Малка МАРТенска принцеса имаме си вече ,тя е нашето късметче!

  • 10 401
  • 297
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 473
ЧЕСТИТО НА СЛАВУНДЕРЧЕТО !!! ДА ВИ Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА ПРИНЦЕСА. БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ !!!  newsm51 newsm18 newsm18 newsm18

Трябваше да прочета поне три пъти поста на КикиНики за да осъзная какво е станало. Направо не мога да поварвам.
 
                                               ЧЕСТИТО

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 50
Стамболиева, разкажи как се справихте в първите часове след изписването. Първата нощ, първото къпане... Спокойна ли е бебка? Как се държи таткото? Всичко.... Hug Че на мен това ми е голям страх.

# 242
  • Мнения: 308
   Галюшка, първата вечер бебка малко поплака, защото не й стигаше кърмата от мама, а ние не бяхме подготвени. Не съм си купила стерилизатор и изварявахме всичко на котлона и докато превариме и водичка за АМ принцесата малко се изнерви, но всичко беше спокойно. Мисълта ми е, че нямаше истерии. Много е важно спокойствието на родителите, то се предава и на бебчето. Просто я разхождах и й говорих и пеех. Да си призная аз съм по-голяма паника и добре че е таткото та да ме успокоява. Още от първия път не позволих на свекървата или майка ми да къпят малката. Не исках да отнемат на мен и бащата тези щастливи моменти, за които после с умиление ще се сещаме. Затова тази процедура се извършва от таткото още от първата вечер, аз подавам шампоанчето и поливам, той й прави масаж с олио и ми помага да я облека. Много ми помага за сега - пу, пу. Не съм очаквала, че ще е толкова смел в отглеждането, много ме подрепя и предполагам затова се справяме добре, поне засега. Не знам с какъв характер ще е малката като порасте.

   Пожелавам на всички ви тези дни до раждането да минат много спокойно, да родите много леко и да се радвате на съкровищата си .

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 50
Стамболиева, звучи страхотно! Дано и ние да се справяме толкова добре! Пу пу Joy
Благодаря ти за отделеното време!  bouquet

# 244
  • Мнения: 219
Мили мами виртуално Ви почерпвам всички - моята голяма кака е вече на 4 годинки!
Как бързо лети времето..... кога беше малка 2.6 кг бебка....  party023  bigdance2

# 245
  • София
  • Мнения: 211
 
Hands Clap Ихаааа...Славундер, честита дъщеря! Да расте много обичана и щастлива!
А ти бързо да се възтановяваш, че ни липсваш! Целуни малката от нас!

 newsm51


Все пак успя да заемеш почетното второ място! А сега, кой ли ще е трети... Laughing

# 246
  • Мнения: 219
Честито на Славундер и Стамболиева  bouquet  bouquet  bouquet
Да са им живи здрави и поспаливи госпожиците baby_neutral

# 247
  • София
  • Мнения: 595
Тъй като някой от нас вече са започнали купуването на памперси и кърпички, а на останалите им предстои в най-близко време  Wink ето новите условия за играта на "Памперс"
http://www.pgbalkans.com/bu/pampers_reg1.asp

Момичета, да ви питам за прането? Нормални или съкратени програми ползвате за първото пране на бебешките неща? На колко градуса перете дрехите, чаршафите, пелените, хавлиите, одеалата, олекотените завивки??? Някой слага ли омекотител? Моето ТеоБебе е 2 в 1 "мек сапун и алое вера", това даи значи, че е с омекотител  newsm78

Те_за, да ви е жива и здрава каката и много да се гордеете с нея!!!   bouquet

Стамболиева, звучи много лесно от устата ти... А таткото-много безстрашен,браво!!! Преди раждането страх ли ви беше? Че нас от сега и двамата ни хваща страха, та не знам дали така лесно ще се справим като вас  Rolling Eyes

# 248
  • София
  • Мнения: 211
desitka*, Тео бебето по-принцип е с "мек сапун и алое вера", но не е омекотител (да не си помислиш, че си взела такава "разновидност"). Омекотител знам, че поне в началото не е хубаво да се слага и аз не слагам- за да не се алеригизира нещо бебчо. Аз пера на 40 градуса- нормална програма, защото има повече изплаквания от съкратената. А прах за пране слагам по-малко от показаното, защото дрешките са нови, не носени и нямат нужда от толкова много според мен.

Значи е невъзможно да не забележим когато ни падне тапата  newsm78 Аз постоянно следя за нея  Embarassed Ама раждането/контакциите може да започне и без да е паднала, нали? Моя корем още не се е смъкнал май..не че това има винаги значение. Утре съм при доки и ще се отчета.
Ането, твойта бебка обърна ли си главичката?

# 249
  • Мнения: 0
ЧЕСТИТИ ДЪЩЕРИЧКИ НА СЛАВУНДЕР И СТАМБОЛИЕВА!!! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ МАЛКИТЕ ПРИНЦЕСИ И МНОГО РАДОСТ ДА НОСЯТ НА МАМА И ТАТЕ!
[/color][/size] newsm51


Момичета не мога да повярвам, че и нашият ред идва, толкова ми е нереално. На всички желая дните до раждането да минат леко и без каквито и да било болежки.... Hug

# 250
  • Мнения: 2
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА СЛАВУНДЕР! ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА! ПО-БЯЛА ОТ СНЯГ, ПО ЧИСТА ОТ ИЗВОРНА ВОДА И ПО-СЛАДКА ОТ ЗАХАР! ДА ВИ РАДОСТ И НА ТЕБ И НА ЩАСТЛИВИЯ ТАТКО![/b]

Честита рожденничка и на теза Simple Smile Да е най-послушната ! Simple Smile

Ех какви неща! Човек мръдва само за нчколко часа по магазините и бебките станали 2! По-полека   bouquet ... Има още време Simple Smile

# 251
  • Мнения: 4 406
Честито на Славундер и добре дошла на Теди!!!!

# 252
  • Мнения: 83
Честито на мама Славундер и на таткото!!!Да им е жива и здрава малката принцеса Теди.Много да ги радва и да бъде такава весела като майка си  ylinfant
te_za да ти е жива и здрава дъщерята,да бъде добра кака и да ти е незаменима помощничка newsm51


А вие мислили ли сте кой ще ни прави темичките като я няма Ангелчето?Ами ако всички вестителки са едновременно в родилното?

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 18:29 от Диана К

# 253
  • Мнения: 308
   Te Za да тие жива и здрава каката, много да те радва и да има прекрасно детство, а и да помага на мама.

  Деситка, как да не ни е било страх. Рядко сме споменавали страховете си един на друг, но аз като си стоях в къщи дори съм си поплаквала от страх първо като се сетех за раждането( че съм си голяма бъзла), а после и как ще се справяме. Учудих се сама от себе си като почнах да раждам. Всички около мене бяха доста притеснени (разбираемо е), а аз не се стреснах така както си мислих. По пътя си казвах, че бебка ще помага на мен и аз на нея, че щом като е почнало, ще свърши и че всичко ще е наред.  Няма да казвам, че като почнаха истинските болки не ме е боляло. Ако можех да избирам, щях да си искам упойка. А като ми донесоха малката принцеса, оставиха ми я в количката и толкова се вълнуваш, че не мислиш. Ставаш и вдигаш мъничето. Сигурно раждалите мами ще ме подкрепят и ще ви успокоят. Това си ни е в кръвта на всяка от нас. Сигурна съм, че в отбора на мартенските мами няма такава, която да не може да се справи. Всичко си личи и от това, което чета, колко сте загрижени и с каква любов и нетърпение чакате рожбите си.

# 254
  • Мнения: 69
Момичета, извинявам се за тъпия въпрос, ама усеща ли се като ти падне корема? В смисъл има ли вариант да не го забележа или разликата е голяма. И ако падне тапата, трябва ли да се ходи по спешност в болницата?
Ако падне тапата, няма нужда да се ходи в болницата, това не е признак за раждане, може да падне и седмици по-рано Peace
А корема, мисля че няма как да не забележеш ако се смъкне Thinking Поне при мен - събудих се и не си виждах корема, направо се шашнах, а той просто е по-ниско и понеже имам гоооолям бюст не го виждам, а преди ми беше като масичка. Освен това е видимо надолу и за другите, едно плоско такова като пързалка и чак после издуто, напипвам си ребрата, а преди там имаше крачета и здраво ритаха, дишах по-трудно ... оххх какво описание Laughing Но пък на едната ми сестра изобщо не се смъкна корема до деня на раждането/на термина й/. Ама тя като ме видя днес ми даде 10 дни ooooh! Притеснявам се, бебче е малко още ... ама може и да не познаят Naughty

Общи условия

Активация на акаунт