Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци?

  • 5 231
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 783
На всички, на които съм подарявала керамични чинии и чаши, много са се харесали. Един приятел много хареса стомничка и чашки за греяна ракия. Носила съм чинии, купи, гювечета, солници.

# 16
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Мъжо ми харесва локум, мусака, баница, кайсиева пакия ( продават се ракии в интересни опаковки, с керамични чашки върху капачките), филе Елена, луканка, кебапчета, меса разни и салати из Хепитата и другите заведения.
Подарявала съм чинии за стената, колекционират тук, красиви опаковки с малки шишенца ракия, има едни чинийки с черно-бели рисунки-изгледи от цяла България, с триъгълни поставки на гърба, много се харесват иконите.

# 17
  • Мнения: 3 932
Da doбавя: иконите и хубавите жени по улиците  Peace

# 18
  • Мнения: 3 461
Впечатли ги как улиците са пълни с народ в работно време, който не бърза за никъде. Grinning

# 19
  • Мнения: 1 436
На всички, на които съм подарявала керамични чинии и чаши, много са се харесали. Един приятел много хареса стомничка и чашки за греяна ракия. Носила съм чинии, купи, гювечета, солници.

Точно това щях да кажа и аз. При мен се харесват и мускалчетата с розова вода - оригинален подарък са.

Като си бях в БГ края на октомври купих на колегите ми настолни календари за 2008 (от тези, дето са във формата на пирамида и се слагат на бюрото) с български изгледи - също добре се приеха.

Моят принцип за сувенирите е, че хората уважават жеста и това, че си се сетил за тях. Аз съм 8ма година в чужбина и се прибирам почти всяко лято - ами то не останаха неподарени сувенири  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 1 909
Жените  Peace, киселото мляко, виното Мавруд, козметиката на основата на българска розова вода и масло; баклава макар да не е съвсем българско

# 21
  • Мнения: 3 098
Храната,планината,кристала,килимите,това 4е жените умеят да флиртуват,виното,луканката,зъболекарите.

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
4естно казано, говорейки за сувенири, носила съм всякакви през годините, заЩото българите имаме тази фикс идея. днес не бих го направила, освен ако не знам, 4е съЩествува специфи4ен интерес от насреЩната страна _ напр. колекционира кукли, 4инии и т.н., готви в керами4ни съдове и тем подобни.
инак бих се ограни4ила до бутилка ракия.

надявам се и на мен да не ми мъкнат никакви сувенири от кой къде ходил, 4е ми писна да трупам боклуци.  ooooh!

(пак с малкото изклЮ4ение, 4е който ме познава и не отбива номер, Ще да трябва да знае какво да ми донесе, евентуално)

# 23
аз бих се зарадвала на букет коки4ета

# 24
  • Мнения: 2 379
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.
Мен. Mr. Green
Истината е, че никакви почерпки до сега не са пожънали особен успех.
"Битови" сувенири аз самата не харесвам и не подарявам. Stop

# 25
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.
Мен. Mr. Green
Истината е, че никакви почерпки до сега не са пожънали особен успех.
"Битови" сувенири аз самата не харесвам и не подарявам. Stop

аз пък се сетих, 4е на наШ познат му бяхме подарили пияни виШни (май рециклихарме един подарък), та на него толкова му харесали, 4е изял цялата кутия наведнъж и после 3 дена през 5 мин до ВЦето  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 379
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.


 newsm78 newsm78 Laughing

Първия път забравих да си напиша мнението. ooooh! После редактирах. Blush
Е, какво пък? На вас не ви ли се е случвало? Laughing

# 27
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
и аз мислих, мислих.... и май само бутилка хубав Маврут ми дойде на ум

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.


 newsm78 newsm78 Laughing

Първия път забравих да си напиша мнението. ooooh! После редактирах. Blush
Е, какво пък? На вас не ви ли се е случвало? Laughing

ами, как да ти кажа?  Thinking
не  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 379
Сега се сещам какво са ме карали да купувам и да нося от БГ: Wink

Приятел, който колекционира бейзболни шапки с имена на градове и държави, ме накара да му донеса шапка с надпис БЪЛГАРИЯ.

Друг приятел, който е мотоциклетист и обикаля света на мотор, ме накара да му донеса лепенка BG (от тези овалните, които се лепят по колите). Каза, че по време на обиколката си на България, не намерил да се продават такива лепенки в нито една бензиностанция. Shocked После търсих за него и се оказа, че е прав. Shocked

Свеки ми каза, че иска соли за вана от Червено море. Казах й, че България е на Черно море и приклЮчихме със солите. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт