momi4enceto mi e s t. ot v4era molq pomognete

  • 2 228
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 614
Колкото по-малко се опитваш да сваляш Т,толкова по-добре PeaceС големия и аз се притеснявах при всяка Т и вечно бяхме на АБ и болестите нямаха край(за 3мес. сме пили 6 АБ)докато не прочетох,че Т всъщност убива вирусите.Сега до 39-39,5 не давам температуропонижаващо(дори на бебо)стига да не са прекалено отпаднали и след максимум 24ч вече нямаме и помен от болеста Peace Следя през 15мин Т да не се покачва много и давам само в краен случай.Опитай,много добре действа,защото самата Т убива вирусите и организма си изработва имунитет.Естествено се консултирай с лекар,но не се страхувай толкова от Т.Успех и бързо оздравяване. Hug

# 16
  • Мнения: 1 820
мерси на всички эа саветите.и аэ давам в краен случей но тоэи пат вече е много.Но ще пробвам и с ефералган и сас свещичките.Сега ви оставям и отивам да меря т.Лека вечер на всички и утре ако сте тук рак ще си пишем Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 146
paneva_82, според мен наистина е по-добре да сваляш Т, не да чакаш да се вдигне. Вяро е, че антителата се изграждат при 38, но детето е малко и може да направи гърч. Колко тежи и колко се е родило?
Най-сигурният начин да свалиш е на всеки 4 часа (без през ноща) да редуваш Нурофен и Панадол. Натрупването на дозата дава резултат.

Хегсалгина го избягвай на тази възраст!


liani, не се ли притесняваш от гърч? И и загряването на мозъка на малкото дете е изключително опсано... Освен това, бебетата и малките деца да 1 минута могат да качат няколко градуса... Не зная, сега по-го оставям моя с Т, но като беше бебе не съм позволявала да я качва особено, защото свекърва ми е с 2 деца със страшни гърчове при 37,8 Т, и не исках и на мен да ми се случва.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 614
paneva_82,


liani, не се ли притесняваш от гърч? И и загряването на мозъка на малкото дете е изключително опсано... Освен това, бебетата и малките деца да 1 минута могат да качат няколко градуса... Не зная, сега по-го оставям моя с Т, но като беше бебе не съм позволявала да я качва особено, защото свекърва ми е с 2 деца със страшни гърчове при 37,8 Т, и не исках и на мен да ми се случва.

Именно за това става дума,когато детето е склонно към гърч,може да го направи и при не толкова висока Т.Естествено,че ме е страх и непрекъснато се чудя дали е правилно,но факт е,че на другия ден вече няма нито Т,нито болест и предпочитам да рискувам защото колко болести,температури и АБ съм се нагледала  и изтърпяла с големия,направо не ми се мисли.До 4г.възраст почти не е имало месец да не е бил болен,после по-рядко,но пак доста често.

# 19
  • Мнения: 516
Liani, приветствам те за смелото решение! Досега не свалях т-рата на децата докато не мине 38,5 . но вече съм решила да стана по-търпелива и да давам нещо едва като мине 39, 5. Факт е , че са били с т-ра 39,3, а не са направили гърч. Хексалгинът не е добре да се дава при малки деца, още повече без лекарско наблюдение. Лично аз си позволих да го дам веднъж, когато дъщеря ми беше с 39, 6 и нищо не помагаше.

Общи условия

Активация на акаунт