Кога се нормализира цикъла?

  • 9 329
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ох, да се включа и аз в тази неприятна тема. Аз бях бременна, но още в началото на вторият месец се появи кървене...та така месец и половина след което се наложи кюретаж.След него кървене 30 дни, два дни почивка и взе че ми дойде цикълът.Още имам кървене от този въпросен цикъл, а вече си минаха 16 дни от началото му. С две думи си кървя вече три месеца по една или друга причина. Толкова ми е писнало че няма на къде. Нормално ли е първият цикъл след кюретаж да бъде  толкова дълъг.?????? Направо не знам какво да правя.
   Мисля да започна да пия Фолиева киселина, тъй като при първа възможност подновяваме бебеправенето. Как се пие тя...в смисъл по време на цикъл взима ли се или се спира и след това пак отново. Наистина не знам и ще съм ви благодарна, ако ми дадете тази информация.

# 16
  • Мнения: 3 591
Цитат на: golden_rose123
Ох, да се включа и аз в тази неприятна тема. Аз бях бременна, но още в началото на вторият месец се появи кървене...та така месец и половина след което се наложи кюретаж.След него кървене 30 дни, два дни почивка и взе че ми дойде цикълът.Още имам кървене от този въпросен цикъл, а вече си минаха 16 дни от началото му. С две думи си кървя вече три месеца по една или друга причина. Толкова ми е писнало че няма на къде. Нормално ли е първият цикъл след кюретаж да бъде  толкова дълъг.?????? Направо не знам какво да правя.
   Мисля да започна да пия Фолиева киселина, тъй като при първа възможност подновяваме бебеправенето. Как се пие тя...в смисъл по време на цикъл взима ли се или се спира и след това пак отново. Наистина не знам и ще съм ви благодарна, ако ми дадете тази информация.



е това не е нормално. След абразиото не би трябвало да имаш кървене. На мен ми го правиха за спрат кървенето.  Е, имаше примерно 1-2 капки кръв веднага след него, но не и после. Дойде ми след около 5 седмици - нормално за около 5-6 дена. и от там насетне цикъла трябва да си е редовен.

това твоето прилича не някакво осъкатяване..или не са те доизчистили. Трябва да отидеш да те видят на вагинален видеозон, най вероятно имаш останало нещо. А ЧХГ не ти ли мериха след абарзиото? трябва да падне мнооооого бързо на 0 ако всичко е изчистено.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
golden_rose123 фолиевата е витаминче така че се пие без прекъсване...не се притеснявай смело пий и успех от мен  Wink

# 18
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Наложи се по време на бремеността да пия ударни дози ДУФАСТОН, именно на него отдадоха продължителното кървене след аборта. Завишени хормони и какво ли още не. Ходих на два прегледа, доктора каза че всичко е наред!!!
   Знам ли ги и аз тези смотани доктори.  Rolling Eyes При 10 да отидеш, 10 различни мнения ще чуеш.
   Хера мерси и на теб за съвета, още утре я започвам отново. А по един път или два пъти дневно, защото аз като бях бременна я пиех по 3 пъти на денонощие, по две хапчета на прием.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
golden_rose123 едно хапченце от 0,4 мг ти е достатъчно на ден. Аз лично пия "Neopholiс" по едно на ден.

# 20
  • Мнения: 318
golden_rose123, аз бях в същоото положение относно кървенето, но на мен ми казаха пък че е нормално, моят кюретаж обаче беше доста късна седмица 14, между кървенето след аборта и първия ми цикъл имаше само 2 дни, и аз обиколих сумати доктори, но на мен всички ми казаха че е нормално. Кървенето може да се дължи на объркване в хормоните и не е задължително да има някакви останали частици от кюретажа. Все пак ако искаш потърси още едно мнение не е излишно. А относно фолиевата- и на мен ми казаха да я започна 3 месеца преди бебеправенето, по 1 табл. дневно, то така или иначе ако не помогне поне няма да навреди. УСПЕХ по нататък в бебеправенето и скоро да се похвалим с 2 чертички!!! #Milti

# 21
  • Мнения: 502
И аз да се включа с въпрос в тази темичка на момичетата, които са преживяли  missed abortion.

Колко време след аборта нивото на ЧХГ ви спадна до 0?
Днес, 20 дни след аборта, моите изследвания показаха високи стойности. След 1 седмица съм отново на тест.  Confused

# 22
  • Мнения: 3 591
Цитат на: Nadejda
И аз да се включа с въпрос в тази темичка на момичетата, които са преживяли  missed abortion.

Колко време след аборта нивото на ЧХГ ви спадна до 0?
Днес, 20 дни след аборта, моите изследвания показаха високи стойности. След 1 седмица съм отново на тест.  Confused


маи аз не съм точно с мисед, защото кървях 5 седмици през които ме наблюдаваха и в деня в който сърцето спря ме кюртираха веднага.

ЧХГто почна да пада веднага, мисля че на 3тия ден беше 9 сутринта (или 90 - не помня) на 4тия нямаше.

Но и на моя организъм не му дадоха време да се обърка - когато бебето почина веднага го махнаха.

# 23
  • Мнения: 318
Надежда аз пък нямам идея какво е ЧХГ, ако ми обясните евентуално....но каквото и да е не съм правила тестове за ЧХГ  Confused  а дали не е трябвало да ги правя тестове, боже мой нямам идея за какво става въпрос изобщо Confused

# 24
  • Мнения: 502
Това е човешкия хормон или т.нар. хормон на бременността. Това е същото, което тестваме с домашните тестове за бременност и наличието му в урината води до  EFP
Кръвните тестове за бременност също отчитат този ЧХГ, дори и да е в минимални количества.
Не се тревожи, че не са ти го тествали. В България явно не е практика да се тества след аборт.

Общи условия

Активация на акаунт