Пореден малък каскадьор се пробва в АВГУСТовския отбор

  • 7 334
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 5 752
Гита,дано Rolling Eyesче повече от тва да се запечем не ми се иска Crossing Arms

Броколите какви се водят,нормаличират или и те запичат?
Имам комбинации на ХИП с ориз  Crazy


Сега си видях аватара и лентата и си помисли,че е време да сменя снимките Simple Smile То като гледам все едно не е той Mr. Green Тва е преди 3 месеца  Crazy

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 22:30 от Димяни

# 241
  • Мнения: 4 546
благодаря ти Гита    bouquet а царевицата не беше ли също алерген? гледам, че я има в доста пюрета  Rolling Eyes

броколите мисля, че са разхлабващи ил ирегулиращи. ама в комбинация с ориз...не знам  Rolling Eyes

# 242
  • Мнения: 1 216
... А сметаната не е ли от мляко, бре? Има ли растителна? А за мартениците...

Има да, тя се прави от рапица. Сухата сметана например е само растителна

# 243
  • Мнения: 65
Мили мамита добър вечер!
Честито на всички бебчовци, които навършват половин годинка!!!! Heart Eyes
marianamama - и ние имахме проблеми с кърменето, той за съжаление не е приключил съвсем но нещата са пъти по-добре. При нас се започна с извиване на тялото, пищене, въртене и т.н. с една дума отказваше да суче. Само много рано сутрин сучеше т.е. в 5 или 6. Не знам точно какво помогна, може би това че бях много търпелива, говоря за 2-3 седмици. Опитвах почти всеки път да и дам да суче, аз и давам и от края на декември АМ и вечер е само на него. Успех и търпение, цедих се също, но не много по 1 път на ден няколко дни.  Hug
Ребека - много сладка е Божидара - ама МНОООООГО
vezni4kadobri4ka - и вашият сладур е невороятно хубав, пу пу да не му е уроки, има такива хубави бузи само за цункане Mr. Green
loni_0902 - честито зъбче, дано имате късмет и лесно да никнат  Hug
bob4enka - опитай да и дадеш сладки картофи (ако не си давала), при нас проработи безотказно - има готови пюрета (тук има само Gerber), но можеш и ти да приготвиш - просто ги обелваш, нарязваш ги на кучета и вариш. Искат варене както обикновени картофи. Много са сладки и все едно даваш плод.

# 244
  • Мнения: 1 380
Това заглавие много ми хареса, като предложение за следващата тема:
АВГУСТинче мило, отвори устичка и хапни от пюрето още лъжичка - Нели*

# 245
  • Мнения: 1 900
Ох момичета влизам пак да ви се оплача, днес и аз много кашлям, малкия слава богу по малко от вчера. Мъжа ми днес го няма, сама съм и съм скапана вече, направо не издържам. Tired
Сладкишче много е добро заглавието, браво на Нелито.  Peace

# 246
  • Враца
  • Мнения: 173
Гита  Hug,а за Данчева - да тя е.
Момичета купихте ли подарък на мъжете си за утре и въобще ще празнувате ли?
Трифон Зарезан или Свети  Валентин? Laughing Laughing
Ние измислихме начин на празнуване който ще измести подаръците  Grinning Тъй като мъж ми всеки го дърпа насам натам когато си е в града, решихме да отидем тримата до София. Да се разходим по магазините, да понапазаруваме на бебка дрешки. Аз съм много доволна, защото ще си бъдем цял ден заедно  Heart Eyes Няма май по голям подарък за мен от това  Crazy На последък много ми липсва  Tired, не че не си е в нас всяка вечер, но той си тича по задачи цял ден, а вечер си е в офиса до през ноща (офиса всъщност е едната стая от а-та де, но все пак не сме си заедно Crossing Arms)

п.с. Някой не беше ли казал че е пазарувал от Спайдера дрешки за беб?

# 247
  • Мнения: 514
Шоши-Много Аплодисменти за предложението за правене на мартеничките !!!!![smilie=smile3501.gif] smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501
Лулумба -Браво за резервацията!  bouquet  bouquet  bouquet
Сега въпросче взех едно пюре с йогурт дали да й го дам?/смятам че няма проблем ама newsm78 newsm78 newsm78/

# 248
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Шоши, страшна си  Hug Чудесна е идеята за мартеничките. Възхищавам ти се за желанието да зарадваш всички ни (бебонитата по-точно). Peace
Гита, кога беше днес в Слатина? Че и ние се моткахме там по следобедно време.  Crazy Преди няма и седмица влезнах в това магазинче и беше заринато с почти всички разновидности на Сънвал. И аз естествено скокнах до небето от радост. Кога успяха да ги изкупят...   Shocked То, вярно че бебета наоколо с лопата да ринеш, ама тия дето държат магазина като виждат, че има търсене, защо не зареждат постоянно.  Close  Значи да дебна кога ще зареждат и да купувам яко, че когато ми потрябват може да се окаже, че няма. Thinking Глупава работа. Confused А Данчева е точно същата, която работи в Шейново. Зам.шеф на неонатологията е там. Теди беше в интензивния сектор в кувьоз една седмица и после още три дни и тя много се грижеше за нея. После ходихме още една година освен при педито, и при нея на прегледи. Кабинетът й е до парк "Гео Милев". Много е мила и внимателна с децата, има страхотен подход, пък и си разбира от работата. Peace
В тази връзка - Хари, аз и двата пъти раждах при Велев. Но Данчева не знае, че имам още едно бебе, защото когато Сашко се роди тя се случи в отпуска. Като стане хубаво времето ще се разходим до кабинета й някой път.
Димяни, броколите разхлабват. На Фризокрем аз купувам безмлечната каша, но я правя с вода, а не с мляко, за да свикне. Може би от следващия месец ще започна да давам и млечни каши.
Везничка, давам всички пюрета, в които има мляко или сметана отдавна. Засега не сме имали проблем. По принцип знам, че специално желязото в спанака се усвоява по-добре от организма, ако е в комбинация с млечен продукт. А глутенови храни ще въвеждам от следващия месец - така каза педито.
Жоре, знам че розеолата е лека, но ако може без нея ще е по-добре. Шарка е все пак.  Thinking За подправките вече са ти отговорили. Аз само да допълня, че до навършване на 3 години на децата са забранени всички остри подправки от рода на черен пипер, люто, къри и т.н. Откакто Теди се роди ние забравихме да готвим с черен пипер. Позволени са само зелентиите, чубрица и т.н. И то след като стане на годинка. До една годинка само магданоз може.

Сега да ви се похваля - преди малко (тоест малко преди да вечеря и си легне) Сашко опапа почти цяло парче ябълка. Дадохме му го почти на шега, защото много взе да преглъща покрай кака си. А той като го набара и започна да мляска, да плющи...и направо си го изяде. Дъвка с венците, плю големите парчета, смля по-малките, гълта, пръхтя, амка...и накрая от ябълката остана едно нищо. Mr. Green Направих му клипче, но не съм качвала досега клипчета и незнам как става. Като се науча, ще го пусна да видите каква е скица. Laughing

# 249
  • Мнения: 525
Хари, Гита правилно е посочила.
Само че к.г. изписват ако детето е пило някакъв АБ например и се изрине. Или нурофен, ей такива неща.
Обривът от тази "шарка" е основно в областта на корема, гърба, врата...

Херелина, ами царевицата е ок. Не мисля, че е алерген. Аз давам. Иначе нещо с ориз, май че и чушка може, пъщърнак. А Сънвал имат и пюре, което съдържа и малко праз. Аз взех, но още не съм го пробвала. От плодовете имаш още много неща за въвеждане - праскови, кайсий, банан по желание:), ябълка с круша в комбинация, шипка ако искаш да се запечете:)...

Димяни, при нас бр. + ориз = ок:) Не запича.

Пък Иви най - сетне си докопа и двете крачета и дърпа ли дърпа чорапите.. Joy
Айде стига толкоз. Wink

Лулу, тоз Сашко опасен ще дойде. hahaha
И ние така. Седнем ли на масата, взимаме я и лакомника отваря устата здраво. Наложи се вчера пюре да хапне. С прясно млекце... Shocked
Е, близа, ама..

# 250
  • Мнения: 65
Здравейте момичета! Hug
hari и ние изкарахме описаната розеола. Нямахме по ръцете и крачетата. На третия ден от появата обривът изчезна.
Както е написала Гита, калциевият глюконат е с противоалергично действие. Пожелавам бързо оздравяване!

lulumba, благодарим ти!
shoshi, много мило!

Valeria, оправяй се бързо! Пий течности и витамини!

Вкъщи баткото пак е с хрема от детската, след 1-2 дни сигурно ще станат пак зелени сополи #Cussing out писна ми!
Не съм купила подарък. Можи би утре ще успея да сготвя нещо вкусничко + нещо сладичко.
Сладки и спокойни сънища, аз вече нямам кръст/ много ме боли/, Лека!
Гита, качи и нас в колажа, благодаря!  Hug

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 23:14 от фава

# 251
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Жоре, и ние така - като яде някой на масата и пада едно такова преглъщане, жал да му стане на човек направо. Mr. Green Имахме преди години един пекинез, който беше страшно дресиран от наши приятели - циркови актьори. Имаше си обаче една слабост - пуста лакомия. Но му беше забранено да си проси храна. И нашият си беше измислил номер - като седне някой да се храни, той се изправяше на задните крака, забиваше поглед в устата ти, ококорваше едни ей такииива очи  Shocked и започваше да преглъща шумно с всяка твоя хапка. А, иди се храни по този начин.  Mr. Green Та и наш Саши така - гледа те жално, все едно цял живот не е ял. Laughing Така преди няколко дни изяде половин солена бисквитка - изпросена с гладен жален поглед естествено. То поне последния месец да беше качил, а то само 250 грама. Но по-добре да е под средната норма, а не като преди - кюфтак. Аз затова се и смилих и му дадох бисквитка де. Ако пак бяхме над нормата, щеше да я види ама друг месец. Crazy

# 252
  • София
  • Мнения: 5 752
Лулумба,Сашун сладур какви ги все върши  Mr. Green Heart Eyes
Благодаря на всички за отговорите  bouquet
Хари,наистина това е най-големия подарък Heart Eyes
Аз подарък няма да купувам  Mr. Green
Ще излезем иначе да хапнем и пийнем и така.......... Party Crazy

Айде да си полегвам аз  Grinning
Лека на всички! Hug

# 253
  • Мнения: 1 440
Ето ме и мен!
Много ми се искаше да се видим днес с бандата от Люлин,но не стана!Мъжът ми се прибра по-късно,а каката няма как да я оставя да си спи сама.Затова нищо не обещавам,но ще се постарая при първа възможност да ви открия зад мебелната къща.Всъщност как се казва кафето,където се събирате?Никога не съм ходила натам и не зная колко са.
Ние утре няма да празнуваме,делничен ден,но в събота ще го "полеем" този Трифон-Зарезан,заедно със Св.Валентин. Grinning
Подаръци няма да правим.
valeria.k,бързо да оздравявате! Hug
lulumba,отново браво на големия мъж!Да им се чудиш как успяват!
Мойто зверче пък онзи ден така беше ръфала един кокал,че после около нея беше мазило.
Лека нощ от мен!

# 254
  • Мнения: 1 900
Цял ден не съм яла нищо, само чай пия, не ми се яде. Tired
Подарък дрънци, никаде не мога да ида и нищо няма да мога да подаря.  Embarassed
Иначе аз получих своя вече, хидромасажор за крака  Party Flutter

Общи условия

Активация на акаунт