за водите

  • 1 622
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 825
Може да изтекат по малко и дори да не разбереш, а може и изведнъж. Ако нямаш контракции и болки не е задължително да бързаш за болницата.
Моите изтекоха изведнъж, нямах контракции, отидох в болницата след 3 часа, а след още 5 ме сложиха на система за разкритие, чак тогава ми започнаха контракциите.
Ако изтекат и имаш контракции, по добре веднага да отидеш в болницата.
Успех и не се шашкай, ще усетиш кое как и кога  Wink

# 16
  • Мнения: 1 479
На мен все ми изтичаха в болницата,преди това там ми пукаха мехура.Усещането е,че пишкаш нон стоп.

# 17
  • Мнения: 65
Това, което лекари и акушерки ме съветват е: изтекат ли водите- веднага да отида в клиниката, където ще раждам.  Peace  И то: изтекат ли водите най-добре е да извикаме линейка, в която да ме транскортират лежейки   Peace (седенето може да навреди на бебето,ако вече е "поизлязло"; не да шофирам сама или пък да ме карат близки с кола).Така и ще направя, ако ми се случи.
А между другото- страхувам се от това изтичане на водите "от раз"- ами ако се случи на улицата, или в трамвая, или кой знае къде на публично място.Знам, че е "човешко", но ще ме е срам много...  Embarassed   Embarassed   Embarassed

# 18
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не се притеснявай, ще разбереш отсамо себе си, че ти изтичат водите. При мен и двата пъти изтекоха в болницата, когато вече имах 5-6 см разкритие. През първото раждане, когато ми изтекоха водите след 2 часа родих. А вторият път след около час. Но всичко е строго индивидуално според мен.
Успех!

# 19
  • Мнения: 750
И моите ги спукаха в болницата, изтекоха изведнъж. Не боли!

# 20
  • Мнения: 693
Мен също не ме е боляло. Не съм специалист, но водите са околоплодната течност в която живее бебето в корема на майката. Когато се спука мехура водите истичат. Обикновенно истичат обилно, но може и по малко. Усещането е все едно пишкаш, без да можеш да се контролираш. За разлика от вагиналното течение, което по-слузесто, водите са течни, като урина. Мисля че е добре веднага да отидеш да те види гинеколог.

# 21
  • Мнения: 50
   А ако изтичат бавно можеш ли да познаеш по цвета ,че ти изтичат водите.Имат ли цвят?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 185
Водите са безцветни и количеството им може да е различно. Познава се по това, че когато се опиташ да се "стиснеш"-както когато много ти се пишка, те няма да спрат, а напротив усилието ще ги засили. Изтичането може да бъде придружено с контракции, а може и да не е. Задължително е при съмнение за изтичащи или изтекли води да се направи консултация с лекар, защото бебето не може да живее в малко води и се налага бързо раждане.

Общи условия

Активация на акаунт