КОМАРИ

  • 4 113
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 667
най- естествения начин , който аз знам с/у комари е индришето...
Страхотна идея. Остава и да е ефикасна. На мен тъстовете ми имат саксия с индрише и ще ги накарам да ми хванат едно коренче. ммм Прекрасно! Моля се да е ефикасно средство!
А иначе ето какво ми каза един професионален педиатър:
Цитат
Райд таблетки, но не в стаята на детето, а някъде из коридора в близост. Втора таблетка в друга стая и мрежи по балконите...

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пратиха ми спрей Mosi-guard kids,за деца над 3 месеца.Вярно,че комар не приближава до детето!!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 299
Малко прясна информация, но не знам доколко е достоверна. Педиатърката ми каза, че може да слагам от таблетките на Райд (или там кой каквото ползва). А другото което ми каза е да й давам вечер витамин b1, миришел специфично като се поти човек и комарите не го закачали Shocked Освен това каза че в него имало незнам какво си, което действало успокояващо за зъборастеж Confused Мисля тази нощ да включа таблетките, пък после ще видим.
Надявам се на някой да му е полезно това, но питайте все пак вашите лекари, защото... знам ли  Confused

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
............. А другото което ми каза е да й давам вечер витамин b1, миришел специфично като се поти човек и комарите не го закачали Shocked Освен това каза че в него имало незнам какво си, което действало успокояващо за зъборастеж Confused Мисля тази нощ да включа таблетките, пък после ще видим.

  Не може всяка вечер бебето да пие вит.В1.  Shocked

  Иначе наистина помага, мъж ми го пие, като ходи за риба, да не го хапят гадините и наистина комар не го доближава. Но става дума за еднократен прием.

# 19
  • Мнения: 883
Освен индришето и босилека гони гадините. Значи хем кАРсота и зеленийка в спалнята, хем мирише приятно, хем няма комари  thumbsup.

# 20
  • София
  • Мнения: 299
Не може всяка вечер бебето да пие вит.В1.  Shocked

  Иначе наистина помага, мъж ми го пие, като ходи за риба, да не го хапят гадините и наистина комар не го доближава. Но става дума за еднократен прием.

Разбира се че няма да й давам всяка вечер. Даже изобщо няма да й давам ако всичко е наред с таблетките. Дано помогнат. baby_neutral Ако не... мрежи.

# 21
  • Мнения: 2 950
Аз с две ръце препоръчвам  S.O.S. Репелент лосион - жълта тубичка. Миналата седмица бяхме на море - мен ме изядоха цялата и сега съм като болна от шарка, а бебка не я доближи нито един комар - супер лосионче. Само дето не мога да го намеря никъде в София. Това ми го дадоха назаем и ми казаха, че е купено от Разград. Много ви моля, ако някой знае или го е виждал в някоя софийска аптека да ми кажете?!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 299
Нямам си идея, но ще потърся из аптеките. А то нали не е отровно? В смисъл мога ли да й мажа ръцете понеже все си ги лапа? Confused
Аз слагам от няколко дена таблетки на отворен позорец и всичко беше наред до тази нощ - пак я бяха нахапали  Sad Но ми се струва че нещо таблетката е била дефектна и че всичко ще е наред... или поне се надявам Praynig

ПП. А ти къде търси? Те просто нямаха или не го бяха чували? А то предполагам че може да се поръча от някоя аптека newsm78

# 23
  • Мнения: 2 950
Ами незнам дали е отровно, но аз не посмях да й мажа ръцете, понеже и нашите са все в устата! Обаче те по-скоро бягат от миризмата, така че можеш да мажеш до китките. Но все пак пробвай мъничко на крачето например и след няколко часа ако няма нищо тогава слагай. Всъщност ти с изнаеш де - като всяко ново нещо. Търсих около Окръжна болница, в Овча купел, в Центъра - няма го.

# 24
  • София
  • Мнения: 299
И аз вчера питах в една аптека, нямаха, но купих "антикомарин". Доколкото разбрах не е отровен, но ще й намажа ръцете до китките наистина и главата. Други голи части няма. Всъщност май няма да стане, защото спи с дълги ръкави, че нощем и особено сутрин става хладно. Но въпреки таблетките пак я хапят гадовете Cry Ще й намажа само китките и главата и може мааалко по ръцете отгоре.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт