МОЛЯ ВИ МАЙЧЕТА,ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ!!!

  • 1 041
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
stambolieva, здравей и честито ти бебоче!
Понеже пишеш, че проблемът ти е недостатъчно кърма, си позволявам да ти дам няколко линка към статии, които сигурно ще са ти от полза. Ако считаш това за вмешателство от моя страна, много ти се извинявам предварително!
Как правим мляко
Кърменето през първите 6 седмици от живота на бебето
Как да увеличим количеството мляко
Премахване на добавката от адаптирано мляко

Ако имаш въпроси или съмнения смело питай Grinning

# 16
  • Мнения: 61
 в никакъв случай не смятам,че човек когато дава съвет и информация,особено когато сам е помолил за това е вмешателство.Напротив много ти благодаря и смятам,че всяка информация ми е полезна.

А иначе аз имам и двата проблеме,хем нямам кърма,хем бебчо не иска да засуче.И аз пия тия чайове,но ефекта е никакъв.

# 17
  • Мнения: 3 718
А иначе аз имам и двата проблеме,хем нямам кърма,хем бебчо не иска да засуче.И аз пия тия чайове,но ефекта е никакъв.

tuli , проблемите ти са свързани, ако бебето засуче, то ще "заръчва" производството на повече кърма и проблема с количеството ще отпадне. А ако намалиш храненията с АМ за сметка на такива с кърма много е вероятно да се оправи и проблема със запека. За това наистина потърси някоя от майките, които могат на живо да ти дадат съвет за кърменето. Може и да посетиш някоя от срещите на Ла Лече Лига в София, мисля че скоро ще има такава. Там ще присъстват част от тези майки и ще получиш възможно най адекватния съвет. Надявам се скоро да се похвалиш с разрешени проблеми  Hug

# 18
  • Мнения: 2 829
Препоръката ми да потърсиш помощ си остава,
Но можеш да опиташ така:
Спри да се притесняваш дали имаш ил нямаш кърма. Спри да се притесняваш дали бебето ще засуче. Давай си му АМ както и досега (или ако имаш възможност не го давай с биберон а с някой от алтернативните методи) и продължавай да предлагаш гърдата преди и след всяко кърмене. Но предлагай гърдата вместо залъгалка-просто за да погушкаш бебето, за да усетите физическия контакт, за проба, без да се натоварваш с мисълта, че трябва непременно да стане, без да съжаляваш за кърменето. Дай си сметка, че имаш живо и здраво бебе, че със или без кърма то е там и расте здраво, че бебето ти има нужда от доволна и усмихната мама уверена в себе си! Ако засуче-прекрасно-тогава ще ни пишеш пак и ще мислим как да увеличиш количеството на млякото. Ако не-ами това е положението, важното е бебенцето да е здраво и усмихнато. Продължавай да се опитваш да цедиш и да даваш изцеденото. Hug
Ти си и винаги ще бъдеш прекрасна и незаменима мама за своето бебе!
Живей с усмивка и не пропускай да се радваш на детето си, че времето лети! Напълно е възможно като изчезне напрежението проблемите с кърменето да се решат сами!
П.П. Надявам се все пак да се свържеш с консултант по кърменето и да решите проблема.

# 19
  • Мнения: 61
Много благодаря за подкрепата!!!
Вече се свързах и започнахме да прилагаме тактики,а и аз започнах да правя опити за увеличаване на кърмата.Дано това което правим,доведе до положителен резултат.Силно се надявам и още веднъж ви благодаря!!

Общи условия

Активация на акаунт