какво може да се работи с малко бебе?

  • 3 504
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
може да прави преводи, или някаква редакторска работа, изобщо нещо, което може да се прави на компютър - ако е учила подходяща специалност, да чертае нещо.....може да прави някакво счетоводство....всичко зависи каква е квалификацията.

# 16
  • Мнения: 2 829
Според мен-най-добре е да вземе още 1 детенце да гледа заедно с нейното.

# 17
  • Мнения: 9 973
я си стой вкъщи................ Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 196
и аз бих искала да работя нещо от вкъщи,имам Интернет,мога да работя от вкъщи и да си гледам детето едновременно,но какво да работя  newsm78

# 19
  • Мнения: 961
може да прави преводи, или някаква редакторска работа, изобщо нещо, което може да се прави на компютър - ако е учила подходяща специалност, да чертае нещо.....може да прави някакво счетоводство....всичко зависи каква е квалификацията.
Подкрепям.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Според мен-най-добре е да вземе още 1 детенце да гледа заедно с нейното.

Аз в момента точно това започвам да правя, въпреки че моето дете вече е голямо и ходи от време на време на ясли.

# 21
  • Мнения: 95
Трудна ми се вижда тая работа! Ако няма кой да помага за детето е почти невъзможно да се отдели време за друго занимание. Или ако се намери, то това е равносилно на крадене от времето за детето. Това естествено води до намаляване на вниманието, което се обръща на възпитанието и израстването му през тази важна първа годинка. Аз лично гледам дъщеря си с помощта на майка ми и виждам, че ако не е тя, дори няма да мога да сядам пред компа. Детето си търси вниманието.
Да стои тази мадама и да си се радва на хлапето.
Тези години и споделени емоции нямат замяна и еквивалент. Simple Smile

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз можех да си работя по-спокойно вкъщи, докато детето стана на около 6 месеца. След това искаше повече внимание, на годинка ми се струва направо невъзможно да можеш да седнеш поне за час на комютъра да свършиш нещо. Но зависи и от детето.

# 23
  • Мнения: 3 161
На 1 г. детето изисква страшно много внимание, има- час-два, в които спи, едва ли можеш да свършиш много. На нейно място бих се хванала да уча нещо в свободното си време и да се развивам. Аз лично се занимавам с разни неща на компютъра, докато гледам децата си в къщи, но не е лесно и често крада от времето за тях.

# 24
  • Мнения: 2 587
Напълно съм съгласна с Емем.Аз работя надомно,но си го позволих чак след като стана на две години и пак понягога се чувствам виновна че не отделям достатъчно време за дъщеря си.

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 22:31 от jmoto

# 25
  • Мнения: 521
да ви кажа честно,детето и е доста кротко.в смисъл,че се забавлява и само.и тя като си оправи в къщи си играе с него,но има две баби дето и те искат да си играят Simple Smile ,обаче не го взимат под дата и час.а предполагам че особено зимата на човек му омръзва да прави всеки ден едно и също.но и на мен самата ми беше интересно какви са вашите идеи относно двете "платени"  години от майчинството Simple Smile

# 26
  • Мнения: 525
На нейно място бих се хванала да уча нещо в свободното си време и да се развивам.

Ето една отлична възможност за усъвършенстване. Peace

Ако избегнем да разсъждаваме по въпроса дали е по - добре детето да е в къщи, на ясла и пр...би следвало да попитаме жената какво може да прави, как и едва след това да изброяваме възможните опции.

Вариант е да се труди:) на непълен работен ден там, където е работила до преди да роди.

# 27
  • София
  • Мнения: 606
Аз работих до 2 дни преди да родя, работих и в родилното и продължих след това. Смятам, че така не загубих самочувствието си, мъжа ми помага много с детето. Аз не се изнервям и обръщам много внимание на сина ми. Забелязвам, че всички приятели мъже ме уважават. Мъжете не си признават, че не са доволни от стоенето на жена си вкъщи. Един приятел преди 2 години ми обясняваше как не му се прибира, обича жена си и дъщеря си, обаче като се прибере и се почва трябва да оставиш пари за това и онова, тя говори само за детето, а на него мислите му другаде.  Трябва да се намери златната среда, да правиш нещо, но не и да си работохолик и да зарежеш детето си.

Относно работата вкъщи - може да бъде модератор на сайт, писане на новини и статии за онлайн издания, тестове на интернет и софтуерни проекти на фирми, оптимизация за уеб студиа ( т.е размяна на линкове и вписване на сайтове по директории). Фирмите за недвижими имоти търсят много хора с английски, които да отговарят на емайли на клиенти. Иначе зависимост от квалификацията нещата са много - примерно дизайнер, счетоводител и т.н...  Може да се свърши работата вкъщи и само да се занесе до фирмата.

# 28
  • Мнения: 3 216
Е аз имах чист кьсмет с работата ,а и шефа ми направи компромис.Мартин беше на 7 месеца,когато започнах да си работя от вкьщи.

Работя на компютьра,в началото работех доста повече,защото той беше мальк и не разбираше толкова. Като поотрасна работех само докато спеше,защото започна да ме ревнува от компютьра. Сега е на ясли и аз все още си работя така и сьм много доволна.

# 29
  • София
  • Мнения: 672
Работих в днея в който родих. В родилното на деня след раждането ми донесоха компютъра. До ден днешен работя всеки ден по 6-7-8 часа - колкото мога. Мисля, че отдаването изцяло и напълно на детето не е добре нито за детето, нито за майката. предпочитам да работя но да мога да му дам всичко от което има нужда - ясли, дрешки, учлише университети и т.н.

А и да ви кажа - самочувствието ми е по-високо, че работя а акълът ми не е зает само с теми "ял ли е, спал ли е, акал ли е, какво му е било акото и т.н. Детото израства а след 2-3 години гледане и не работене си представям колко ще ми атрофира мозъка... Това си е мое мнение -разбира се Simple Smile

Въпросът обаче е не може ли да се работи, а КАКВО може да се работи. Аз се занимавам с разработването на бизнес планове и маркетингови стратегии - базата ми данни е с достъп он-лайн и имма нужда само от компютър  Peace

Общи условия

Активация на акаунт