Не се чувствам добре

  • 3 282
  • 82
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте,
Преди месец започнах нова работа след майчинство 2 години и половина. В началото бях наистина ентусиазирана, изключително много се радвах, че ще работя, но малко след това реалността ме удари като гръм от ясно небе. Не се чувствам добре, тъй като работя от 9 до 6 и нямам никакво време да се видя с детето си. То тръгна на ясла, но ходи по 3/4 дни и след това боледува по 2/3 седмици. Гледат го родителите ми, които не живеят в същия град и се получава така, че не го виждам с дни (освен събота и неделя). Отделно шефовете ми не се държат особено добре с мен. Липсва уважение от тяхна страна. Сутрин ме подминават, дори не казват и едно добро утро. Имам наблюдения, че и с колегите се държат по подобен начин. Наскоро извикаха една колежка и я държаха около 2 часа. Крещяха й и я изкараха едва ли не малоумна, че е спала на лекции и т.н., а момичето просто е младо и без опит, идва директно от университета. Хем знаят, че е така, хем си позволяват да я нагрубяват. Очаквам и към мен подобно отношение скоро.
Мисля, че изпадам в депресия. Оставила съм си детето, за да ходя на работа, на която не ме зачитат за човек. Страх ме е да напусна, защото ще остана без доходи, а знаем всички животът колко е труден на днешно време. Отделно не знам до колко мога да ползвам болничен, тъй като съм нова и може да ме уволнят по всяко едно време затова, че отсъствам прекалено.
Вие какво бихте ме посъветвали, как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: 5 360
Да си потърсиш друга работа, където ръководството не са идиоти (с извинение).
Никога не бих оставила детето си да го гледат в друг град. Бащата къде е в картинката?

# 2
  • Мнения: 516
Вместо директно да напускаш защо не започнеш да се оглеждаш за друга работа и ако получиш добро предложение за такава - направо да смениш?

# 3
  • София
  • Мнения: 48
Вместо директно да напускаш защо не започнеш да се оглеждаш за друга работа и ако получиш добро предложение за такава - направо да смениш?

Защото имам голямо предизвестие, не знам дали някой ще ме чака толкова време.

# 4
  • Melmak
  • Мнения: 3 024
Според мен имаш нереалистични очаквания. Ти като си намери работата, не знаеше ли, че ще е от 9 до 18, както повечето хора работят. Всички, които имат деца как се виждат с тях?

Наистина ли не си го помисли това по-рано? Благодари се, че вашите ти помагат.

Разбира се,  не е нормално да имаш лошо отношение и да ти крещят на работа. Потърси си друга работа, като намериш, напусни тази.

# 5
  • Мнения: 516
Защото имам голямо предизвестие, не знам дали някой ще ме чака толкова време.
Колко дълго е предизвестието? По закон не беше ли максимум 3 месеца? Да, не е малко, но на интервютата това се уточнява и то още в началото, от там нататък става ясно дали биха те изчакали или не. Ако направиш добро впечатление далеч не мисля, че предизвестието би било проблем. Не зная в кой сектор си, но понякога е по-лесно за фирмите да изчакат някой качествен кадър, отколкото да продължават с подбора, което също отнема време, и накрая - пак да чакат, понеже в повечето случаи човекът ще има предизвестие от 1-2-3 месеца.
Мен са ме чакали с два месеца предизвестие, познавам и хора, които са ги чакали и с 3. Не мисля, че това трябва да ти пречи да пробваш.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 191
Голямото предизвестие не е пречка, когато те искат за новото място. В момента вторият ни зет си сменя работата и го одобриха на интервюто още през декември, а реално ще започне от 01.06. Т.е. 6 месеца. Той няма голямо предизвестие, но иска да му мине изпитът за магистратурата и тогава да започне на новото място.

# 7
  • Мнения: 40 966
Никъде не е идеално, а според мен и ти си с изострена чувствителност. Шефовете навсякъде се карат, притискат за срокове, дават задачи... Ми то това им е работата. Налага се да свикнеш, защото и да се преместиш другаде, шансът да попаднеш на супер място не е особено голям. Уви, това е животът. Не казвам да не си търсиш по-добро, но не действай импулсивно, овладей си депресията и като свикнеш ще видиш, че дяволът не е толкова черен. В началото на нова работа винаги е голям стрес, а при теб двоен. Ама минава Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 156
Всички са прави, но това, което казвате, е валидно главно за професионалисти в своята сфера, които са ценни кадри. Не знаем какво точно работи жената, на каква позиция и с какъв опит е.

Единственото неприемливо е това с викането и тормозенето. Изясни ни колко е предизвестието. Честно казано, ако са шефове, които си викам на персонала, предполагам, че са с определен манталитет и ще те пуснат без предизвестие.

# 9
  • София
  • Мнения: 48
Всички са прави, но това, което казвате, е валидно главно за професионалисти в своята сфера, които са ценни кадри. Не знаем какво точно работи жената, на каква позиция и с какъв опит е.

Единственото неприемливо е това с викането и тормозенето. Изясни ни колко е предизвестието. Честно казано, ако са шефове, които си викам на персонала, предполагам, че са с определен манталитет и ще те пуснат без предизвестие.

1 месец е предизвестието. Аз съм наясно, че никъде не е розово, сменила съм 7 работи през живота си. Но тяхното отношение е крайно. Никога досега шефовете ми не са си позволявали да крещят на мен или на колега. Да, може да се правят забележки, но не и по този начин. Да потъпкаш служителя си, достойнството му, самочувствието му и всичко останало, за да се покажеш колко "голям" си. Също така си позволяват да пият уиски в 16 часа следобед, което също ме изуми. Нали в работно време е забранено да се пие алкохол? Или само защото са шефове, на тях всичко е позволено.
Другият огромен минус е, че по цял ден седя на изкуствена светлина. Няма прозорец в помещението, в което работя.

# 10
  • Мнения: 1 156
Е, щом е един месец, няма проблеми. За толкова всеки работодател ще изчака, започнете да търсите и да пускате СВ-та. В каква сфера работите, лесно ли смямате, че се намира работа в нея?

# 11
  • София
  • Мнения: 48
Завършила съм висше в сферата на маркетинга. Имам изкарани и няколко курса, които също са в тази сфера.
В момента съм асистент, като отново се занимавам с маркетинг, но и с разни документи, ползват ме и за преводач.
На интервюто други неща ми говориха, че ще се занимавам изцяло с маркетинга, но се оказа друго. Обещаха ми и карта за градски транспорт, която за месец и половина така и не получих. Уж за рожден ден подаряваха ваучер, а имах скоро и тотално ме бяха забравили.

# 12
  • Мнения: 516
Oчевидно си попаднала на некоректен работодател. Един месец предизвестие не е много, а е съвсем нормално. Наистина започни да се оглеждаш за нова работа. Не виждам какъв по-адекватен съвет можем да ти дадем.

# 13
  • Melmak
  • Мнения: 3 024
Един месец предизвестие не е нищо! Търси нова работа и готово. Всеки работодател ще изчака, даже вече повече хора сме с 2 месеца предизвестие.

Иначе работодателят е кофти, много ясно, това крещене само като описваш е достатъчно.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Търсиш друга работа. Сигурно пак ще се налага баба и дядо да помагат, но е важно на работното място да не ти крещят.


____

Е, не, не съм съгласна, че е нормално шефовете да се карат.

Общи условия

Активация на акаунт