клиника Щерев

  • 768 765
  • 6 728
  •   1
Отговори
# 6 675
  • Мнения: 744
Съгласна съм за Манчев, както писах преди аз при него ще откажа преглед. Много жалко че си се уцелила на него. Имай предвид че след такъв по- грубичък преглед за разкритие раждане може да тръгне всеки момент. Ако за лош късмет е нощем и пак го уцелиш дежурен, откажи преглед и кажи че си искаш твоя лекар или някой друг. Успех, стискам палци Hug

# 6 676
  • Мнения: 189
Момичета, колко често са ви мерили дължината на шийката през бременността? На какъв период и винаги с вагинален ехограф ли? Малко съм притеснена от желанието да се извършва такъв преглед всеки път! Такова нещо не съм нито чувала, нито ми е правено с първата бременност. Все пак не е препоръчително да те ръчкат по шийката толкова често!  Rolling Eyes

# 6 677
  • Мнения: 744
Принципно се следи всеки месец, но не е задължително да е с вагинален УЗ. С добър коремен също се измерва доста добре.

# 6 678
  • София
  • Мнения: 1 150
Относно прегледите за разкритие - правени са ми такива от Арабаджи, която е най-нежната и деликатна лекарка, която мога да си представя, както и от Григорова в родилно отделение - и при двете тези прегледи боляха адски много - повече от контракциите. Определено са неприятно усещане. Не защитавам изобщо Манчев, не твърдя, че е възможно да има жени, при които тези прегледи да не са толкова травмиращи, но самите прегледи наистина са си гадни.
Относно измерването на шийката на матката - при мен с вагинален ехограф беше 4-5 пъти за цялата бременност - не е болезнено /не съм обръщала внимание дали ми е шийката е мерена с коремен ехограф при останалите прегледи/; ако прегледът с вагинален ехограф е прецизно извършен, не е опасен; най-важното е, че тези измервания дават важна информация дали бременността е проблемна и трябва ли да се вземат извънредни мерки за запазването й.

# 6 679
  • Мнения: 1 401
Момичета, при рехабилитаторите в Щерев може ли да се отиде на обикновен масаж, без да съм бременна или родила наскоро? Просто да се възползвам от услугата масажист  newsm78

# 6 680
  • Мнения: 19 697
Можеш, но цените са по-високи, отколкото на други места.

# 6 681
  • Мнения: 1 401
Можеш, но цените са по-високи, отколкото на други места.

Благодаря, ще звънна да попитам как стоят нещата  Simple Smile Днес пътувам за София и ще е добре да съчетая всичко в клиниката...

# 6 682
  • Мнения: 1 092
Много ми е интересно защо лекари като Манчев продължават да работят в Щерев при положение, че явно често има оплаквания от тях  newsm78 В крайна сметка това е частна, не държавна болница, не държат ли повече на имиджа си и не си ли подбират по-внимателно кадрите, за това си плащат пациентите??
Относно прегледите с вагинален ехограф аз също се чудя до кога се правят, на 13+5 гс (а по големина на бебето даже 14+1 гс) бях на преглед при др Коновалова и си мислех, че вече ще ме гледа с коремен, но не, пак с вагинален. И аз съм чувала, че не е много добре често да се правят прегледи с вагинален ехограф, но пък от друга страна си мисля, че Коновалова е достатъчно добър и съвестен лекар и знае какво прави...

# 6 683
  • Мнения: 5 468
Момичета, колко често са ви мерили дължината на шийката през бременността? На какъв период и винаги с вагинален ехограф ли? Малко съм притеснена от желанието да се извършва такъв преглед всеки път! Такова нещо не съм нито чувала, нито ми е правено с първата бременност. Все пак не е препоръчително да те ръчкат по шийката толкова често!  Rolling Eyes

Не се притеснявай. Прегледите с вагинален ехограф не са опасни. Тези твърдения идват от хора, които не са наясно.  Мен почти всеки път ме гледаха и с вагинален ехограф. Моя позната, раждала преди 7 и преди 2 години там, каза че с първото дете не е имало такива чести прегледи с вагинален ехограф, но са започнали, защото в развитите страни така се извършват прегледите за да се следи дали няма усложнения. Частните болници обновяват практиките си, надявам се и държавните да напредват поне малко.

# 6 684
  • София
  • Мнения: 11 779
Много ми е интересно защо лекари като Манчев продължават да работят в Щерев при положение, че явно често има оплаквания от тях  newsm78 В крайна сметка това е частна, не държавна болница, не държат ли повече на имиджа си и не си ли подбират по-внимателно кадрите, за това си плащат пациентите??
Относно прегледите с вагинален ехограф аз също се чудя до кога се правят, на 13+5 гс (а по големина на бебето даже 14+1 гс) бях на преглед при др Коновалова и си мислех, че вече ще ме гледа с коремен, но не, пак с вагинален. И аз съм чувала, че не е много добре често да се правят прегледи с вагинален ехограф, но пък от друга страна си мисля, че Коновалова е достатъчно добър и съвестен лекар и знае какво прави...

защото явно само оплакванията са тук във форума а не и към болницата  Peace

За шийката, няма нищо притеснително да се гледа с вагинален УЗ. Нямате си и на представа какви късметлийки сте че се гледа нон стоп, шийката се скъсява от днес за утре и ако не е хванато навреме изхода е фатален. На мен в 26та седмица ми хванаха конус на шийката ( шийката се отваря от вътрешната страна), без никакви симптоми, аз в 24та седмица имах шийка бетон 3.5 см а в 26та 1.8 см шийка,  и ако не бяха ме вкарали за задържане нямаше днес да се радвам на здраво и доносено 2 годишно  bouquet

# 6 685
  • Мнения: 53
Съгласна съм за Манчев, както писах преди аз при него ще откажа преглед. Много жалко че си се уцелила на него. Имай предвид че след такъв по- грубичък преглед за разкритие раждане може да тръгне всеки момент. Ако за лош късмет е нощем и пак го уцелиш дежурен, откажи преглед и кажи че си искаш твоя лекар или някой друг. Успех, стискам палци Hug
Благодаря ти за съвета.И аз така смятам,че ще стане.Знаеш ли все пак как се редуват нощем на дежурства?За сега всичко е спокойно няма изгледи за раждане.Дано всичко мине гладко  #Crazy

# 6 686
  • Мнения: 1 092
Мацето, много ме шашна сега с тази случка  #Crazy ще искам всяка седмица да ходя на преглед, а съм чак в края на месеца, ще пътуваме за Великден, изобщо...! Ти отиде на контролен преглед и така го установиха или имаше друг проблем??

# 6 687
  • София
  • Мнения: 11 779
Мацето, много ме шашна сега с тази случка  #Crazy ще искам всяка седмица да ходя на преглед, а съм чак в края на месеца, ще пътуваме за Великден, изобщо...! Ти отиде на контролен преглед и така го установиха или имаше друг проблем??

e ти пък сега, няма как всяка седмица да ходиш, за това се следи превантивно. Аз отидох с леки бодежи, ей така да видим какво става и се оказа голям проблем, но не значи че и на теб ще се случи, просто аз бях с късата клечка  Hug

# 6 688
  • София
  • Мнения: 23 029
Keти аз бях с лека бременност и пътувах до средата на 8 м, ако се чувстваш добре и нямаш оплаквания не е проблем да се пътува.  Simple Smile

Момичета чудя се в близките месеци дали да не отида на лекар, да видим какво ще го правя този цикъл, мина вече година след раждането, а си идва, когато му е кеф. Може ли да ми кажете кои лекари са с една идея по- малко натоварени, че не знам дали ми се ходи пак при Александров.  Grinning

# 6 689
  • Мнения: 1 092
Дано и при мен вече всичко е наред, да си остана само с произшествието от началото на март!  Praynig Старая се да си мисля хубави неща, но невинаги ми се получава  Mr. Green

Сий, въобще не мога да ти подскажа кой ще е по-малко натоварен, но пък и за малко по-напред да си запишеш час, пак ще е добре според мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт