Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци?

  • 5 242
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 141
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.

# 1
  • Мнения: 3 521
Жените, бялото сирене, качамак и мастика Mr. Green.

# 2
  • Мнения: 3 804
 кашкавала-поне за това се сещам сега

# 3
  • Мнения: 2 093
в момента се сещам само за една  лютеница, от тази която не е сьвсем смляна. За сьжеление тук доста храни са познати като грьцки и хората си нямат представа че е и нашенско . Ведньж направих на колежките в работата баница и много им хареса.

# 4
  • Мнения: 1 436
'Ракика'  Mr. Green и шопска салата, която според един приятел, била вдъхновила трикольора.

# 5
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Мъжът ми най-много обича банички, не домашна баница обаче, а от мазните купешки банички. А също и кашкавал, шопска салата, морето и морската градина. Друго в момента не се сещам.

# 6
  • Мнения: 141
А някакви сувенири или битови предмети?
Питам защото ми предстои да правя подарък представящ по някакъв начин типично българското, а масовите сувенири са ми много кичозни.

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
за сувенири не съм забелязала да се впе4атляват много - поне това което съм подарявала аз . виж бг вино им е лзбопитно да опитат -не са ми казвали 4е е лошо , нито пък 4е е хубаво!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Жените, данъка 10%, възможностите за бизнес, супата в хляб, сапуните, които се режат /Ма те са Израелски ги разочаровах/.
Манастирите, Археологическия музей...

На "Славейков" имаше книги на Англ./Немски за историята на България с красиви цветни илюстрации - много се харесаха, както и БГ музика от типа на "100 каба гайди".

# 9
  • Мнения: 1 107
Ех, че хубава тема! Simple Smile Най-необичайно за мен беше като споделиха,че много харесват българския хляб-толкова пухкав и бял. Така също шипков мармалад,шкембе чорба, лютеница (наистина по-едро смляната я харесват повече), ракията (която ставала за горене според някои Joy Joy Joy), а един китаец беше впечатлен, че сладките ги правим печени на фурна, защото при тях били сварени... newsm78

# 10
  • Мнения: 7 914
най много се харесва лютеницата Crazy
а мъжо и сухата паста Балкан Mr. Green...да не говорим за кебабчетата и кюфтетата eat

# 11
  • Мнения: 1 526
Уважават много мойте познати сиренето, кашкавала, баници, тутманици, таратор, сладко от рози, луканка, домашна сливовица ...

Молили са ме да нося розово масло, цървулки дикоративни и разни дървени склуптурки като сувенири.

# 12
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
А някакви сувенири или битови предмети?
Питам защото ми предстои да правя подарък представящ по някакъв начин типично българското, а масовите сувенири са ми много кичозни.

Зависи на кого ще правиш подаръка - ако е за по-възрастна жена например, свекърва ми много харесва плетените на 1 кука покривки за маса. Дървените или керамични чинии за стена също са много интересни и красиви - те мисля стават за всеки човек.
По прицип виното и типичната храна са интересен подарък - можеш да ги направиш като "кошница" или т.нар. gift basket.
Но може и да е козметика - българска роза или нещо такова  newsm78

# 13
  • Мнения: 3 521
От сувенирите моите хора останаха впечатлени от голямите шарени гювечи - тук има също такива керамични "тенджери", но не са толкова шарени.
Също дърворезбите и пластиките с национални мотиви.

# 14
  • Мнения: 3 932
Покривки за маса с национални мотиви, на една кука, мускалчета бг. роза, гювечета...
А от духовната храна- мастика, Астика, шопска салата, слививица, филе елената...и всичко, което се сервира по кръчметата, не минават незабелязано и евтините ценички по заведенията и като цяло тез на алкохола.

# 15
  • Мнения: 1 783
На всички, на които съм подарявала керамични чинии и чаши, много са се харесали. Един приятел много хареса стомничка и чашки за греяна ракия. Носила съм чинии, купи, гювечета, солници.

# 16
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Мъжо ми харесва локум, мусака, баница, кайсиева пакия ( продават се ракии в интересни опаковки, с керамични чашки върху капачките), филе Елена, луканка, кебапчета, меса разни и салати из Хепитата и другите заведения.
Подарявала съм чинии за стената, колекционират тук, красиви опаковки с малки шишенца ракия, има едни чинийки с черно-бели рисунки-изгледи от цяла България, с триъгълни поставки на гърба, много се харесват иконите.

# 17
  • Мнения: 3 932
Da doбавя: иконите и хубавите жени по улиците  Peace

# 18
  • Мнения: 3 461
Впечатли ги как улиците са пълни с народ в работно време, който не бърза за никъде. Grinning

# 19
  • Мнения: 1 436
На всички, на които съм подарявала керамични чинии и чаши, много са се харесали. Един приятел много хареса стомничка и чашки за греяна ракия. Носила съм чинии, купи, гювечета, солници.

Точно това щях да кажа и аз. При мен се харесват и мускалчетата с розова вода - оригинален подарък са.

Като си бях в БГ края на октомври купих на колегите ми настолни календари за 2008 (от тези, дето са във формата на пирамида и се слагат на бюрото) с български изгледи - също добре се приеха.

Моят принцип за сувенирите е, че хората уважават жеста и това, че си се сетил за тях. Аз съм 8ма година в чужбина и се прибирам почти всяко лято - ами то не останаха неподарени сувенири  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 1 909
Жените  Peace, киселото мляко, виното Мавруд, козметиката на основата на българска розова вода и масло; баклава макар да не е съвсем българско

# 21
  • Мнения: 3 098
Храната,планината,кристала,килимите,това 4е жените умеят да флиртуват,виното,луканката,зъболекарите.

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
4естно казано, говорейки за сувенири, носила съм всякакви през годините, заЩото българите имаме тази фикс идея. днес не бих го направила, освен ако не знам, 4е съЩествува специфи4ен интерес от насреЩната страна _ напр. колекционира кукли, 4инии и т.н., готви в керами4ни съдове и тем подобни.
инак бих се ограни4ила до бутилка ракия.

надявам се и на мен да не ми мъкнат никакви сувенири от кой къде ходил, 4е ми писна да трупам боклуци.  ooooh!

(пак с малкото изклЮ4ение, 4е който ме познава и не отбива номер, Ще да трябва да знае какво да ми донесе, евентуално)

# 23
аз бих се зарадвала на букет коки4ета

# 24
  • Мнения: 2 379
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.
Мен. Mr. Green
Истината е, че никакви почерпки до сега не са пожънали особен успех.
"Битови" сувенири аз самата не харесвам и не подарявам. Stop

# 25
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.
Мен. Mr. Green
Истината е, че никакви почерпки до сега не са пожънали особен успех.
"Битови" сувенири аз самата не харесвам и не подарявам. Stop

аз пък се сетих, 4е на наШ познат му бяхме подарили пияни виШни (май рециклихарме един подарък), та на него толкова му харесали, 4е изял цялата кутия наведнъж и после 3 дена през 5 мин до ВЦето  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 379
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.


 newsm78 newsm78 Laughing

Първия път забравих да си напиша мнението. ooooh! После редактирах. Blush
Е, какво пък? На вас не ви ли се е случвало? Laughing

# 27
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
и аз мислих, мислих.... и май само бутилка хубав Маврут ми дойде на ум

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Какво от България харесват вашите приятели и близки чужденци? Имам предвид всичко останало освен географски места - храна, предмети всякакви и въобще всичко подобно, за което се сещате.


 newsm78 newsm78 Laughing

Първия път забравих да си напиша мнението. ooooh! После редактирах. Blush
Е, какво пък? На вас не ви ли се е случвало? Laughing

ами, как да ти кажа?  Thinking
не  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 379
Сега се сещам какво са ме карали да купувам и да нося от БГ: Wink

Приятел, който колекционира бейзболни шапки с имена на градове и държави, ме накара да му донеса шапка с надпис БЪЛГАРИЯ.

Друг приятел, който е мотоциклетист и обикаля света на мотор, ме накара да му донеса лепенка BG (от тези овалните, които се лепят по колите). Каза, че по време на обиколката си на България, не намерил да се продават такива лепенки в нито една бензиностанция. Shocked После търсих за него и се оказа, че е прав. Shocked

Свеки ми каза, че иска соли за вана от Червено море. Казах й, че България е на Черно море и приклЮчихме със солите. Laughing

# 30
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Сега се сещам какво са ме карали да купувам и да нося от БГ: Wink

Приятел, който колекционира бейзболни шапки с имена на градове и държави, ме накара да му донеса шапка с надпис БЪЛГАРИЯ.

Друг приятел, който е мотоциклетист и обикаля света на мотор, ме накара да му донеса лепенка BG (от тези овалните, които се лепят по колите). Каза, че по време на обиколката си на България, не намерил да се продават такива лепенки в нито една бензиностанция. Shocked После търсих за него и се оказа, че е прав. Shocked

Свеки ми каза, че иска соли за вана от Червено море. Казах й, че България е на Черно море и приклЮчихме със солите. Laughing

 Joy

но ме подсети и мен, 4е преди няколко години носих екип на фк Левски за един приятел, да си играе в селския отбор.  Laughing
бая се озорих, докато намеря XXL, уж са едри балканците  newsm78

# 31
  • Мнения: 2 379
О, да, вярно!
Един приятел, който беше дошъл с нас на ваканция в БГ, купи за подарък на брат си екип на ЦСКА. Grinning
Може би това действително е подарък, който ще се харчи сред запалянковци. Wink

# 32
не подценяваите и сергиите пред Александър Невски (има ли ги оЩе) ... има интересни неЩа

# 33
  • Italia
  • Мнения: 4 492
не подценяваите и сергиите пред Александър Невски (има ли ги оЩе) ... има интересни неЩа

Има ги,има ги  Wink
Май това с футболните екипи е класика  Joy И моя мъж си закупи екип на българския национален отбор. Wink На свеки и на зълвите ми бяхме купували от бивШия МинералСувенир комплекти 4аШи за вино прили4аЩи страШно много на Ветро ди Мурано и те много ги харесаха. Нося мед на свекърва ми и тя много го "кльопа". Мъжът ми има мания да купува от тези сувенирни 4инии с изгледи дето се зака4ат на стената ( бляк  Sick ) та и от тях сме носили.

Последна редакция: пн, 11 фев 2008, 20:16 от mcdirock

# 34
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
шипков мармалад

# 35
  • Мнения: 3 521
Ей, тия екипи съвсем ги бях забравила - и в къщи виси гордо една 8мица на закачалката Whistling .
Сладко от смокини също са ми поръчвали.

# 36
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
французите харесват баклава?
не е ли прекалено сладко за изтънчения френски вкус

# 37
  • Мнения: 1 800
семейството на мъжа ми харесва- таратор, баница и мусака.
свекърва ми си е наредила битови купички, не съм й ги носила аз (мъжа ми и ги е подарил преди да се сродим).
Задължително униформата на бг нац. отбор за свекъра.
Мъжа ми си купи народна риза (носеше я по улиците за доста време ooooh!) и една кукла с народна носия се мотае някъде из кутиите.
Бях подарила едно вълнено пано за стена на свекърва ми и висеше доскоро на стената, но сега го е сменила с друг сувенир от пътуванията им насам натам.

# 38
  • Мнения: 1 909
французите харесват баклава?
не е ли прекалено сладко за изтънчения френски вкус

Е, аз не я правя чак толкова сладка като турците, например! Страшно им харесва (добре че не знаят обаче колко масло има вътре Joy)

# 39
  • далечно
  • Мнения: 1 029
ракия и 4ервено вино, баклава, някои балкански манджи (баница, мусака)

# 40
  • Мнения: 707
Жените, шопската салата, домашните баници, мастиката.
Сувенири не съм носила, на всички посетили дома ни се дивят на гоблените, които съм избродирала.
Свеки са били преди години в БГ и са си донесли керамични български чаши (обират праха в една витрина  Wink).

# 41
  • Мнения: 560
Мъжа ми харесва най-много мен,разбира се. Joy Joy Joy
Природата,хубавото домашно вино,шопската салата и...тъщата Mr. Green .

# 42
  • Мнения: 1 768
Жените,домашната ракия,българската кухня и  морето. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт