Кой да предоставя неоходимата ни информация...

  • 1 155
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235
По мое мнение, необходимата информация трябва да се предоставя от НЗОК.
Кои са задължителните прегледи по време на бременност, кои са допълнителни.
Кои се покриват на 100 %, кои не.

Осигурените сами трябва да се информират за правата си. 

Лекарите трябва да дават допълнителни разяснения относно необходимостта или не да се прави даден преглед или изследване, а не да обясняват на всяка бременна правата й от А до Я.

Ако лекар Ви спестява задължителен преглед или изследване, тогава просто го сменете.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 192
По мое мнение, необходимата информация трябва да се предоставя от НЗОК.
Кои са задължителните прегледи по време на бременност, кои са допълнителни.
Кои се покриват на 100 %, кои не.

Осигурените сами трябва да се информират за правата си. 

Лекарите трябва да дават допълнителни разяснения относно необходимостта или не да се прави даден преглед или изследване, а не да обясняват на всяка бременна правата й от А до Я.

Ако лекар Ви спестява задължителен преглед или изследване, тогава просто го сменете.
И аз смятам така. Ако се остви на лекарите да ни информират има голям риск да завоалират нещата. Никой лекар няма да ти каже "Полагат ти се тези и тези излследвания, ама аз нямам такъв апарат, и кръвната картина няма да ти я пусна сега, зашото още не сме се разбрали с лабораторията". Даже мисля, че тази информация какво права имат бременните трабва да се дава на хартиен носител още при първото посещение при ЛЛ и да стане задължителна, нещо от сорта на "декларирам, че ми е предоставена информация относно необходимите изследвания и грижи през бремеността". Или пък да можеш да  си ги купиш от книжарницата, като книжките със законите наптимер. Най-малко брошурки да се оставят в болниците.

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

   Даже мисля, че тази информация какво права имат бременните трабва да се дава на хартиен носител още при първото посещение при ЛЛ и да стане задължителна, нещо от сорта на "декларирам, че ми е предоставена информация относно необходимите изследвания и грижи през бремеността". 


Т О Ч Н О      Т А К А   

Общи условия

Активация на акаунт