Да спра ли сока?!

  • 935
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Anita_79
Мами, разбрахте, че по съвет на моя педи почнах с изцеден ябълков сок от 40-я ден. Първи ден една лъжичка втори 2 и т.н. ... днес трябваше да дам 6, обаче четейки темите във форума се замислих дали изобщо да не го спра ... но всички мои познати майки дават на бебетата си ... моля дайте ми съвет. В БГ има ли педиатри които подкрепят недаването на сокове преди 3-4 месец? Объркана съм. Искам да дам най-доброто на детето ми. И ако спра сока, след като съм почнала, ще му навредя ли, в смисъл ако вече е свикнал да приема?


Не е практика да се дават сокове от толкова малка възраст. Няма да навредите, ако го спрете. Просто продължете само с кърмене или адаптирано мляко (според случая) докъм 5.5-6 месец, след което можете да започнете захранване. До тогава млякото е напълно достатъчно.

# 16
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Birdie
Не е практика да се дават сокове от толкова малка възраст. Няма да навредите, ако го спрете. Просто продължете само с кърмене или адаптирано мляко (според случая) докъм 5.5-6 месец, след което можете да започнете захранване. До тогава млякото е напълно достатъчно.

Само да поясня за по-новите мами, че Birdie е български педиатър, практикуващ в Гърция. Така че - с чиста съвест можеш да спреш сокчетата по препоръка на педиатър!  Wink

Моят съвет е същият. Соковете на тази възраст са излишни и може би и вредни. А явно и инстинктът ти подсказва да ги спреш, така че какво още чакаш?  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 830
Ами разбира се , спри го !

Общи условия

Активация на акаунт