Само половин зъб и незатворена фонтанела на 1г и 2 месеца.

  • 4 059
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Мисля,че всичко е наред при вас,но ако се притесняваш,заведи я на лекар.Хубаво е да вярваш и на лекарите.... Peace

# 16
  • Мнения: 4 451
Аз лично не виждам нищо страшно. Всичко е на ред. Момичетата са писали вече, че фонтанелата се затваря между 1,6-2г., а за зъбките е много индивидуално. След като е пробил първия, няма място за притеснение. Grinning

# 17
  • Мнения: 2 910
На дъщеря ми първото зъбче проби на 1г.и 1м., а месец по- късно започнаха едно след друго да се появяват и останалите. Фонтанелата също се затвори късно, около 2г. й възраст. Както виждаш няма място за притеснение, всяко детенце се развива индивидуално.

# 18
  • Мнения: 1 165
На дъщеря ми фонтанелта й все още не е затворена окончателно, а сме на година и осем. Първото й зъбче проби на 10 месеца.

# 19
  • Мнения: 1 243
Нашто педи каза че до 1г и 6м трябва да се затвори фотинелата .На дъщеря ми е почти затворена инъче има 7 зъбчета Simple Smile

Не се притесняваи ще се затвори при всяко дете е различо но за твое успокоение може да попиташ лекарката Peace

# 20
  • Мнения: 770
Не се притеснявай! Мойте дечица са на годинка и 1 месец - Сияна  все още не е с незатворена напълно фонтанела, а първото и зъбче се появи на 11 месеца, като сега е с 4 и два, които ще избият всеки момент! Криси е със затворена фонтанела и поникнали зъбки като по учебник, вече има 8!
 Peace

# 21
  • Мнения: 307
Здравей! Не мисля, че имаш повод да се притесняваш излишно.
На сина ми още не са пробили зъбчетата, а е на година и пет месеца вече. А пък при детенцето ти вече е пробил първия зъб, така че не виждам проблем, пък и наистина при всяко дете е различно.
За фонтанелата не мога да ти кажа нищо, но пък другите мами вече са го направили.   bouquet

# 22
  • Мнения: 320
Много благодаря момичета! Hug Hug Hug
Вече нямам опасения.
Около нас всички са със много зъби и затворени или почти затворени фонтанелки и затова се зачудих дали не е проблем.
Но като гледам колко много дечица са като моето разбирам, че всичко си е наред! Peace
Благодаря отново!  bouquet

# 23
  • Мнения: 100
И на мен всичко ми изглежда наред. newsm10 newsm10

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 194
На дъщеря ми фонтанелата се затвори напълно на 2 годишна възраст. По думите на майка ми и моята се е затворила тогава.А относно зъбите, на две мои познати първото зъбче на децата им се появи на 1 година и два месеца. Така,че няма нищо притеснително и по двата въпроса.

# 25
  • Мнения: 341
И нашата фонтанела не е затворена,даже е много голяма на пипане,казаха ми към 2г. ,че трябва да се затвори.Тя се роди с голяма фонтанела,виж вигантол тази зима не съм давала а май трябваше.При един преглед ми казаха,че отдоло имала пластина и е затворена,само отгоре стои така,което на мен нищо не ми говори но леко ме успокои.

# 26
Първият зъб на дъщеря ми излезе на 1г. и 4 месеца, дотогава успях да чуя какви ли не фантастични предположения. За фонтанелата докторката ми каза,че е нормално до 1г. и 3 месеца да е отворена

Общи условия

Активация на акаунт