Помагайте!

  • 2 140
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 221
мен са ме спирали много пъти, даже миналата седмица и акт ми написаха. ами нищо не ми казват. ама дано така да остане, че аз вече 3 години не съм я сменила Rolling Eyes
акта за какво беше?Че не си сменила книжката ли?

# 16
  • Мнения: 809
Леле, аз не съм си сменила името в шоф. книжка. А вече ще станат 3 години.
При мен ще станат 5.
Спирали са ме за проверка, проблем не съм имала.
Това не означава, разбира се, че не трябва да я сменя. Но не изгарям от желание да вися цял ден в КАТ.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 890
Удостоверението се издава от общината в която сте регистрирани от гишетата по гражданско състояние.
Има си специален формуляр, който в общи линии гласи, че лицето име, ЕГН, дъра дъра,  е едно и също с лицето еди кое си (обикновено се вписва името преди брака). Ако е за чужбина трябва да се каже, защото се поставя допълнителен правоъгълен печат.


    Peace  Който печат, както установих аз наскоро, струва 5 лв.  Laughing

# 18
  • Мнения: 351
Аз не съм си сменяла шофьорската книжка.
Съпругът ми е дознател и преди 3г. просто пита колегите си от КАТ дали трябва да направя нещо по въпроса.
Те му отговориха, че след като съм сменила личната карта, шофьорската книжка мога да я сменя след като изтече валидността й. И няма никакви глоби за това, че там съм със старата фамилия.

# 19
  • Мнения: 221
А какви документи ще трябвата,ако си сменя книжката  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 461
Аз не съм си сменяла шофьорската книжка.
Съпругът ми е дознател и преди 3г. просто пита колегите си от КАТ дали трябва да направя нещо по въпроса.
Те му отговориха, че след като съм сменила личната карта, шофьорската книжка мога да я сменя след като изтече валидността й. И няма никакви глоби за това, че там съм със старата фамилия.

Същото ми каза и баща ми. Питал е шефа на КАТ в родния ми град. Той казал, че е задължителна смяната само на л.к. и задграничен паспорт. Книжката - когато изтече.

# 21
  • Мнения: 1 187
Преди няколко дни си подадох документите за смяна на личната карта и там ми казаха, че задължително трябва и шофьорската книжка да си сменя с новата фамилия иначе ще има глоба.

# 22
  • Мнения: 221
Тотално се обърках вече,при някой казали трябва,при някой не #Crazy
Нямам си престава кое е правилното,аз като ходих да си сменям личната карта нищо не ми казаха.А после като беше готово жената ми вика,ами можеше и книжката да си смениш Close ,защо не ми каза отначало нямам престава,явно много ги мързи #Cussing out

# 23
  • Мнения: 1 492
Попълва се една клетвена декларация, в смисъл, че никой не ти я заверява, а подлежиш на санкция, ако си излъгала. В нея можеш да напишеш всички документи на които си със старите имена. Представлява нещо такова:    Бланките ги дават на място в Общината.

Д Е К Л А Р А Ц И Я
за идентичност на лице с различни имена
Подписаният/ата/ /име по лична карта/
ЕГН:

Телефон:   
Лична карта №      Издадена на дата

От:
Постоянен адрес:

Настоящ адрес:


ДЕКЛАРИРАМ,
 че името ми по лична карта и името , с което съм записан в: ……………….................……
...

……………………………………………………………………………… са мои имена.
/попълват се документите /

Известно ми е , че за неверни данни нося наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс.

Дата: ........................... 200   г.
   
   Декларатор : …………..................….
/ подпис /

# 24
  • Мнения: 592
Здравейте! Да ви светна- Шофьорската книжка по нашето законодателство е вече документ за самоличност и подлежи на смяна  при промяна на данните в нея. Това удостоверение за идентичност е за периода когато още не е издадена новата, да им е ясно на полицаите, че не сте мошеник, но горките и те не знаят чак толкова. Но е факт. Глобата- ако сте симпатична, може и метър да минете. Но с пътен полицай- на пътя, няма кой да Ви се заяде за това, освен ако не е прочел тук! Това е, а дознателя да го каже това в друг КАТ и само гледайте какво става! Айде в друга тема!

# 25
  • Мнения: 221
Да,но на мен работодателя ми иска такова свидетелство,за да ми подновят договора.Незнам редно ли е така?
И последно шоф.книжка трябва да се смени така ли?

# 26
  • София
  • Мнения: 461
Тотално се обърках вече,при някой казали трябва,при някой не #Crazy
Нямам си престава кое е правилното,аз като ходих да си сменям личната карта нищо не ми казаха.А после като беше готово жената ми вика,ами можеше и книжката да си смениш Close ,защо не ми каза отначало нямам престава,явно много ги мързи #Cussing out

Аз питах в РПУ-то като си сменях документите, казаха за книжката направо в КАТ, при тях не може. А пък аз тогава нямах повече отпуска и затова отложих смяната на книжката.

# 27
  • Мнения: 221
А трябва ли мед.свидетелство да се вади пак?

Общи условия

Активация на акаунт