Кога проговори вашето мъниче?

  • 1 618
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 208
Сега е на 2.6г и не млъква изреченията и са от7-8 смислени думи.Водим диалог с по 9-10 ?Още на 1.6м взе да образува изречения.Винаги е говорила смислено и я уча да говори правилно.

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Запитването какво цели?

 Е как каво цели, то е ясно.Майката пуска тема без да има проблем и очаква това което каза ти:

 
   

# 17
  • Мнения: 4 915
Проговаряне се нарича навързването на подлог и сказуемо в смислен израз.


Амама, татат, бабабабабб, ауууууууу, гууууууууу и уаааааааа не са проговаряне.  Laughing

Мариела проговори на 1 г. и 10 месеца.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
И двете щерки когато бяха на около година и половина  Peace

# 19
  • sofia
  • Мнения: 249
голямата проговори 4ак на 3 години-тя и сега не оби4а да говори,
малката на 1.5 години

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На около година и половина проговори сравнително разбираемо. В момента няма спирка, снощи едва откопчих телефона от нея и се скрих някъде, че си говореше с баба си и дядо си от половин час поне. ooooh!

# 21
  • Мнения: 8 505
Зависи на кое казваш "проговори".За мен това означава да може да свързва по няколко думи в изречение.Дъщеря ми започна да го прави на година и 10м.

# 22
  • Мнения: 1 347
Моят пък съвсем скоро ще стане на две и не казва нито една дума! Но как пък тича и се катери за сметка на това...  Mr. Green
И всичко разбира, а когато му е кеф, и изпълнява, ама на!
Между другото, има една теория, според която по-примитивните езици разполагат с много думи за почти еднакви неща, докато с усъвършенстването на езика понятията се обединяват. Та моят юнак говори на най-съвършения език на света!  Joy

# 23
  • Мнения: 463
Хубава темичка! Успокоих се за някои неща!

# 24
  • Мнения: 59
Моят син каза първата си дума /каза "тати"/  на 4 месеца. Може да е било несъзнателно...не знам. Но изречения от по 3-4 думи правеше на година и половина.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
След година и половина започна китайския.Взехме да и разбираме около 2 годишна възраст.
и моят син така Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Какво значи да проговори? newsm78 Да повтаря "ма-ма" на 6 месеца! Това говор ли е?! Не, не е! Това е просто повторение на чути звукосъчетания. Истински детето почва да говори, едва когато започва да казва смислени неща. Дори да го попиташ нещо и то да отговори с "да" или "не". Wink


 Peace

Дъщеря ми е на 3 месеца и казва - да, не , мама. Ако за авторката това е проговаряне, значи проговори на 2.5 месеца  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт