кървене на венците

  • 14 400
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 298
И аз съм с подобни проблеми. Sad
Ходя един път годишно на преглед при пародонтолог и един път на 3 месеца ми почистват зъбен камък.
Пих и антибиотик. Мия си зъбите с Парадонтакс предимно като вечер основно почиствам и с флос
и едни специални четчици за междузъбното пространство.
Венците не са за подценяване.

# 16
  • Мнения: 1 802
Жабурене по два пъти на ден с Тетра (Смрадлика).
Да, така може да опита, ако види че няма ефект да бяга на зъболекар. Може да не е парадонтоза, но каквото и да е 2 месеца са си доста дълъг период на кървене.

# 17
  • Мнения: 117
Веднага да взима мерки, щото аз съм жив пример за безхаберие към този проблем. По време на двете ми бременности се получи страхотно кървене на венците. Сега обаде доста сериозно. Да започне с почистване на зъбния камък. Има един много ефективен антибиотик - Рудожил, той е точно за това, на мен ми повлия страхотно. Другото което ползвам е близо две седмици се жабуря с Елудрил, много добър препарат затова. При мен е пресен случай, в момента лекувам кървящи венци и се уплаших когато зъболекарката ми каза, че положението е почти неспасяемо. Да действа! И моят съвет е да направи един курс с Рудожил.

# 18
  • Мнения: 27 524
На мен ми препоръчака Парадонтакс

Това е най-хубавата паста за пародонтоза. И аз имах някакви наченки, всичко се нормализира и спря с тази паста, с редовно посещение при зъболекаря и почистване на зъбите с конец и специална четчица за между зъбите.
Може да пие вит. С, намалява доста кървенето.
Но все забълекарят си остава най-доброто, разбира се, ако е разумен, би следвало да отиде, той ще си реши  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 820
Когато бях бременна венците ме боляха ужасно.Както си стоях и започваше да тече кръв,без да ям нещо или друго-ей така както си говоря.Оправих се само с паста парадонтакс и се жабурках по 5-6 пати на ден с гентамицин-ампула.Много помага!

# 20
  • Мнения: 224
чесъна и лимоните са полезни срещу кървящи венци.това в къщи ,но най -добре на заболекар да отиде

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Също помага жабурене по няколко пъти в деня с Цитосепт.

# 22
Докато не се изчисти зъбен камък,каквото и да прави,няма да има полза!Внимавайте с пастите Лакалут-не се препоръчва да се миете непрекъснато с тях! С другите лечебни пасти е същото.Използват се за определено време и после се сменят с друга паста.Какво,колко и как може да му каже само зъболекар след като прецени състоянието му.Аз живея с един-вервайте ми! Peace

# 23
  • Oslo
  • Мнения: 659
Синчец е права - докато не се изчисти зъбният камък, всяко решение на проблема е временно.На мен също ми се е случвало да имам период с много силно кървене, тогава пих Родожил на своя отговорност и кървенето спря. Имах назначен час при зъболекар за след 2 седмици, а положението беше непоносимо, затова си взех АБ без да ми е назначен. След това ми почистиха камъка и от тогава проблеми съм нямала (дано и да нямам скоро).

Общи условия

Активация на акаунт