Търся донор на яйцеклетка-дайте съвет.

  • 103 427
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Честит празник на всички момичета.Много, много любов.   bouquet
Изчистих си пощата.Пишете ми.

Kali, Iglikalika специално ви поздравявам и ви пожелавам прекрасен ден, пълен с много любов.

# 16
  • Мнения: 3 246
Колеан честит празник и на теб   bouquet макар че тази темичка не е за това но не пишеш в седмичната стискам палци  Hug
  момичета стискам палци всички да успеем да сбъднем мечтата си  не знам колко време ще отнеме  но си струва да чакаме  Peace

# 17
  • Мнения: 18
Колеан честит празник и на теб   bouquet макар че тази темичка не е за това но не пишеш в седмичната стискам палци  Hug
  момичета стискам палци всички да успеем да сбъднем мечтата си  не знам колко време ще отнеме  но си струва да чакаме  Peace
Бях на работа и затова не можах да пиша.Бях и на преглед.Продължавам с ударната доза лекарства за лигавицата, плюс втори курс глобули виагра.Доктора май е доволен, вика ме след една седмица.Аз му викам"докторе бързай, че остарях", а той ми казва "глупости, имаме жени на 42-43 години с успешни опити".Та, ще се опитам да се успокоя и да не бързам толкова.Но все още никой не ми се е обадил за евентуално донорство.Ти докаде си стигнала с процедурите?
Аз все още не мога да обменя никакъв конкретен опит с който да помогна за повече инфо, тъй като съм в началото.

# 18
  • Мнения: 140
Честит празник момичета! Бъдете обичани!

# 19
  • Мнения: 3 246
ами аз чакам да ми дойде МЦ и след това на цветна снимка и имунологични изследвания  и аз ще си чакам донор  вярвам обаче че нещата ще се наредят

# 20
  • Мнения: 36
Здравейте момичета,
и аз съм от вашия отбор на търсещите донор на яйцеклетки. Моля ви споделете дали при някой има напредък. Аз съм на ръба на отчаянието. Чакам повече от година и половина за донор и за да не губим време, (а само пари и надежда) се "забавлявахме" с пункции на спонтанен цикъл, но яйцеклетките бяха негодни. За съжаление докторите вече са категорични - изчерпан яйчников резерв, подкрепен с резултати от инхибин б и антимюлеров хормон. 9 години ходене по мъките без изясняване на причините. Сума ти стимулации, пункции, три трансфера и накрая "присъдата" - само донор. Ама да го намеря сама - къде? До преди две седмици имаше надежда, че е намерен или ще се намери с голяма вероятност и изведнъж дръпнаха ръчката назад, защо, не разбрах. Ще знам повече на 21.03. Всички възможни изследвания съм направила, матката ми е в супер състояние (е, с помощ на хормонални препарати, но практически готова за трансфер). Готова съм да заплатя и повече от един опит - след такова чакане.

# 21
  • Мнения: 4 324
Съжалявам, че се е стигнало до тук.
За съжаление с информация не мога да помогна, но ти пожелавам успех!

# 22
  • Мнения: 36
Много благодаря за подкрепата. И аз пожелавам на всички успех. Борбата е невероятно трудна. Но има начин да си помогнем взаимно. Само ако има желание Praynig

# 23
  • Мнения: 636
Имам въпрос: Може ли раждала жена да стане донор? Ей така от желание да помогне.

# 24
  • Мнения: 36
Да, може. Дори е препоръчително - поне според нормативната уредба. И лекарите ми потвърдиха същото.

# 25
  • Мнения: 636
И как става това? За един ден може ли да се вземат яйциклетките? Или тр предварителна подготовка.

# 26
  • Мнения: 4 324
Имам въпрос: Може ли раждала жена да стане донор? Ей така от желание да помогне.

Може.
Ето какво пише в Наредбата за АРТ.

Чл. 10. (1) Яйцеклетки могат да бъдат вземани от всяка пълнолетна жена, която не страда от наследствено хронично заболяване, не е поставена под запрещение, отговаря на критериите за подбор по тази наредба (освен в случаите на автоложно даряване) и е дала писмено информирано съгласие.


Чл. 12. Донорството на яйцеклетки с цел оплождане и поставяне в друга жена в случаите по чл. 130, ал. 4, т. 4 от Закона за здравето (ЗЗ) може да бъде от анонимни дарители или от родствени дарители (сестра, братовчедка).

Чл. 13. (1) Вземането на яйцеклетки от донор в случаите по чл. 12 може да се извърши, ако са изпълнени следните условия:
1. донорът е пълнолетен и не е поставен под запрещение;
2. донорът е информиран на достъпен език за рисковете, които поема;
3. получено е писмено съгласие от донора, заверено от нотариус, в чийто район на действие се намира лечебното заведение, което ще извърши вземането;
4. физическото и психическото здраве на донора е установено с протокол, подписан от членовете на комисия, назначена от ръководителя на лечебното заведение, извършващо вземането, която се състои най-малко от трима лекари, които не участват в състава на екипа по вземането;
5. донорът отговаря на критериите за подбор по реда на тази наредба.
(2) Донорът на яйцеклетки се подбира въз основа на:
1. оценка на възрастта, здравословното състояние и медицинската история чрез попълване на въпросник и интервю (снемане на анамнеза) от лекуващия лекар; оценката включва факторите, които имат отношение и спомагат за идентифициране и скрининг на лица, които чрез даряване могат да представляват медицински риск за други лица или за самите себе си;
2. до 30 дни преди вземането извършено микробиологично изследване на влагалищен и цервикален секрет на донора; при позитивен резултат донорът се санира до излекуването;
3. до 3 месеца преди процедурата по даряване тестуване с негативен резултат от серумна или плазмена проба за:
а) HIV (Anti-HIV-1,2);
б) хепатит B (HBsAg и Anti-HBc);
в) хепатит С (Anti-NCV-Ab);
г) сифилис; при позитивен неспецифичен тест за сифилис се изисква специфичен тест; ако неспецифичният е позитивен, но специфичният е негативен, пациентът се третира като негативен.
(3) При донор, живеещ в страни с повишена заболеваемост от HTLV-1 вирус, произхождащ от или пристигащ в България от такива, се извършва изследване за HTLV-1 вирус.
(4) Изследване по т. 4 се извършва и в случаите, когато сексуалните му партньори или неговите родители живеят, произхождат или пристигат от такива страни.
(5) Допълнителни изследвания за малария, CMV, RhD, Trypanosoma cruzi се извършват при анамнеза за пътувания в чужбина или наличие на други рискови фактори за тези заболявания.
(6) На анонимния донор се извършва генетичен скрининг за често срещани автозомно-рецесивни генетични заболявания при етническа принадлежност, която го налага, или при семеен произход с генетични проблеми. Генетичният скрининг се извършва след писмено информирано съгласие на донора. На реципиентите се предоставя пълна информация за рисковете от предаване на генетични заболявания и за мерките за намаляване на риска от тях.
(7) Изследванията по ал. 2, т. 3 се извършват в акредитирани лаборатории, които участват в система за външна оценка на качеството и използват тестове (китове), валидирани в ЕС, в серум и/или плазма. Изключение се допуска за специфични тестове, предназначени за ползване върху телесни течности и секрети, различни от серум и/или плазма.
(Sunglasses Повторни кръвни проби за трансмисивни заболявания се вземат по време на (в деня на даряването или на следващия ден), така че резултатите да са налице преди извършване на поставянето на яйцеклетките или зиготите в реципиента.
(9) Препоръчва се пробите, взети по време на даряването, да се изследват чрез NAT за HIV 1/2, HBV и HCV.

# 27
  • Мнения: 636
Много е дълъг процеса, иска и време и подготовка.Аз мислех ей така за ден два и готово.Ако всичко е уредено от някой може да стане по лесно- пътуване и оформяне на документи.

# 28
  • Мнения: 1 950
mamadanii, най-вероятно знаеш, че всяка жена по време на своя месечен цикъл отделя една, до две зрели яйцеклетки, в най-добрия случай. За да има смисъл от донорството е хубаво да се разчита на повече, затова и жената, която става донор или се подлага на стимулация специално за това, или прави свой опит ин витро и дели яйцеклетките с рецепиента, като той пък поема цената на опита.
Самата пункция на фоликули е в един ден, но за да се стигне до нея има поредица от дни с УЗ прегледи и кръвни изследвания. Всичко приключва за един цикъл, трябва циклите на донорката и рецепиента да са изравнени, поради тази причина целия период може да отнеме малко повечко време.
murfieta, стискам ти палци скоро да намериш донор Hug Praynig

# 29
  • Мнения: 36
Уви, за един ден не става. Жената донор си прави множество изследвания- хормонални, генетични и след това се подлага на стимулация с хормонални препарати (инжекции всеки ден и ежедневно наблюдение с ултразвук - ехограф). Това започва от втория-трети ден на месечния цикъл и продължава докато фоликулите нарастнат достатъчно, за да се приеме, че в тях има зрели яйцеклетки, обикновено 10-ина дни. След това се изваждат процедурата се нарича пункция, прави се с пълна упойка и продължава между две и десет минути. Няма болка, дори от упойката се събуждаш с изключително приятно усещане за сладък сън, поне при мен беше така винаги. След това се лежи два три часа в клиниката и това е. Другото е в ръцете на биолозите.
Има и т.н. вариант - на спонтатен цикъл. Тогава не се преминава през стимулация, а само наблюдение на фоликул, който организмът образува по естествен път. Пункцията протича по същия начин, но в този случай яйцеклетката е максимум една, което доста намалява шанса за успех.
Да станеш донор при такава ситуация очевидно изисква голямо благородство и е много смело решение. По закон трябва да е безвъзмездно, но благодарностите винаги биха могли и да се материализират и все пак донора и реципиента да останат анонимни един за друг. Едната форма за това е, когато така или иначе донорът трябва да се подложи на инвитро стимулация за себе си.

Общи условия

Активация на акаунт