Купувате ли си дрехи втора употреба?

  • 14 068
  • 257
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46
Ако някой е обиден, това е заради самия него/нея и неговото его.
Не само, че мисля преди да пиша, а пиша и това, което мисля.  Naughty

# 76
  • Мнения: 349
Не!
Гнус ме е. Дори не забелязвам тези магазини, дано никога да не изпадна до там, че да пазарувам от тях  Praynig
Това мнение ме кара да се смея ли-незнам #Crazy?? Чак пък гнус........ newsm78.

# 77
  • Мнения: X
Ако някой е обиден, това е заради самия него/нея и неговото его.
Не само, че мисля преди да пиша, а пиша и това, което мисля.  Naughty
Споко, никой не е обиден. Всеки си отговаря за себе си и си носи последствията - негативни или позитивни. Когато съдиш, ще те съдят.
Имаше една такава приказка: "Никой не може да те унижи, унижаваш се сам."

Пожелавам ти никога да не се почувстваш изпаднала. Дръж гарда!  Wink

# 78
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 553
И какво по-точно Ви проговори публикацията, на която толкова се "кефите"?

Че не мислиш преди да пишеш, защото току-що обиди доста от нас. Които явно сме доста изпаднали.

Цъ. Не се обиждам от споменатото мнение. Не бих могла да се обидя от нещо, казано от явно тесногръд човек, да не кажа сноб... Удивлявам се как нещо толкова нормално като пазаруването в секънд- хенд магазини, за такива хора се приема като унижение, праг на бедността и прочее простотии...

# 79
  • Мнения: 7 002
Аз никога не съм влизала, но аз рядко купувам дрехи по принцип, та и в магазини за нови дрехи пак толкова влизам.
Майка ми е пазарувала втора ръка и за мен, и за нея. Носила съм си блузките без притеснения.

# 80
  • Мнения: 186
КУПУВАЛА СЪМ СИ ИЩЕ СИ КУПУВАМ,НЯМА НИЩО СРАМНО,И НЕ МИ ПУКА ЗА МНЕНИЕТО НА РАЗНИ СНОБАРИ!

# 81
  • София
  • Мнения: 7 210
Бре! Какви коментари  Mr. Green
Работата на съпруга ми се състои (освен всичко друго) и от контакти с доста хора от актьорските БГ среди.
Даже и сред тези с много добро финансово състояние, в момента има нещо като интелектуална мода да пазаруват от second hand магазини.
В Холандия това си е нещо съвсем обичайно.

А аз лично не пазарувам именно заради миризмата. В Холандия не миришеха така  newsm78
Няма да е лошо да отворят магазин с по-различно ухание.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 840
В един нормален магазин, дрехите, окачени по закачалките, се пробват достатъчно от други хора, така че, излишно е да се правим на гнусливи що се отнася до този аспект на втората употреба.

Аз лично не пазарувам и никога не бих пазарувала независимо от финансовото си положение, защото имам тежка алергия към химикалите, с които обработват стоката.

Иначе, не виждам лошо в това човек да се порови из кошовете и да се изживее като "нещотърсач".
Вероятно е вдъхновяващо да откриеш нещо специално, ексцентрично, такова, дето другаде няма как да го срещнеш. Сигурно има такива неща, не зная, но не го изключвам.

# 83
  • Мнения: 46
И какво по-точно Ви проговори публикацията, на която толкова се "кефите"?

Че не мислиш преди да пишеш, защото току-що обиди доста от нас. Които явно сме доста изпаднали.

Цъ. Не се обиждам от споменатото мнение. Не бих могла да се обидя от нещо, казано от явно тесногръд човек, да не кажа сноб... Удивлявам се как нещо толкова нормално като пазаруването в секънд- хенд магазини, за такива хора се приема като унижение, праг на бедността и прочее простотии...

Окей, явно за вас е нормално Hug
Просто за мен лично, както и за хората около мен това не е "нормално", т.е. не го практикуваме. НО! Не осъждам никого Naughty Това не мога да си го позволя, защото съм убедена, че всеки има право да прави и мисли, каквото пожелае, да пазарува каквото и от където му харесва. Не обичам да съдя хората, защото никога и по никакъвн начин не бих могла 100-процентово да се поставя на негово място - да усещам и разбирам света като другия, да имам неговите интереси и вкусове.  Всеки се простира според чергата и вкуса си, но не мисля, че трябва да чувствам вина, понеже съм исказала откоровеното си мнение Thinking
Що се отнася до определенията тесногръдие и снобария, мисля да ги погледна от високо Sunglasses

# 84
  • София
  • Мнения: 3 890
Не, досега не съм го правила.

# 85
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
именно по тези магазини човек може да "открие' качествена стока, а и доста честичко маркови неща, аз най-редовно пазарувам от тях и поне така знам че не се повтаря това което си взема, а и доста често си сменям изцяло гардероба Simple Smile

# 86
  • Мнения: 3 521
Не, не съм - майка ме е учила, че може да е простичко парцалче, но да е новичко.

# 87
  • Мнения: 1 312
Малко трудно ще ти отговорят в темата дето съм пуснал все едни с доходи от по 7000 лв. на месец че и обкръжението им такова,абе аз като чета в този форум само баровци гравитират и си купуват само маркови парцалки Simple Smile

Толкова от скоро си тук,а вече ни знаеш и кътните ни зъби.
По темата:
Да,пазарувам от секънд хенд абсолютно редовно.
Повечето ми дрехи са от там.
Не ме е срам да си го призная.
Намират се качествени,интересни,маркови неща и най-важното в размери за истински жени,не за анорексички.
За мъжа ми обаче дрехи не купувам.
Той е консерва и не може да приеме мисълта,че друг го е носил преди него.
На мен не ми пука,ама хич.
И незнам защо хората ги е срам да си признаят,че пазаруват от там.
Това НЕ са магазини за бедните в БГ.
Имам познати с извънземни доходи,които си купуват какво ли не от вторите употреби.
Миналата година срещам една позната там да си рови.
Заминавали за Швейцария на ски,та си търсила нещо по-раздвижено като екипче.
Обра ми точките.

# 88
  • Мнения: 281
В един нормален магазин, дрехите, окачени по закачалките, се пробват достатъчно от други хора, така че, излишно е да се правим на гнусливи що се отнася до този аспект на втората употреба.
Иначе, не виждам лошо в това човек да се порови из кошовете и да се изживее като "нещотърсач".
Вероятно е вдъхновяващо да откриеш нещо специално, ексцентрично, такова, дето другаде няма как да го срещнеш. Сигурно има такива неща, не зная, но не го изключвам.

Купувам си дрехи на датски/шведски дизайнери и марки, кашмирени пуловери и жилетки, класически модели дънки...
Имам страхотки находки, които не са ми омръзнали изобщо, а са купени преди години!

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 11:56 от Мария Лу

# 89
  • Мнения: 2 723
Случвало ми се е.
След като родих сина си бях близо 90 кг.
Нищо не ми ставаше, а не ми се даваха пари за нови дрехи.

Сега като гледам на къде отиват нещата сигурно пак ще потърся такъв магазин докато вляза във форма Crazy

Общи условия

Активация на акаунт