебо да се обърне правилно и да сме с нормално раждане и колко мноооого ме е шупе от секцио. После си мисля за това, че гледах един научно-популярен филм за раждане и ми призля от крясъците на жената...  #Crazy
И съм в паника, няма смисъл да се самозалъгвам колко съм смела  Tired
Не знам... Не знам и как да се окуража, но връщане назад няма, пък и аз не искам връщане - искам си сладкия бебок..  newsm78 Така че, ...  newsm09 сложих си един изпечатан лист: "БОЛИ ТЕ ЗАЩОТО ЩЕ СИ ИМАТЕ БЕБЕ! ПОТЪРПИ!" ... и си го гледам, но пак не го намирам "удивително успокоителен"  Confused

# 20
  • София
  • Мнения: 3 123
lorisita ,аз съм чувала че го затруднява.На мен ми казаха да го спра в 34-та седмица и аз вече 4 дни не го пия,а бях на 4х1 .
 За обръщането на бебо-чела съм ,че има специални упражнения за това-може да питате лекарите си.
 
 Мен днес нещо ми е лошо цял ден - гади ми се,боли ме глава и съм яко отекла,а кръвното е добре 130/80.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Привет и от мен!  Hug
Зори, темичката е страхотна, както винаги!   bouquet Да се оправяш бързо!!!  Hug
Малката Лилиан е просто прекрасна! Heart Eyes
Славундерче, още не си минала на отчет - чакаме те с нетърпение  Wink Hug
Славомира, надписа е убийствен просто  Joy На хладилника с магнитче ли е?

Аз още оня ден си взех протеини на Нутрим /Док ми препоръча тях - 90% синтезиран млечно-яйчен белтък са/ и сега ще правим бебето културистче, пък да видим  Crazy Joy
Между другото това с доплащането за ВИП си е "хитринка" на болниците, за да сучат от две крави /сори за метафората/ - веднъж от касата, веднъж от пациента...Вчера нали по този повод гръмна малък медиен скандал.

# 22
  • Мнения: 422
Здравейте всички!
Да се отчета след днешната ЖК, това ми беше първата предродилна в Токуда. Много съм доволна, бебчо се развива добре, всичко е наред.Само дето сме по-големи най-малко 2300-400 е, не можаха да го измерят съвсем точно.Първото ни детенце се роди 4и100, 52см, нищо чудно и да надминем тези размери.Още е не се е обърнало, но би трябвало при нормално първо раждане и това да се обърне. Момченце очакваме със сигурност.Следващата седмица съм на изследвания. До тогава продължавам да си пия малтофера и магнерота.Вече определено съм по-спокойна, не се очаква скорошно раждане, въпреки контракциите.
Не се плашете толкова от нормалното раждане няма нищо страшно,вярно е че боли, но все пак е естествен процес. Simple Smile
Пролетна Фея, наистина гадно преживяване сте имали, радвам се че поне всичко е завършило добре! Hug
Хубава вечер на всички!

# 23
  • Мнения: 2
Славомира, надписа е убийствен просто  Joy На хладилника с магнитче ли е?
М не  Sad На лист А4 закачен с кабърче на стената... ама май и на работа трябва да започна да си го нося... Дано помогне  Shocked

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Славомира, надписа е убийствен просто  Joy На хладилника с магнитче ли е?
М не  Sad На лист А4 закачен с кабърче на стената... ама май и на работа трябва да започна да си го нося... Дано помогне  Shocked
Ще!!!  Hug Hug Hug
За развеселяване ще ти споделя друг такъв надпис, но от стая в полицейски участък:"Това, че Вие не сте в затвора, не е Ваша заслуга, а наш пропуск"  Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 595
Да се включа и аз в новата прекрасна тема.
Аз днес пак откарах цял ден по улиците... Лошото е, че не можах да свърша цялата работа, но...сблъсък с данъчната администрация, та другата седмица пак ще се боря.
Днес ходих на ЖК. Този път и на кантара даже не ме качиха-само преслушахме тоновете точно за 3 секунди и айде...готова бях.  Дадоха ми направлението за раждане и обменната карта и така... И напук на всички писания и правила дето гласят,че последния месец се ходи всяка седмица на консултация, правят се гинекологични прегледи за да се следи статуса на шийката, следят се и се записват тоновете...познайте...Казаха ми да ида на консултация на 21 или на 28-когато ми било удобно... Че аз до тогава може и да не устискам  #Cussing out За цялата бременност не са ми направили нито един гинекологичен преглед, нито веднъж не са ми мерили кръвното, нито веднъж не са ми погледнали краката за отоци, но не пропуснаха да ми се накарат, че съм била на ФМ при друг лекар и че в Шейново имат позната, която може да ми съдейства прираждането срещу определена сума пари   #2gunfire
Не мога да ги понасям направо...Ами ако не ходех на частни прегледи, а разчитах само на техните консултации, както всъщност има много жени?!?
 
П.С. Извинете, че си излях разочарованието тук  Confused

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Брей, този надпис ми хареса. Ще взема и аз да си сложа но малко по-различен "Не си луда, а просто бременна! Потърпи! Laughing
Аз да ви кажа изпадам в истерии..

# 27
  • Тук и там
  • Мнения: 97
Всички сме в клуба на психясалите май-май - е то е разбираемо все пак - бременни сме  Mr. Green
Аз 3 нощи поред не мога да спя като хората, ужасно е.  #Crazy
Освен това препускам из София като млада кобила да свърша това-онова и вечер съм като труп,
едвам прехвърлям крак след крак да отида някъде. За смях станах ей...
Вече и аз си искам бебчето - това Лилианче голямо сладуранче Grinning

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 07:28 от Iva-1977

# 28
  • Мнения: 62
desitka* вчера при мен се получи горе долу същото даже тоновете ми ги мери с ръчния си часовник  #Crazyта по този повод исках да попитам колко често се ходи на запис на тоновете и къде да отида трябва ли ми направление или нещо такова че ако чакам на моята лекарка да се сети..................... #Cussing outпредварително ви благодаря за помощта

# 29
  • Мнения: 354
ira_ic, ти си майка героиня! извинете за въпроса, но защо го пиете този малтофер?

Общи условия

Активация на акаунт