14 годишни по нощните клубове

  • 11 198
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Здравейте майки на тийнейджъри,
Хич не е лесно, нали? Напоследък дъщеря ми, която е на 14 години, изявява желание да посещава концертите на някакви младежки групи /16 - 17 годишни аматьорски групи/. Оказа се, че тези концерти се провеждат вечер из нощните клубове и започват не по-рано от 21:30!!!! Ами като започват по това време, представете си, в колко завършват. Ние удържаме положението, но аз се питам: няма ли закони  и регламенти за пребиваването на непълнолетни в нощните заведения? И изобщо на места, където се сервира алкохол? Не ги ли проверяват и не им ли отнемат лицензите за това, че допускат дечурлига вътре и при това със сигурност не им отказват, ако си поръчат и напитки???? И какво ли още се случва на такива места без грам контрол от страна на органите на реда? Как във всички други страни не допускат хора под 18 години без придружител, а у нас всеки си прави каквото си иска и се вадят пари на гърба на децата??? Бих сигнализирала, ако знаех къде. Защото ако тези тийнейджърски концерти се организираха в друг час, нямаше децата ни да недоволстват, че ги лишаваме от любимата им група, нали? А щом самите изпълнители са деца, то е ясно и каква публика се събира...
Има ли някой друг подобен проблем и изобщо, посъветвайте ме, как да реша проблема, без да оставя дъщеря си с впечатлението, че съм майка-цербер и никъде не я пускам.

# 1
  • Мнения: 656
Все едно не живееш в България и не знаеш, че законите са за да могат съответните органи да имат тарифа за подкуп.
До двора на училището на сина ми има будка, в която продават цигари, учителите пушат в учителската стая, лелите детската градина на дъщеря ми също са си открили местенце, докторите по поликлиниките си заключват врата и т.н.

За съжаление това не променя факта, че и аз се боря със същия проблем със сина ми. Комшии си пускат децата още от 10 годишни навън сами дори и след полунощ, но мен си ме е страх да го пускам, като знам как веднъж щеше "да ми излезе късмета" с един дрогиран в 8ч вечерта. Не мисля че е нормално.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Закони има,ама кой ли ги спазва Crossing Arms

# 3
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
По принцип нямаше ли някаква наредба с вечерен час за непълнолетните и забраната им да посещават заведения, в които сервират алкохол по късните часове, освен ако не са с пълнолетен придружител? Имаше нещо, защото отвреме на време по новините дават информация за подобни проверки...
Сестра ми сега направи 18, но майка ми от 2-3 години я пуска по концерти с приятели и се уговарят с другите родители, кой ще ги чака след концерта  да ги закара по домовете. Мен лично ме е страх на днешно време и съм и казвала,че аз не бих я пуснала  Rolling Eyes От друга страна имам ясен спомен, че от 8-9-ти клас си ходя по концерти, които са били късно вечер, но тогава бяха по-други години...
Напълно я разбирам дъщеря ти, че и се ходи, разбрам те и теб, че те е страх, ама не знам какво да направиш, освен ако я пуснеш да я чакате след концерта, поне за прибирането да не се притесняваш.

# 4
  • Мнения: 3 743
По принцип нямаше ли някаква наредба с вечерен час за непълнолетните и забраната им да посещават заведения, в които сервират алкохол по късните часове, освен ако не са с пълнолетен придружител?
...

Да, така е, но не навсякъде се спазва Confused
Сина ми също иска да ходи на концерти, но аз съм винаги с него! Е, едва издържам понякога Rolling Eyes, но в никакъв случай не бих го пуснала сам Naughty

# 5
  • Мнения: 170
С мен? Тя по-скоро би умряла, отколкото да отиде с мама или тати на такова място, където са толкова cool всички. Два пъти я пуснах с брат ми (30 годишен), който е по-близо до нея по възраст, ама все пак и той си има ангажименти и не винаги може. И това с чакането и посрещането ще го направим, не сме и отказали. Ама все пак ме е яд. Защото, това са нощни клубове. А всички ние знаем какво се предлага там. Не е редно деца да висят вътре. Ще ми се ако има такава наредба, да се види как се прилага. Защото едно е концерт в зала или на стадион, друго е по такива заведения. След случая Индиго би трябвало малко да сме си взели бележка, нали? Много от онези горкички дечица родителите им ги бяха закарали дотам и са щели да ги посрещнат после....

# 6
  • Мнения: 3 479
Синът ми ще стане на 14 през април. До сега не е искал да ходи на такива места и по-добре, защото се разправяме за сума ти неща, не ми се спори и обяснява и за това ooooh! Има си вечерен час 8.30 през зимата и то само за кино с приятели. Вчера за първи път поиска да отиде на купон у дете, което не познавам и аз поисках телефона на майката, за да се уверя, че няма да са сами и да направят някоя поразия. Е, няма да ходи, но по други причини, изникна семейно гости с приятели (включително и негов връстник). Давам си сметка, че тези желания тепърва предстоят. Още не съм решила дали, кога и къде ще го пускаме. Зависи и от неговото държание. Надявам се, че поне за заведенията ще мога да удържа положението поне до 16 години (не ми се смейте на наивността Embarassed) Иначе на концерт с компания бих го пуснала, ако са придружени от възрастен.
А относно пропусквателният режим по клубовете ще кажа, че полицията много добре е наясно, че вътре има непълнолетни и не всичко е в норма, обаче като им се плаща си затварят очите. Друго обяснение за такова престъпно нехайство нямам!

# 7
  • София
  • Мнения: 16 122
Stanisa, добре дошла! Прегледай по-назад има 7 теми за тийнеиджърите. Там с други майки сме обсъждали повечето проблеми, с които се сблъскваш. Закони има, никой не ги спазва. Дъщеря ми е на 18 г., ходи рядко на дискотеки, но винаги споделя, че има девойчета на 12-13 год там и пред тях наборките и се чувстват стари моми. Да не ти изброявам модните клубове в София, пълни са с такива деца. Официално са с придружител над 18 г. /някой батко от компанията/. Това е живота, постоянно ми се говори за родители, които само дават пари и не се интересуват къде и за какво се харчат. Не ги познавам. Не се заблюждавай, че на концерт в зала няма същите хапчета, като на концертите на амат. групи в клубове. Продават се и пред стадионите пред концерти, алкохола не се брои. Това е живота, съвети не смея да давам, всеки си знае.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 507
Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа, но това не ме спираше, нали. А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick

# 9
  • Мнения: 3 743
...
 А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick

Ами да ти кажа често моя син не се оплаква Wink

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 507
...
 А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick
Ами да ти кажа често моя син не се оплаква Wink

Радвам се за теб. Аз на моята дъщеря едва ли ще й причиня това  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 743
...
 А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick
Ами да ти кажа често моя син не се оплаква Wink

Радвам се за теб. Аз на моята дъщеря едва ли ще й причиня това  Mr. Green

И защо мислиш, че му "причинявам" нещо лошо newsm78 За мен това е много по-нормалния вариант, отколкото да го пусна сам Stop

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 507
Ия, не желая да влизам в спорове за нещо, което не ми е до главата още  Naughty Не приемам този метод за себе си и това е.

# 13
  • Мнения: 170
Отчаяна съм от всичко, което чувам.... И най- ме е яд, че обществото не го е грижа за всички тези неща, които засягат най-младите. Всеки констатира къде какво се случва и дотам....
Stanisa, добре дошла! Прегледай по-назад има 7 теми за тийнеиджърите. Там с други майки сме обсъждали повечето проблеми, с които се сблъскваш. Закони има, никой не ги спазва. Дъщеря ми е на 18 г., ходи рядко на дискотеки, но винаги споделя, че има девойчета на 12-13 год там и пред тях наборките и се чувстват стари моми. Да не ти изброявам модните клубове в София, пълни са с такива деца. Официално са с придружител над 18 г. /някой батко от компанията/. Това е живота, постоянно ми се говори за родители, които само дават пари и не се интересуват къде и за какво се харчат. Не ги познавам. Не се заблюждавай, че на концерт в зала няма същите хапчета, като на концертите на амат. групи в клубове. Продават се и пред стадионите пред концерти, алкохола не се брои. Това е живота, съвети не смея да давам, всеки си знае.

# 14
  • Мнения: 2 993
И на нас ни предстои да навършим 14г. скоро.
Чета темите за тийнейджърите и тази и се чудя какво да правя. Все още не ме е сполетяло, но нямям и отговор как да постъпя като ми дойде до главата. А сигурно ще се случи #Crazy Страховито е всичко, което чета. Ние още нямаме вечерен час. Тя не е ходила никъде без нас или наш близък. Понякога си мисля, че това е дори в ущърб, защото тя не се е сблъсквала сама със света, който за съжаление е ужасен.
Шегували сме се, че по дискотеки ще ходим заедно /аз съм на 33/ , тя ме поглежда озадачено с широко отворени очи, казващи дори не си го помисляй. Нашият тати е доста демократичен и не знам какви ядове ще бера  ooooh!

# 15
  • Мнения: 170
Това с демократичността, за съжаление е нож с две остриета. Дъщеря ми има една съученичка, която вечно ми дава за пример, защото имала много демократични родители и навсякъде я пускали. Това момиче в последната година пропуши и е вечно по улиците до късно вечер. Истината е, че те не осъзнават докъде да се спрат и трябва да им бъдат поставени някакви рамки.

# 16
  • Мнения: 5 103
Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа, но това не ме спираше, нали. А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick
И аз като тебе Peace
Най- големите купони и забавления са ставали тогава.

# 17
  • Мнения: 3 213
Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа, но това не ме спираше, нали. А не мога да си представя как се чувства един тийнейджър с мама на концерт  Sick
И аз като тебе Peace
Най- големите купони и забавления са ставали тогава.
Ни в клин, ни в ръкава отсече МирелаThinking
И какво помогна това мнение на майката, която се тревожи и се чуди как да опази детето?
Да не говорим, че темата е отпреди 2 месеца.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
В по-малките градове вече сами започват да се организират и да слагат вечерен час. Обаче за София няма как да стане и всички се сещаме защо.
Единствено остава решаването на тези неща вкъщи. Моите все още са по-малки, но като се замисля няма кой знае колко възможности, освен твърдост от страна на родителите. Сега си мисля, че така бих постъпила, пък ако ще после да ме мрази.

# 19
  • Мнения: 5 103
Не разбрах от какво да го опази от концерти ли newsm78
Всеки сам решава за детето си, не искам да влизам в спорове.
Аз бих пуснала детето си, на концерт на 14 год, не виждам нищо лошо ш това.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Не става въпрос толкова за концертите, а кръчмите, по които свирят и пеят групите. А в една кръчма вечер е очевидно ясно до какво имат достъп децата. И алкохолът е най-малкият проблем.

# 21
  • Мнения: 5 103
Аз си мисля, че забраненото е по-сладко, още по зле е на 18 да е като отвързано едно дете, което не е било пускано като по малко по заведения от родителите си.
Нима през деня и около у-ще нямат достъп до дрога, цигари, алкохол, мъже?

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, бе, Мирела.... По тая логика дай да ги оставим да си правят каквото искат Sick. И никакви забрани, че забраненият плод е най-сладък Naughty. И що да не ги научим да пият и пушат... Поне да е под наш "контрол" . Да знаем количеството, марката....
Разбира се, че не е нормално 14 годишни да ходят по нощните клубове и то на нещо, започващо от 21 - 22 ч. Концерти да - в зала, в нормален час. И аз съм ходила на концерти на Епизод и Ахат, ама са ги правили в зала Универсиада и то явно по по човешки часове, защото докато не стнах студентка, имах вечерен час /22.30 ч./ И не се чувствам ощетена, нито ненаживяла се, нито е било голям проблем за приятелите и гаджетата им.
Аз си мисля, че забраненото е по-сладко, още по зле е на 18 да е като отвързано едно дете, което не е било пускано като по малко по заведения от родителите си Shocked.
Не знаех, че заведенията са за деца... Мислех, че за тях си има кина, клубове, спортни зали, детски дискотеки.... За да пусна дъщеря си в нощен клуб, ще трябва да е не само на повече години, но и да съм сигурно, че е изградила стойностна ценностна система. На 14 години са молко тези, които имат. Или поне най-малкото нямат житейски опит и лесно могат да бъдат подмамени и заблудени. Не искам да абсолютизирам - ако събитието е толкова важно, компанията сигурна и т.н. бих направила изключение. Но изключение - не смятам, че детето ми има какво чак толкова да види и научи по нощните клубове. Много се надявам да има други интереси и мераци.
Ия, браво! Явно добре си възпитала сина си! Нима намирате за нормално едно дете да се срамува от родителите си /в каквато и да е ситуация/, щото аз не. И ако е така, явно нещо във възпитанието му куца.

# 23
  • Мнения: 4 200
То не се срамува от родителите си. А от това, че ако майка му дойде с него на концерт ще му се подиграват, че е мамино синче.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава просто не ходи никъде и точка. Ако от 14-годишни ще ми се мъкнат по нощни клубове, а като продължение в един момент ще дойдат и сексуалните закачки и действия, то просто ще си стои вкъщи. Когато трябва да се избира межу опазване на живота на детето и разбирателството в семейството, предпочитам да се изпокараме, но всички да са живи и издрави. Ако не можем с 14-годишни да се оправим как ще я караме докато завършат гимназия?

# 25
  • Мнения: 170
Вижте, всеки от нас е прав и има гледна точка, съобразена със своя социален опит. Това, заради което повдигнах темата е по-скоро обществения и институционален контрол. Да, всеки възпитава детето си в семейството, но обществата също има огромна роля в това, който и каквото ще да казва. Ние сме социални животни и се оформяме в обществената среда.
Та, мисълта ми е, че колкото и да се говори вкъщи, децата ни излизат от дома и живеят и сред околните и се влияят от тях. Защо в клубовете и заведенията пускат деца???? Защо забраната да не се сервира алкохол на непълнолетни не се спазва? Защо тези хора печелят на гърба на подрастващите, сервирайки им на всичкото отгоре некачествен и долнопробен алкохол? Защо организират концерти на тийнейджърски групи след 10 вечерта? И няма ли кой да ги санкционира? Малко понатрупах риторични въпроси, аа много се възмущавам от тези неща. Моята дъщеря харесва една от тези групи - тя иначе няма желание да ходи по заведения. Ако концертът им беше организиран в 5 след обед, пак щеше да отиде и нямаше да имаме този проблем с късния час. Ама собствениците на клубовете го организират съвсем съзнателно толкова късно, за да печелят и от други неща, а не само от билети...

# 26
  • Мнения: 19 525
Ия, не желая да влизам в спорове за нещо, което не ми е до главата още  Naughty Не приемам този метод за себе си и това е.
Именно, като гледах снимката предположих,че този проблем "не ти е до главата" още. Не го възприемай като заяждане в никакъв случай! Но когато и ти бъдеш изправена пред дилемата дали да си пуснеш детето посред нощ незнайно къде и незнайно с кого, тогава уверявам те ще бъде различно.

# 27
  • София
  • Мнения: 749

Ия, браво! Явно добре си възпитала сина си! Нима намирате за нормално едно дете да се срамува от родителите си /в каквато и да е ситуация/, щото аз не. И ако е така, явно нещо във възпитанието му куца.

Все пак на Ия сина й е на 11 Stop . Съмнявам се, че като стане на 14-а5 ще продължи да ходи с майка си...
Съдя по моята дъщеря (Скоро ще стане на 14). До преди година ходеше с нас, сега обаче иска с приятелки. И това е нормално. Изобщо не правя драми. Но я пускам на кино, разходка, по магазините, цирк, рожденни дни, ледена пързалка и т.н. На концерта на Риана също я пуснах (защото тогава слушаше много Риана, а и тя едва ли щеше да дойде пак) - сами отидоха, но родител ги прибра.  Но дискотеки ?! - Отговорът ми е "НЕ! Ще ти дойде времето". Вечер я искам: стъмни ли се - вкъщи. Зимата по-рано, лятото по-късно. Детето така е свикнало. Не й е приятно, когато приятелките й ходят на дискотека по нощите, а аз нея не я пускам, но го приема с разбиране и без истерии.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако все повече родители се вземат в ръце и не пускат децата си по кръчмите ще стане и по-трудно на тийновете да се оправдават с думите "всички го правят, само аз съм изолиран". Пак връщаме топката в родителите.

# 29
  • Мнения: 25 761
А ако някой се стресне да проверява как се спазва законът за недопускане на непълнолетни по кръчмите и невъзможността им да пият публично (плюс съответните наказания), родителите ще бъдат много облекчени в борбата си с тийнейджърските мераци.  Laughing

# 30
  • Мнения: 3 479
А ако някой се стресне да проверява как се спазва законът за недопускане на непълнолетни по кръчмите и невъзможността им да пият публично (плюс съответните наказания), родителите ще бъдат много облекчени в борбата си с тийнейджърските мераци.  Laughing

Подкрепям Peace
Това е правилният път.

# 31
  • Мнения: 3 213
Но май няма желаещи да вървят по него. За съжаление.

# 32
  • Мнения: 984
аз тази сутрин до като си пиех кафето/около 09.00/, влязоха ученички около 14-15 годишни, едните си поръчаха кола и кафе, друга си поръча бира, и едно момиче Ред Бул. На мен ми падна чинето от учудване. Може би наистина трябва да се направят мобилни групи от родители и да проверяват кафетата поне около училището.

# 33
  • Мнения: 118
Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа...
#Crazy #Crazy #Crazy Мен едвам ме пускат до 20..... ooooh! ooooh! ooooh! Но това няма значение,алкохола и секса и следобед са хубави. Laughing

# 34
  • Мнения: 19 525
Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа...
#Crazy #Crazy #Crazy Мен едвам ме пускат до 20..... ooooh! ooooh! ooooh! Но това няма значение,алкохола и секса и следобед са хубави. Laughing
Ще те посъветвам да вземаш предпазни мерки, че да не ти се случат и други, също така "хубави" неща като нежелана бременност или посещение в токсикологията по следобедно време например.

# 35
  • Мнения: 118
Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа...
#Crazy #Crazy #Crazy Мен едвам ме пускат до 20..... ooooh! ooooh! ooooh! Но това няма значение,алкохола и секса и следобед са хубави. Laughing
Ще те посъветвам да вземаш предпазни мерки, че да не ти се случат и други, също така "хубави" неща като нежелана бременност или посещение в токсикологията по следобедно време например.
Еее,много ясно,че го правя с презерватив и не пия много,но то никога не се знае...всичко е шанс в този живот.

# 36
  • Мнения: 3 213
БРАВО!!!  Само така!
 bigdance2   
Колко ли ще бъде горда майка ти, когато разбере! А тя ще разбере...!

# 37
  • Мнения: 118
Може би като стана на 30 ще й споделя... Thinking не съм решила... Joy Е,тя след 5 години примерно ще се досети,че вече не съм девица.

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Не се заяждай, че достатъчно ми е накипяло! Имаш късмет, че не съм ти майка. Няма да помиришеш купон и по-високи токчета от 5 сантиметра докато не станеш на 30!

# 39
  • Мнения: 3 213
RadostinaHZ, то ТОВА няма да те разбере.
Колко пъти му беше казано - и с намеци, и право в очи (включително и от админката), че мястото му не е тук...
Много добре знае, че дразни, обаче е толкова нагло, че и бан да му сложат, пак ще влиза и ще демонстрира глупост и самочувствие.
Горката й майка, ако знае как дъщеря й се хвали по форуми с богатия си сексуален и алкохолен живот...
Плюй си в пазвата!

# 40
  • Мнения: 118
Имаш късмет, че не съм ти майка. Няма да помиришеш купон и по-високи токчета от 5 сантиметра докато не станеш на 30!
От както съм се родила нося само маратонки,не харесвам токове,а на купони ходя изключително рядко. hahaha Вие не разбрахте ли,че се майтапя?!? newsm78 Joy Joy Joy Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Хич не ми е до майтап като гледам какво правят тийновете наоколо. Ако не се бият - пият. Ако не пият -  друсат се. Ако не се друсат - чукат се. А най-готино им се струва всичко изброено наведнъж. И ако това според теб е за майтап...

# 42
  • Мнения: 984
Абе нали знаеш приказката майтап на гол г.з си е чисто е...е, така че внимавай с какво и с кого се майтапиш. На 14 г. живееш по начин, който е нормален за поне 18г. Казвам го в смисъл, че на 18 ми е чудно какво ще правиш, като чета какво пишеш не мисля, че ще се отдадеш на учене, а какво остава, като на 14 си опитала от всичко. Замисли се малко, че това изпреварване на годините води до голяма скука точно тогава, когато е нормално да живееш

# 43
  • Мнения: 24 467
Хич не ми пука за персоналното мнение на дечицата /щото "загорелите" тийнове са си точно такива/, но лично аз не смятам, че мястото на хлапетата е по нощните клубове, не само заради това, че законът го забранява. Не бих позволила на собствените си такива да вилнеят там. Даже не бих ги питала- затова са си хлапета, защото нямат реална преценка, достатъчно житейски опит и идея си нямат от различните ситуации, които се предлагат, начина на справяне с тях. Деца са, толкова акъл имат.
Аз пък затова съм родител, за да ги възпитам и отгледам по- различно от улични кучета, живеещи само заради физиологичните си нужди или създаващи си изкуствено /или създадени от друг някой/ такива с цел попълване празнини в нечий чужд джоб /на търговеца, на пласьора, на оня чичо с порното, дето печели на гърба на недораслите глупачета и т.н./.

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 11:54 от Judy

# 44
  • Мнения: 315
ако на 14 год. са по нощните клубове на 24 год. - къде ? newsm78
а ние, които сме около 34 год.-вкъщи ли да си седим, за да не се чувстваме като пенсионери в клубовете?
още нямам този проблем/в момента борим първи клас/, но бяхме на рожден ден на съученичка в детски клуб.
леле, момичетата са в пъти по-диви от "мъжете"!!!/аз, като бъдеща свекърва Laughing hahaha Joy/.
майката на най-лигавото момиче се оплака, че госпожата не ги учела на нищо #Crazy
направо се чудя как издържа госпожата!
моят синковец се опита да не се цепи от колектива, ама гледаше доста измъчено.аз го оставих да опита от изкушението/не му направих забележка/, но по пътя към къщи го питам :"хареса ли ти да се държиш така?"/мазаха се с торта по лицата Twisted Evil/.
"не "отговаря ми.
"е, защо го направи тогава?"-питам кротко аз.
"ами и другите го правеха..."
"поне разбра ли, че не всичко ,което правят другите е приятно?"
"да "-смее се моят доволен, че нещо е научил от собствен опит.
а относно излизането-изцяло зависи от родителите.при толкова нещастни случаи всеки си предценява как да постъпи по отношение на собственото си дете.
човек трябва сам да се пази.има време да ходят по кръчми #2gunfire #2gunfire

# 45
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Закони има,ама кой ли ги спазва Crossing Arms

  Така е за съжаление. Sad

# 46
  • Мнения: 118
... като чета какво пишеш не мисля, че ще се отдадеш на учене...
Повярвай ми аз съм толкова вманиачена в ученето,че докато нормалните ученици почиват лятната ваканция,аз си купувам всички учебници и ги изчитам. Twisted Evil Нормалните хора спят нощем,но аз страдам от безсъние и затова решавам тестове и чета медицински книги.Сега се вълнувам от болестите причинявани от ектопаразитите при животните.... Това вече не е майтап,а секса е хубаво нещо стига да е с подходящ човек.И аз мисля,че не е хубаво и не е нормално да го правиш на 14,но какво да направя...опиташ ли веднъж от шоколада,харесва ти и искаш да ядеш още и още...Преди векове в България жените са се омъжвали под 18 години,някои на 14-15 вече са били женени и бременни с детето си и това е било напълно нормално.Не е било нормално да не си омъжена на 17-18....но това е просто едно "лирическо" отклонение от темата... Laughing

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 22:39 от момиченце

# 47
  • Мнения: 11 607
Има време за кръчми.......Аз едно време като проходих късно по кръчми и какво? Да не би да съм затъпяла? И тогава имаше подмятания за тези, които не ходят по дискотеки.......Но не ми пукаше. Отидох едни път - не ми хареса и бях до там!

Сега децата ми....... - могат да минат и без това удоволствие в кавички........Има време за всичко!

# 48
  • Мнения: 3 213
... На 14 г. живееш по начин, който е нормален за поне 18г. Казвам го в смисъл, че на 18 ми е чудно какво ще правиш, като чета какво пишеш не мисля, че ще се отдадеш на учене, а какво остава, като на 14 си опитала от всичко. ...

Ето това следва, когато на 14 си вече с опит в секса и другите "благинки":

Поредното ученическо порно...
... В момента единадесетокласничката Д. К. от шуменската хуманитарна гимназия е на път да засенчи по популярност порноклипа с фолкпевицата Галена и дори скандалния Иван Ангелов от Айтос. ...
... Оказа се, че русокосата гърла е в стотици джиесеми на ученици от 3 до 12 клас с 69-секундно клипче. Любителското видео е снимано от ръка с камера на телефон и показва ученичката в страстен секс с двама мъже. ...
... Д. К. била много добра ученичка с примерно поведение в училище.


Вероятно тази много добра ученичка с примерно поведение дори си е учила уроците през ваканцията.
И един ден ще стане майка, деца ще възпитава.
Ядосана съм, гневна съм, страх ме е - гледаш го, възпитаваш го, душата и живота си даваш за него, то "се весели".

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 08:17 от cool_witch

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Момиченце
Сега дори става още по-рисковано със секса в училище, защото никога не се знае дали не е номер от съученици и после момичето да стане героиня от порно клипче.
Да, преди 70 години са ГИ женели на 14-15 години, защото и двата пола са приключвали с училището и са отивали да работят на полето. Щом си толкова добре с материала в училище няма начин да не знаеш какъв е бил битът, икономическата обстановка и културата на населението по онова време. Сега сексът на 14 е чист келешлък, защото много деца казват, че е като с наркотиците, цигарите и алкохола - опитваш от любопитство и после ако не продължиш те смятат за задръстен. А това е мноооого далеч от физиологичния сърбел.
Та, тук няма нужда да се правиш на много печена и то точно пред такива като мен. Седни си на задника и си чети уроците. Не се връзвай на масовата ученическа глупост, защото нищо добро няма да видиш, а след няколко години няма да искаш да си спомняш, защото ще те е срам от себе си. А ако не - винаги има място за още една проститутка на магистралата.

# 50
  • Мнения: 14 133
Нямат място 14-годишни по нощните клубове.  Naughty

# 51
  • Мнения: 24 467
Е, за мен не са еталон за поведение и начин на живот нито жените /момиченцата, по- правилно/ от предишния век, нито тези от настоящия, принадлежащи към ясно какви групи  и социални прослойки.  Confused Надявам се децата ми да не подражават на такива поведенчески типове и ще положа усилия в тази насока.
Навремето, на "малките" /защото не става въпрос за млади/ години всеки от нас се е опитвал да бъде интересен в чуждите очи по различни начини, най- често демонстрирайки незачитане на основни правила и парадиране с това незачитане и то не поради причини, че тези правила не допадат лично на човечето, а именно с цел да блесне то, понеже други начини няма кой знае колко. С течение на времето тези, които узряват житейски престават да се вълнуват толкова от този въпрос и живеят собствения си живот. Така че лично аз не се впечатлявам от такива демонстрации, подминавам ги, ако става въпрос за чужди деца, а когато допре до собствените ми такива ще се намеся- нали това ми е работата. Писах вече- децата ми не са кучета, които имат нужда само храна и задоволяване на физиологични нужди. За останалите- според както им дойде на техните родители, там не се меся, не ми е работа.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 357
Момиченце, сигурно се забавляваш страхотно, като четеш всичко това, но повярвай ми на нас изобщо не ни е смешно. Аз също смятам, че 14-год. нямат работа в нощните клубове, че дори и малко по-големите. Неслучайна е думичката "пълнолетие". Сега синът ми е на 13 год. Все още не е поискал да ходи на дискотека, но знам, че не е далеч и този момент. Просто за всичко си има време. В крайна сметка има достатъчно други заведения, подходящи за тийнове. Ами ние около и над 30-те къде да ходим тогава? Не че сега съботните ми вечери минават по клубовете...

# 53
  • Мнения: 25 761
Ами ние около и над 30-те къде да ходим тогава?

В пенсионерските клубове, много ясно...  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 118
Ами ние около и над 30-те къде да ходим тогава?
В пенсионерските клубове, много ясно...  Mr. Green
Браво намерихте си мястото... Crazy
Така значи....Секс в училище правят мангалчетата в провинцията(с извинение).Такова нещо в училище аз никога не бих направила.
1-во защото това е обществена сграда и всеки може да мине и да зърне греховната картина на тинейджърска страст.
2-ро ако този който минава е учител..не ми се мисли...ще видим ниий един секс тогава...
3-то защото колкото и да не ви се вярва аз много уважавам преподавателите си и училището като цяло.На тях дължа цялото си образование и всичките си успехи.
В обществени сгради никога не съм се прегръщала с момче дори(с едно малко изключение в едно читалище Mr. Green).Изобщо докато съм на училище единственото което правя е да уча.Друг въпрос са съучениците ми които пушат в двора,не отговарям за тях,аз не пуша. 33uu Innocent А и не ходя на кръчми и на дискотеки!Никога не съм ходила сама на такива места!Само с родителите ми то беше август месец миналата година....

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 23:12 от момиченце

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Тогава какво се пениш за дискотеките, че е нормално на 14 да сте по кръчмите? Нещо ментиш - или в предишните си постове, или сега.

# 56
  • Мнения: 24 467
Тогава какво се пениш за дискотеките, че е нормално на 14 да сте по кръчмите? Нещо ментиш - или в предишните си постове, или сега.
Нали?
Продължавам да съм на позицията "Навремето, на "малките" /защото не става въпрос за млади/ години всеки от нас се е опитвал да бъде интересен в чуждите очи по различни начини, най- често демонстрирайки незачитане на основни правила и парадиране с това незачитане и то не поради причини, че тези правила не допадат лично на човечето, а именно с цел да блесне то, понеже други начини няма кой знае колко."  Laughing

# 57
  • Мнения: 118
Тогава какво се пениш за дискотеките, че е нормално на 14 да сте по кръчмите? Нещо ментиш - или в предишните си постове, или сега.

Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа...
#Crazy #Crazy #Crazy Мен едвам ме пускат до 20..... ooooh! ooooh! ooooh!

На каква кръчма да ходя като в 19.30 съм си вкъщи?!? newsm78 Писах,че не е задължителна тийновете да ходят по дискотеки и кръчми за да пият и за да правят секс,а НЕ че аз ходя и мисля,че е правилно.
Имам чувството,е призракът на Айнщайн  чете от някъде тези постове и какво ли си вика...хората дори не могат да разберат какво е написал другия и какви мисли иска да изрази с написаното...много е странно как на 14 всички те смятат за глупак,колкото и да си умен,а на 30 и най-големия малоумник да си пак се мислиш,че тоя човек е повече там от някакво хлапе,което дори не познаваш,но щом е малко значи го слагаш под общ знаменател с другите...няма значение,важното е че за теб ТИ си си по-по все пак си на 30,дори и да си малоумен

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 11:13 от момиченце

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Момиченце,

Много услужливо за себе си пропускаш половината от написаното в постовете си. Ето няколко примера:

Ами на 14 и аз бях по нощните клубове и дискотеки  33uu Имах вечерен час от 22.30- 23 часа...
#Crazy #Crazy #Crazy Мен едвам ме пускат до 20..... ooooh! ooooh! ooooh! Но това няма значение,алкохола и секса и следобед са хубави. Laughing
Ще те посъветвам да вземаш предпазни мерки, че да не ти се случат и други, също така "хубави" неща като нежелана бременност или посещение в токсикологията по следобедно време например.
Еее,много ясно,че го правя с презерватив и не пия много,но то никога не се знае...всичко е шанс в този живот.

Може би като стана на 30 ще й споделя... Thinking не съм решила... Joy Е,тя след 5 години примерно ще се досети,че вече не съм девица.

Хайде сега ми кажи ако ти прочетеш такива редове, написани от някое друго момиче какво би си помислила?
Що се отнася до мен стигам до извода, че за теб е напълно нормално на 14 да правиш секс, да пиеш (макар и рядко) и да ходиш на купони като за пиенето и секса и следобедитите са хубаво време.
За мен НЕ е нормално на 14 години момичетата да се изживяват като Лолитки, защото си мислят, че ги сърби.

# 59
  • Мнения: 3 213
RadostinaHZ, не виждаш ли, че се опитва да ни "качва на шейната"?
Ако се разровиш в писаниците й, още много цитати ще извадиш.
И ще забележиш, че няма случай, в който да не е права.
Явно в къщи никой не й обръща внимание и затова "споделя", изживява се и се вихри тук.
И не за първи път си позволява да нарича тук пишещите "малоумни".
Така че, най-добре е да я оставиш да бъде проблем за себе си и майка си.
А ние нека покажем на децата си, че са обичани и  уважавани, за да не търсят внимание сред тъпи 30+ годишни лелки, които  ... дори не могат да разберат какво е написал другия и какви мисли иска да изрази с написаното...много е странно как на 14 всички те смятат за глупак,колкото и да си умен,а на 30 и най-големия малоумник да си пак се мислиш,че тоя човек е повече там от някакво хлапе,което дори не познаваш,но щом е малко значи го слагаш под общ знаменател с другите...няма значение, важното е че за теб ТИ си си по-по все пак си на 30,дори и да си малоумен

Аз лично това ще направя.

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 13:48 от cool_witch

# 60
  • Мнения: 118
RadostinaHZ никога не съм писала,че ходя по купони,дискотеки и кръчми! Naughty Stop

Ако се разровиш в писаниците й, още много цитати ще извадиш.
И ще забележиш, че няма случай, в който да не е права.
Ето това вече е вярно. bowuu Не съм казала,че сте тъпи,нито,че сте малоумни. Naughty Говоря като цяло разбиранията на хората какви са.И никога ама никога не съм казала,че правенето на секс и пиенето на алкохол са хубаво нещо!Те не са,напротив недопустими са.Това,че аз правя някои неправилни неща,не означава,че те за мен са правилни...Просто те ме карат да се чувствам добре,което е неправилно,но...Плюс това майка ми ми дава да пия по малко алкохол,дава ми да пия кафе.Никога няма да забравя как трябваше да ставам рано за една олимпиада и тя беше станала дори по-рано от мен и ми беше направила кафе с кроасанче. Heart Eyes Веднъж си беше поканила приятелка и си пиеха мартини с лед и маслинки,аз я попитах може ли и на мен мъничко и тя ми сипа. Laughing Също така ме е виждала как пия къпинов ликьор и на рождения ми ден от онази кокосовата пина колада...ммм...Абе много си обичам майката. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Тя е по-възрастна от вас.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 357
Момиченце, честно казано изобщо не ми пречиш и не ме дразниш, имам си го вкъщи един философ. Просто се чудя с какво толкова те привличат подобни форуми. Няма нищо лошо да четеш мненията на разни хора, но ми се струва, че проявяваш нездрав интерес или просто искаш да привлечеш внимание. Ако е така, аз се отнасям със снизхождение. Чудя се дали си толкова активна в тийн форумите.

# 62
  • Мнения: 24 467
Да оставим тинейджърите да си чистят лицето от пъпките и да попитам майките на такива, тъй като моите деца още не са достигнали тази възраст:
Майчета, споделете опит, определено ми е ясно, че като по- зрели хора сте на мнението, изложено тук, но как процедирате при отказ от страна на децата ви да разберат? Как се справяте със "сърдитите млади хора"? Laughing Моят младеж е на осем, засега е наясно с опасностите, на които се излага късно вечер и дори сам си е постави час- до 21.00 часа, играе на площадката до блока с момчета на неговата възраст и по- големи. Утре, обаче, сигурно ще имаме спорове по въпроса, повдигнат в настоящата тема.

# 63
На 16 съм и досега не съм имала абсолютно никакъв проблем да вляза в нощна дискотека без родител (но с пълнолетен придружител, който за щастие е доверен човек). Представете си тогава с какви придружители биха могли да влязат децата ви Thinking Решението е ваше - или пускате децата или не. Преценете колко отговорни и зрели са и дали ще има проблем ако са в нощно заведение (и с кого ще са там). Нашите ме пускат ако съм с доверена компания, не вярвам че биха ме пуснали ако реша да отида сама, а и аз не бих се подложила на подобен риск без сериозна причина. Идеята е, че децата рядко преценяват рисковете, ето защо докато вашите деца не умеят да преценяват за себе си, вие трябва да преценявате за тях. Да, закони има, само че никой не ги спазва. Същото и с алкохола и цигарите - да не се били продавали на непълнолетни  Joy Да, чудесно само че децата на по 12-13 си купуват и никой нищо не им казва. Обръщайте повече внимание на децата си, проявете разбиране ако искат да ходят по нщните заведения и им съчувствайте че няма как да отидат. Успех!

# 64
  • Мнения: 2 641
ха ха бях на 17 години и две момчета от нашия клас дойдоха в къщи да ме вземат да идем на кино. не сме правили тройка ако някой е решил да си го помисли Wink толкова се бях притеснила да питам, бях сигурна че баща ми ще каже не. е той каза да и аз щях да се капична  Crazy та дойдоха пичовете и си изкарахме страхотно първо на кино, после по улиците към в къщи си приказвахме за физика. на тази възраст и секс не бях правила, не защото не съм могла, а защото исках да е с човек когото обичам и съм влюбена в него. иначе и по мое време си имаше момичета дето на 14 си лягаха с кого ли не. въпрос на възпитание и принципи. като цяло обаче си мисля че секс преди 16 не е желателен.

# 65
  • Мнения: 297
Мили мами, с това, което ще напиша неискам да засегна никоя от вас. Нека всички вие, които пишете по тази тема поърсите темата за "На колко години за първи път правихте секс"(или нещо подобно беше в този смисъл).По мои спомени имаше доста майки, които споделят, че на около 14 год. са започнали да водят полов живот. И същите тези, които през два форума в трети се хвалят с ранните си сексуални подвизи, тук се възмущават от това, че не е нормално да се започва полов живот от толкова рано.
И моля, моля, престанете с тези 14 годишни деца. Та това в днешно време не са деца, а почти напълно съзнателни хора като мен и вас. Тези т.нар. "деца" водят по активен полов живот от родителите си. Да, не се възмущавайте, а по-добре проверете проучвания по тази тема. Ще се изненадате.... И не си мислете, че това не се отнася за вашето отроче, защото от личен опит, от странични нблюдения, от приятели и познати, стигнах до извода, че почти няма родител, които да е запознат с реалната възраст на, която се пристъпва в света на любовта. Това за момичетата мойе да се провери много лесно. Ще останете страшно изненадани, колко и да си мислите моето е още твърде малко. Имайте вптедвид, 4е секс не се прави само нощем, бебета не се правят само нощем, венерическите болести не са заразни само нощем.
Колкото до алкохола там, той не е болка за умиране. По-скоро е въпрос на самосъзнание. Но пък за наркотиците е доказано, че т.нар. "зарибяване" се извършва около училищата. Почти минимални са случаите, в които непознат ще ти предложи дрога. Тава става от познати на тийновете хора. Въпросът отново опира до самосъзнанието, защото до определена възраст вие ще бдите над тях, но има много голям процент на хероинозависими, които започват на над 20год. възраст.
На последно място, искам да споделя малко за личният си живот.Никога не съм лишавана от нищо(разбира се това съм си го отвоювала сама). На 14-15 опитах от всичко, което в тази тема е табу. Ходила съм на дискотеки, купони и тн. Имах приятелки, на които родителите им повтаряха, че за всичко има време и не им даваха свободата, която аз имах. Сега съм 3 курс студентка, работя и почти изцяло се издържам самостоятелно. Имам сравнително висок стандарт на живот и не се лишавам почти от нищо. Но има един проблем. След 12 часовият ми работен ден, никой и нищо не е в състояние да ме изведе от домът ми. Вече не ми се ходи всяка вечер на дискотека и на кръчма, а искам единствено да съм у дома и да не бъда притеснявана от никой и от нищо.
Апелирам към вас да позволите на децата си да изживеят моментите си тогава, когато са им най интересни и тогава, когато им е времето.
Надявам се, че ако не всички, то повечето от вас са разбрали това, което исках да кажа. Дано да няма засегнати, а ако има искам да се извиня предварително!
 newsm10УСПЕХ

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
Мименцето86,

Здраво си го закъсала! На 22-23 години да не искаш да си показваш носа навън е направо патология. И ти сама посочваш причината за това - на 14 години си направила всички глупости, които е можело да направиш. Много си бързала да пораснеш. Изобщо не ме топли това, че в трети курс в университета живееш като прехвърлила средната възраст. Ама, на, да си беше стояла на задника на 14 сега щеше да ти е по-интересно да живееш. И точно да те светна, времето на купоните, секса и алкохола е около завършването на училище, а не в осми клас.
Така че, сори! Нещо си сбъркала в сметките.

# 67
  • Мнения: 24 467
И още една добавка- ще позволя на децата ми да изживеят всичко, което не би им допринесло явни вреди и не би увредило здравето /физическо и/или психическо/ и не "когато им е интересно" /на бебо му е интересно да бара в контакта и да си пуска сам горещата вода от душа, да ходи по улиците сам и да бърка в дупките на оградата, зад която се зъби едно породисто огромно куче, но едва ли обаче ще му позволя да го прави, на големия,8 г., му е интересно да отиде сам на море, да играе на мач, на баскет и на народна от сутрин до мрак и ако може да не ходи на училище- също едва ли ще го допусна/, а когато е нормално с оглед възрастта и нивото на съзряване на интелекта и физиологията им.

# 68
  • Мнения: 7 821
Ако на 14 децата са възрастни, нямаше още 4 години ние да носим отговорност за постъпките им.

А колкото до това, че и ние ме правили простотии и така да е, какво от това? Бог ни е пазил, но сега разбирам притесненията на майка си. Щом съм майка ще се държа като такава, а на 14 съм била недорасъл дриш, нищо че съм се мислела за много зряла  Crazy, съдейки по дневника ми.

# 69
  • varna
  • Мнения: 676
От родителите зависи къде ще ходи и до колко часа.Децата задължително трябва да се контролират и да имат вечерен час,който разбира се да не е до 11-12 часа.

# 70
  • Мнения: 297
Мименцето86,

Здраво си го закъсала! На 22-23 години да не искаш да си показваш носа навън е направо патология. И ти сама посочваш причината за това - на 14 години си направила всички глупости, които е можело да направиш. Много си бързала да пораснеш. Изобщо не ме топли това, че в трети курс в университета живееш като прехвърлила средната възраст. Ама, на, да си беше стояла на задника на 14 сега щеше да ти е по-интересно да живееш. И точно да те светна, времето на купоните, секса и алкохола е около завършването на училище, а не в осми клас.
Така че, сори! Нещо си сбъркала в сметките.
Не, просто работя сервитъорка и по цял ден съм на шум, музика и много хора. След края на работният ден искам единствено тищина и спокоиствие.

# 71
  • Мнения: 118
mimenceto_86  newsm20

# 72
  • София
  • Мнения: 816
Родителите/вкл. и аз /на 14 годишни.Елате ги вижте в подлеза на НДК пред клубовете,когато пеят чалгаджиите.Вижте им сеира сами и тогава за себе си решете,дали искате това.Поседете и в парка на НДКвечер и вижте.Отидете и до най-грозния паметник,сборище на какви ли не/ако минете отзад ще видите пролука в оградата/.Какво мислите правят там?Вече много години работя  и в нощни заведения,ВЕРВАЙТЕ МИ не искате да знаете какво става там.Моля,майките на малките.Искам да Ви кажа нещо което ми каза моя баща:-Плюи си в пазвата,че не знаеш какво ти расте в къщата.

# 73
  • Мнения: 170
когато започнах тази тема съвсем не съм очаквала да се стигне до последните текстове, които чета... Имах пред вид да поговорим за обществения контрол и този на институциите, с който да ни подкрепят да възпитаваме добре децата си и да ги опазим. Иначе, родители има всякакви...

# 74
  • Мнения: 24 467
Ами стигна до там, тъй като ходенето на малолетни по по нощните клубове не зависи толкова от институциите, колкото от родителите. Последните биха могли само да засилят контрола и да налагат санкции за оттървани хлапета на същите тези родители.

# 75
Дъщеря ми също е на 14 и искаше да ходи на дискотека с приятелки. Пуснах я. Когато се върна ми каза, че в дискотеката сободно предлагали алкохол и екстази ooooh! #Crazy SickА дискотеката е била детска!!!!!!!!!!! #Cussing out #Crazy newsm78
Наскоро пак я поканиха, но на нея не й харесваше и им отказа Peace

# 76
ЗА МЕН НЕ Е НОРМАЛНО ДЕЦА НА 13-14 ГОДИНИ ДА ПРАВЯТ СЕКС В НОЩНИ КЛУБОВЕ! Naughty Naughty :naughty:Bobi343 аз не бих позволила на дъщеря си да ходи по
дискотеки на тази възраст! NaughtyКолкото и интелигентна да e, тя все пак е още малка! ooooh!
П.П- hahahaАз обикновено само чета форумите, с целта да не  споря.

# 77
Надявам се още майки да се включат във форума!Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт