Какво очаква(х)те в болницата?

  • 2 132
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
По отношение на болницата и болничния персонал в Тина Киркова очаквах: да ме обезболяват в реанимация /извън инжецията аналгин/, очаквах приятелско отношение в неонаталогията/като например да ми покажат как да кърмя/, очаквах при положение, че съм родила с операция и на следващия ден съм се замъкнала, пълзейки и полужива да видя какво става с детето ми, някой да се държи нормално с мен, а не да ми крещи, че кървя като прасе и да им стана от стола, очаквам когато попитам как е детето ми, което виждам за пръв път след раждането, да получа нормален отговор, а не "не виждаш ли сама?". Слава богу разделих се с това отношение, щом се преместих във ВИП блока. Много съм доволна от условията там, както и от вниманието, което се проявяваше към мен.

Към лекаря ми нямам грам забележка, направи много повече от онова, което очаквах от него.

# 16
  • Мнения: 27 524
Общо взето знаех предварително, защото като си избереш болница, се организират курсове, по желание, разбира се, за бъдещите родилки. Първия етап е развеждане из болницата - показват предродилните зали, родилните, леглото за раждане, обясняват, че може да си носите музика, до леглото има уредба и слушалки, ако би ви помогнало при раждането. Показват след това стаите, къде спи до вас бебето, как процедира екипа и техниките.
След това има беседи за раждането - задаваме кой каквито въпроси иска пред лекар, акушер и анестезиолог.
След това гледаме филм за раждането - точно как протича, след него ни подаряват кашонче с разни първи необходими неща за бебето.
След това разказват за контракциите, водите, дават съвети. Има и курсове за отглеждане на новороденото и за кърменето, но на тях не съм ходила аз. Всичко е безплатно.
Така че всичко знаех, бях видяла и разбрала, та нищо не ме изненада. Всичко мина супер и съм много доволна. С мъжа ми си бяхме сам сами през цялото време  Mr. Green дойде една акушерка като се показа на бебето главата  Grinning
Ето залата, в която се роди Криско  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 630
Очаквах, че след като съм взела всички мерки да износя и да родя живо и здраво бебе, то ще бъде поето и обгрижено с нужните грижи и внимание от неонатолозите, така че да се приберем живи и здрави вкъщи. Вместо това я лекуваха от незнайно каква инфекция и ми скъсиха живота.
Очаквах да получавам информация какво се случва с бебето ми, докато не е при мен. - Вместо това се налагаше да гоня някой педиатър по коридорите и да се моля за 30 секунден отговор, защото винаги бяха безкрайно заети и никога ги нямаше.
Очаквах от страна на шеф на неонатологично отделение на една от най-големите АГ болници в София, да получа отговор на въпроса ми какъв е проблемът с бебето и как се стигна до такъв по-различен от това: Дано да не е най-страшното....
Очаквах, че не е необходимо да съм лекар, за да родя и гледам дете. На практика се оказа, че трябваше да придобия множество медицински познания след раждането, защото никой не си правеше труда да обяснява каквото и да било.
Очаквах да си тръгна щастлива и усмихната с моето дълго чакано бебе... -Вместо това изживях най-големия кошмар в живота си........
Слава Богу, сега всичко това е зад гърба ми, но май никога няма да го забравя.
За Шейново става дума.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Очаквах адекватна професионална помощ, нормално отношение, без да е фамилиарно, чистота. Това и получих. Не съм тръгвала с голяма кошница, затова и не мога да се оплача. Все пак става дума за държавна болница, без уговорки.

Ако има следващ път, обаче, ще отида в друга болница, защото вече имам други очаквания и други критерии.

# 19
  • Мнения: 252
Раждах в ОБ Бургас, то и да искаш няма другаде къде. Очакванията ми бяха повече от лоши, болницата е прословута с корумпираните си лекари, мръсотия и ужасно отношение.
Оказа се истина , за голямо съжаление.

# 20
  • Мнения: 4 371
Ето залата, в която се роди Криско  Simple Smile


Ей така се надявам един ден да изглеждат БГ болниците Praynig

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Очаквах малко, получих това което трябва.Родих в Тина Киркова.По време на приема и раждането всички бяха много мили.След като ме преместиха в стая постоянно минаваха лекарки и акушерки.Питаха как съм, има ли проблем с кърменето.Идваха да ми покажат как се поставя бебето на гърдите и да ми отпушват каналите.Педиатрите минаваха по два пъти на ден да дават информация за бебетата.След това търпеливо чакаха да се задат въпроси от майките.Хигиената беше отлична, миеха стаите по два пъти на ден.Идваха акушерки да ни викат на промивки тези с нормалното раждане.

 Друго не мога и да искам!Надявам се това което видях аз да се запази!


 

# 22
  • Мнения: 560
Очаквах да е мизерно и то си беше точно така,но не бях отишла на хотел,а в болница.
Не очаквах да ме накарат да се почувствам център на вселената,а лекарите,акушерките и детските педиатри ме накараха да се чувствам точно така за без пари.
Майчин дом.

# 23
  • Мнения: 2 622
И през двете бременности предварително знаех какво да очаквам от родилното отделение като база и персонал,защото бях хоспитализирана многократно за болнични и обстановката ми беше позната.Познавах също акушерките и санитарките,знаех коя е "добричка"и коя "гаднярка",затова като ме приеха за самото раждане нищо не ме учуди.Не съм срещнала лошо отношение,третираха ме като поредното "секцио" WinkПък и еуфорията от факта,че съм станала майка беше твърде голяма,за да се задълбочавам в подробности.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Откъм условия не очаквам кой знае какво. Наясно съм как стоят нещата в болницата и не тръгвам с нереални очаквания.
От персонала очаквам адекватно професионално поведение спрямо мен и най-вече спрямо бебето. Очаквам и нормално човешко отношение. Да поясня - не очаквам да се държат с мен сякаш съм център на вселената, но и няма да позволя да се отнасят с мен като с животно. Не ме интересува, че израждат стотици бебета. И аз посрещам и говоря по телефона с десетки контрагенти, но съм длъжна да съм усмихната и вежлива и с първия сутрин, и с последния вечер.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 17:48 от Goldie

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
...според градските легенди очаквах ужасно отношение, мизерия, хлебарки в бебешките кошчета. Смятах, че целият персонал ще се състезава да ми крещи и никой няма да го е грижа за мен...
Това бяха и моите очаквания, беше ме страх не от раждането, а да не случа на някой некадърен, който да ми направи нещо лошо.

Нищо от това не се случи, освен хлебарките - бях до мивката и около моето легло имаше сигурно 30тина. Sick Но в бебешките легла не са лазили! Някои от майките наистина не бяха виждали хлебарки в стаята, но те бяха по-далеч от мивката.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Очаквах пълно безхаберие, мизерия и бездушие, и влязох с голям страх, но очаванията ми Слава Богу не се оправдаха...
Попаднах на съвсем нормално място, с нормални условия, където (както навсякъде) има и хора, и не-чак-толкова-хора... Момичетата, с които бяхмев стая бяха страшни терци, с една от тях (с която родихме в разлика от 15 мин  Laughing) още поддържаме връзка.  Heart Eyes
Изобщо съм останала със страхотни спомени!!! Heart Eyes

# 27
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Честно казано, нямах кой знае какви очаквания,освен да родя живо и здраво бебе.Останах приятно изненадана от любезното държание на акушерките и от ремонта,който бяха направили наскоро в родилното отделение.

# 28
  • София
  • Мнения: 627
Аз май ще бъда първата, която ще опише какво очаква:

Очаквам чистота,
внимание от персонала,
отговори на въпросите ми,
въпроси дали искам да се направи дадена процедура, преди да е била направена,
оборудвана стая с всичко нужно (чаршафи, нощници и т.н.),
редовни и адекватни визитации от лекаря,
помощ при кърмене и др. грижи за бебето,
да съм постоянно с бебето и
таткото да може да бъде с нас.

Насочила съм се към Токуда, за там са и очакванията ми.

Тъй като раждах в Токуда очаквах всичко да е на ниво. Сега вече мога да кажа, че всичко беше перфектно.
Patishonka, след като родиш ще пуснат таткото да види бебчо, но след това няма как да бъде при теб освен ако не си в лукс стая  Simple Smile За всичко друго ще ти се сбъднат очакванията.

# 29
  • Мнения: 403
Останах малко разочарована.Раждах в бившата Тина Киркова

Общи условия

Активация на акаунт