аборт

  • 8 646
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
Здравейте мили момичета, с гаджето ми живеем от три години заедно на квартира. Той често ме е наранявал, но след това, като се поуспоки (изтрезнее), се е извинявал. Мисля да го зарежа, но сърцето ми не го позволява. А знам, че това е най-доброто решение. Много е късно да я направя тая глупост, а той милият няма вина за нищо, грубостта му е наследствена. А сега имаше и наглостта, да ме нарече с какви ли не обидни думи по телефона. С какво заслужих? Да, грешката ми е, че прекаленно много го обичах и прекалено го обсипвах с грижи. Дали е време да спра да го дундуркам (глезя)?
Много ми е болно в момента, сама съм, чувствам се излишна. Може би това чувство е повлияно от телефонното обаждане. Мисля да се самоубия, но не искам да си посягам на живота. Много си обичам живота и не искам да се превърна в самоубиец на тази възраст (на колко години бях  newsm78 ). Може би, най-добрият вариант е да си сменя телефона. Може би тогава ще гледам по-позитивно. Ох, много ми е объркано, ще взема да си сменя сценариста. Помогнете ми  Cry

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 11:08 от luda_glava

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нещо не се връзват нещата. Освен това всеки нормален човек знае, че аборт в 7-ия месец няма как да се направи. По медицински показания може да се направи предизвикано раждане.
Аборт по желание се прави до края на 3-ия месец. След 6-ия месец се води преждевременно раждане, а до тогава- спонтанен аборт.

# 32
  • Мнения: 4 841
Понякога като чета подобни теми си мисля, че трябва да има ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ тестове за зрялост, нещо като житейски матури, които да показват готов ли си да станеш родител... Няма сила, която да ме убеди, че една жена, която в 7-МИЯ МЕСЕЦ мисли за аборт, ще бъде най-прекрасната майка на света, а детето и ще расте щастливо и никога, ама никога няма да чуе думите "Аз заради теб ...." Но, спри сърце  smile3505 smile3505 smile3505

# 33
  • Мнения: 750
Абе ейй, това пързалка ли е?!
1. Аборт в 7 месец никой нормален лекар няма да се съгласи да направи. Това си е чисто убийство както на бебчето ( хайде това го оставяме на заден план), така и на майката! При спукването на околоплодния мехур може да нахлуе вода в кръвта и белите дробове, да получиш емболия и да умреш за секунди!!!
2. Ако си на 30 и толкова години, това трябва да ти е пределно ясно. Ако този човек се е държал толкова грубо, защо изобщо си с него и си допуснала да забременееш.

Мисля си, че първо човек трябва да мисли трезво преди да направи такава сериозна крачка като зачеването, раждането и съответно едно разумно отглеждане на дете! Мисля си и че оставянето му в дом не е вариант, от там на татък това дете няма да има никакви шансове в живота.

Ако темата е истина, ти пожелавам кураж от тук нататък и да вземеш най-разумното решение

# 34
  • Мнения: 822
Тази тема сериозно ме учудва  Thinking !

Колко много майки - против!
И сега възникава въпросът - защо, когато същото това бебе е на няколко седмици и майката зададе същият въпрос повече от отговорите са - "Давай, имаш право на избор. Ако е по-добре за теб! Само лягаш, все едно си на операция и след малко - проблемът е решен!"?

Каква е разликата, освен, че с напредването на бременността има по-голям риск за майката?! Нима човешкият живот не е в постоянно развитие? Нима току що заченатото бебе, макар и неоформено не е същото бебе, което след девет месеца - ако майката позволи - ще изплаче за пръв път?

Нима новородените ни бебета от грозноватички и ревливи след няколко месеца не се превръщат в очарователни гукащи куклички?
Това не мога да разбера - защо едното да си е чисто  убийство, а другото -  обикновен аборт  newsm78 ?

# 35
  • Мнения: 2 131
Тази тема наистина звучи адски странно. Как е възможно една жена, независимо с каква степен на интелигентност, морал, образование и т.н., да мисли за аборт в седмия месец. В началото - до третия, абортът, дори по желание, е съвсем различно нещо. Да, гадно е, но всички знаем, че не е рядкост. Но в седмия месец то си е  едно малко човече, вече се усеща и рита..., майчиното чувство би трябвало да се обажда вече, как може да иска да го махне... Честно казано, не се обръщам директно към авторката, защото всичко това ми звучи толкова абсурдно...  newsm78

# 36
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 721

Въпреки, че всичко това звучи доста неприятно, все пак, каква е връзката с темата? Да, време е да спреш да го дундуркаш, и после ще се види какво ще стане.  

# 37
  • Мнения: 2 131
Ох, много ми е объркано, ще взема да си сменя сценариста. Помогнете ми  Cry



Според мен, това е връзката с темата.

# 38
Жена на 35 години, да мисли за аборт в 7-мия месец?! newsm78 #Crazy Чакай малко, това е някаква лудост. Знаеш ли, че преди време един баща не одобрявал съпруга на дъщеря си и я завел да й направят аборт в 6-ти месец и жената починала. Ти това ли искаш или нещо друго? Разбирам, че може да ти е трудно, но това, което си го замислила е просто невъзможно. Не само, че рискуваш живота на детето, ти рискуваш собствения си живот. И как ще убиеш малкото човече?!  newsm78 #Crazy Аз преди 2 месеца претърпях спонтатен аборт и ми беше жал за бебето ми, което не беше оформено човешко същество, а приличаше само на плоден сак и пак страдах и мислех за него като за умрял истински човек, а ти как изобщо живееш с мисълта, че можеш да убиеш оформено бебе? Това, че 1 мъж те е изоставил не е основание да мислиш за двойно самоубийство. Все ще се намери някакъв шанс за теб и детето ти. На 35 години жена трябва вече да може сама да се издържа, не си някаква ученичка все пак. Такива разсъждения за живота не са присъщи на жена на тази възраст.
Ако не можеш да се грижиш за детето и не искаш да се опиташ да се бориш с трудностите в живота дай го за осиновяване. Толкова много бездетни семейства има, които с удоволствие ще му предоставят това, което ти казваш, че не можеш или нямаш желание да му дадеш.
Каквото и да решиш знай, че аборта е най-голямата глупост, която може да ти хрумне. Дори не виждам дали някой уважаващ себе си лекар ще посегне да ти маха детето?! Не ми се вярва. Аборт се прави по желание до 3 месец, защото тогава още не са оформени органите на детето. Ти жив човек на сила да затриваш.......

# 39
  • Мнения: 822
Ох, много ми е объркано, ще взема да си сменя сценариста. Помогнете ми  Cry



Според мен, това е връзката с темата.

Авторката и luda_glava една и съща личност ли са  newsm78

# 40
  • Мнения: 641
луда глава ,защо ли ми е познат стила ти?  Laughingразпенваш сапунката ли? smile3521

# 41
  • Мнения: 3 675
Вчера четох една много интересна статия за православието и мнението му за асистираните технологии.Там пишеше, че зачеването на дете става по Божия промисъл, Господ е този който създава душата на човек още в мига на зачеването му.Прекъсването на бременността независимо на кой да е етап е убийство и въставяне срещу божията воля и промисъл.Няма разлика между аборт по желание и този по медицински показания, в единия и в другия случай става въпрос за убийство.

# 42
  • Мнения: 24 467
Айде на старта!
 newsm62

Моля, нека някой инаковерец даде неговото си виждане.
Таз тема за версията по въпроса на православието я нищихме миналата година.

# 43
  • Мнения: 1 427
Тия форуми наистина са много забавни Joy Да се чуди човек да се смее ли,да плаче ли
Вчера четох една много интересна статия за православието и мнението му за асистираните технологии.Там пишеше, че зачеването на дете става по Божия промисъл, Господ е този който създава душата на човек още в мига на зачеването му.Прекъсването на бременността независимо на кой да е етап е убийство и въставяне срещу божията воля и промисъл.Няма разлика между аборт по желание и този по медицински показания, в единия и в другия случай става въпрос за убийство.
Просто не смея да коментирам,че ще стане една.... #Crazy

# 44
  • Мнения: 641
еееееееееее , не размивайте темата де! Laughing Очаквам мама на фъстъче да се включи пак./къде ли се губи?/

Общи условия

Активация на акаунт