Черен списък на нелоялни работодатели

  • 180 004
  • 446
  •   2
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 268
"Радоп" ( "Карад 24", "Радоп 2000" ) На един и същ собственик са! Фирма за мебели и дограма! Не познавам нито един човек напуснал тези фирми, който да си е получил последната заплата! Peace

# 16
  • York
  • Мнения: 826
http://www.karieri.bg/forum/ -

почти всичко написано тук е вярно.
Особено в по-големите теми относно големите фирми.
Така е.
Пуснах темата, за да може да излязат на яве и по-малки и неизвестни фирми.

# 17
  • Мнения: 1 258
здравейте!да си кажа и аз мнението!фирма за риба"[Морски свят"!там работих 2години!забравете за там!много е зле!плащат,но никога на време,постоянно си виновен за нещо-било,че фирмата не върви,било,че някой краде!ужасно е!когато напуснах,след 2 години-те ми знаеха само първото име!не е за вярване!а от ноември 2007 година им се моля за една бележка за детски надбавки!и до сега няма резултат!

# 18
  • Мнения: 1 671
Полезна тема, ще я следя!

Сийке, како,


Нямам предвид чак толкова редки специалисти, а такива, каквито по принцип има под път и над път - продавачи, сервитьори, офис-служители...  Peace

от офис служител до офис служител има огромна разлика, читави продавачи и сервитьори също се търсят.

Нали се сещаш, че за някои това е професия, кариера, място, където печелят хляба си, а за други е просто поредното местенце, където могат да ползват безплатно служебен телефон.
Грубо и обидно ми прозвуча обобщението ти  Cry

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
това го коп-вам от друг форум:

Когато ви се случи някой ден да си помислите - АЗ МРАЗЯ РАБОТАТА СИ -
задължително специалистите психолози и гастроентеролози препоръчват -
ТОВА:
След работа на път за дома - минете през близката аптека и си купете
анален термометър - но задължително на фирмата "Johnson and Johnson" -
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!!!!

След това се приберете у дома си и заключете вратата, дръпнете щорите
и заемете поза Лотус - ако не сте йога - айде нема нужда.

Така - вече сте се успокоили и концентрирали - разопаковайте аналното
термометърче и го поставете - НЕ в дупето си а на нощното шкафче. Сега
извадете внимателно указанията за ползване от опаковката и започнете
да ги четете внимателно и не пропускайте дори и ред.

Да вече го забелязахте нали - на листчето има малък надпис, който гласи:
"Every rectal thermometer made by JohnsonJohnson and Johnson Company
and Johnson is personally tested."

Е, сега видяхте ли, че има и по - гадна работа от вашата!!!! А я сега
си помислете ако работихте за а? Представете си - да стоиш цял ден
надупен в някакъв завод и да си тикаш анални термометърчета в дупето -
от 08,00 до 17,00 а?

Не това със сигурност не е вашата работа - каквато и да е тя!
Затова затворете очи и мислено повторете 5 пъти - Радвам се че не
работя за качествения контрол на Johnson and Johnson Company!!!!! -
казах 5 пъти!!!!!!


иначе и аз не съм съгласна с Как Сийка, тредно се намира качествен персонал, който освен да има претенции да му се и работи  Rolling Eyes /не съм работодател  Naughty/

# 20
  • София
  • Мнения: 108
"Строително предприемачески холдинг", строителна фирма-ужасяващи мошенници. Не плащат с месеци, отношението е ужасно, налагат глоби за щяло и нещяло, ужасно текучество на персонал във фирмата. Не се полдлъгвайте!!! Имат и хотел на морето - Зорница сендс, същото се отнася и за там.

# 21
  • Мнения: 1 038
Нола 7.  Каквото и да правите, каквото и да ви говорят - не отивайте там!

Те, и като клиенти са ужасни. Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
юа от ноември 2007 година им се моля за една бележка за детски надбавки!и до сега няма резултат!

Прати им инспекцията по труда !
Противозаконно е да ти бавят документ,
който трябва да бъде издаден в рамките на 7 дни.
Много приятели и познати ми се оплакват, че чакат
за служебна бележка с месеци и акъла не ми го
побира, какъв калпав административен персонал
има в 80% от фирмите.
Аз съм в отдела издаващ всички документи, нужни
на служителите и издавам документа още на следващия ден
след като е поискан. Доста пъти съм издавала документи
и за след 30 минути.
Извинявам се за отклонението от темата, но не се сдържах  Close
Споделете повече за НОЛА 7. Имам приятелка, която работи там
и е доволна  newsm78

Последна редакция: пн, 07 апр 2008, 00:46 от МаМаКуин Светкавицата

# 23
Разград "СТЕМИ" ЕООД,плащаш да започнеш работа,първо подаваш молба за напускане,а след това за постъпване,задължително си купуваш работните дрехи и платена отпуска... Naughty                                                                                 фирма "ВАЛЛИ 10"обирджии,откраднаха от мъжът ми към 2000лв.,заедно с "МАСТЪР БИЛД"имат офис във Варна за шлайфан бетон...МОШЕНИЦИ И ОБИРДЖИИ!

# 24
  • Мнения: 5 370
Хммммм......веднага ми иде едно име наум. Обаче те вече яко се коригираха, дори и парите повишиха, точно щото им излезе много лошо име преди години. Mr. Green
Ама....след дъжд качулка. Confused

# 25
  • Мнения: X
Уникална фирма. Обявата им тече 4-та година.

http://www.jobs.bg/f445048

За какво става въпрос.
Отиваш на интервю, където те разпитват на няколко езика, как ще накараш някого да обмени точно в това бюро. Държат се мило, минаваш обучение за валутен касиер (във Варна, във валутното бюро срещу Колхозния пазар (посока у-ще Цар Симеон)). Всичко тече като по вода. Димитров е любезен и внимателен. Обещава се работа на график (два работиш, един почиваш) на Златни пясъци с относително добро заплащане.
Идва времето за работа. Подписваш договор (на 8 часа, за минималната заплата). Отиваш в клетчицата, която е твоето работно място за целия сезон (всъщност 2005г. бяха три обекта на Зл.пясъци, така че се "въртиш" между обектите). Започваш работа в 8:00 сутринта и ако се прибереш към 01-02:00 през нощта е добре. До тук нищо необичайно за комплексите..., но! Забележете. Ти, валутната касиерка/валутния касиер, трябва да застанеш на пътя пред обекта си и да каниш хората, да ги дърпаш от улицата, за да сменят при теб. Няма слънце, дъжд или мъгла. Ти си навън. Охрана-имаш...само понякога. Ако дойде клиент, хващаш ключа, отваряш си малкото обектче метър на метър, бързичко и чевръсто му обменяш сумата и отново излизаш навън. Не си и помисляй да посядаш, да похапваш, да пиеш вода, защото г-н Димитров дебне от храстите и гледа. Хване ли те, изскача като бесен звяр и започва да крещи неудържимо. Ако няма достатъчно хора по улицата, отново крещи, няма ли оборот- крещи. Ако хората минаващи нагоре бъдат заговорени, то на същите тези хора отново трябва да им бъде досадено със същите приказки, които са чули преди 10 минути, защото имат неблагоразумието да минат по същия този тротоар по пътя си надолу.
Ако се наложи да отидеш до тоалетна, звъниш до Варна, искаш разрешение, ако ти разрешат, чакаш да дойде охраната, заключваш, пускаш С.О.Т и много бързо отиваш на отсрещната страна на улицата, пишкаш светкавично (не си и помисляй да се забавиш, защото ще ти държат сметка защо си стоял 3 минути повече в тоалетната и да си ги нямаме тия "имаше опашка"). Тичаш обратно, спираш С.О.Т., отключваш и отново излизаш навън да каниш хора. Топло е, слънчасваш и ти е зле, НЕ СЯДАЙ, Димитров дебне.
На първия ден му казах, че напускам. Той крещя, крещя, крещя. И аз крещях Close
"Ти никога няма да напуснеш тази фирма! Ще те съдя!". "Стой, та гледай" си мисля аз. Работих 14 дни, исках заработената сума, смених си моб. номер и не се появих на работа. Но! Той отива на адреса на майка ми (22:30ч. вечерта) и й казва, че ще отвлече сестра ми и ще счупи краката на мъжа ми и на баща ми ако не се появя. На следващият ден съм при адвокат. Да, може да ме съди...за неустойка по договора (около 400 лв), но(!) и аз мога да му пратя инспекцията по труда и да тръгнем от 5000лв нагоре. Звъня около месец. Отказа се. Не съм осъдена, няма и да бъда. Още не е наказан, защото служителите му треперят от него и ги е страх да си търсят правата. На проверката всички са казали, че нямат забележки и отношението и условията са перфектни.
Това накратко е моята история за перфектните "Перфект Д". Не опитвайте, ако нямате здрави нерви, време и пари за губене.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 10:10 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 5 370
Вай вай, Зази, тоя да не е объркал вековете???
Че те даже на Банско и на Боровец се държат комай по-свестно с персонала си. ooooh! ooooh!
Дано повече хора прочетат.

# 27
  • Мнения: 332
Оле Зази ти ме разби  Shocked

# 28
  • Мнения: 9 991
То  в наща държава кое е наред, аз ако трябва да кажа от къде съм доволна ще бъда по кратка. Европейски изисквания за заплата като  от третия свят.И като прочета някоя обява ''млада дама без ангажименти'' позеленявам.

# 29
  • Мнения: 6 993
Хммммм......веднага ми иде едно име наум. Обаче те вече яко се коригираха, дори и парите повишиха, точно щото им излезе много лошо име преди години. Mr. Green
Ама....след дъжд качулка. Confused
Това ОНАЯ фирма ли е? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт