ПРОСторНИ, наШи ЛЮБими КУХНИ - 6-та теМА

  • 44 790
  • 296
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Дидка,супер си  Hug

Аз вече избрах ПДЧ-то и сега се чудим дали да дадем да ни гo изрежат и кантират и ние сами да я сглобим кухнята .Някой правил ли е сметка ако сам се заеме колко ще спести?

# 31
  • Мнения: 1 091
Цоп и аз в новата тема Simple SmileНе мога да си позволя да я изпусна.
Дидката, честито ти кухня! Браво!

# 32
  • Мнения: 852
Да се запиша и Аз.
Аз също ще правя подновяване скоро и следя всичко свързано с мебели и ремонти.
Ето тук има интересни предложения,даже вече мисля,че си избрах и каква точно кухня да взема за нашите.
http://www.angels-bg.com/ и тук има http://www.mebeligaroni.com/products.php?id=5&page=3

# 33
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Лелееее пак изтървах...има нова тема! Записссс!
Дидка, нямам думи...  Hug   bouquet Невероятна си!!! Благодарим за труда, който си положила, за да направиш всичко толкова подредено, с толкова инфо и линкове...  Heart Eyes
Честита ти кухня!!!  Peace Много кулинарни вълшебства и изкушения ти пожелавам! Аз като един виден собственик на червена кухня  Blush ти казвам, че червеното събужда апетита и развихря кулинарните фантазии...   chef поне при мен е така  Wink

# 34
# 35
  • Мнения: 679
Надявам се още да не ви е писнало от моята кухня  Grinning. Последно я докарах до два варианта, между които се колебая:

Вариант 1

     

В десния ъгъл съм сложила шкафче с ролер (щора). То ще е подпора на горните шкафове, понеже ще са монтирани на стена от Итонг. Вътре в това шкафче ще е и микровълновата. Някой има ли впечатление от тези ролери? Дали са удобни?

Вариант 2

     

Прозорецът тук пречи да се монтира нормално ширма. Единият вариант е да намерим ширм с изместено настрани рамо и да стесним малко прозореца, което не ми се иска. Другият вариант е да го монтираме перпендикуларно на печката - вижда се на последната картинка. Ще изглежда ли добре така и ще върши ли работа. Размерът му ще е 60х60 и плотът ще е с два котлона.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 011
Има ли някой котел в кухнята си, и ако да, дали го е скрил в кухненски шкаф?
Кумувете ни имат такъв котел в кухнята. Ако не ми го бяха показали и аз нямаше да разбера, че това не е просто шкаф.
Понеже не пишат и не четат тук и не е радно да плескам техни снимки без разрешение ще се опитам да обясня горе - долу:

Шкафа с котлето е в горния ред шкафове, но разбира се, той е по - висок от тях. Кухнята им е направена в мента и бледо жълто, лак ,и е разчупена, та този шкаф се вписва без да ти се навира в очите. Смъкнали са го максимално към работния плот и под него са оставили място колкото на плота да си сложат малка кафе - машина и тостер. Това е последният шкаф от редицата.




Ати, на мен ми допада първия вариант. Това двойно шкафченце до фурната защо не си го направиш изтеглящо се с механизъм за бутилки?

# 37
  • Мнения: 679
Ати, на мен ми допада първия вариант. Това двойно шкафченце до фурната защо не си го направиш изтеглящо се с механизъм за бутилки?

То ще е точно такова, но мисля да не слагаме механизъм, а да са две обикновени високи чекмеджета. Дали ще се нагряват бутилките като е до фурната?

# 38
  • София
  • Мнения: 6 011
Ати, на мен ми допада първия вариант. Това двойно шкафченце до фурната защо не си го направиш изтеглящо се с механизъм за бутилки?

То ще е точно такова, но мисля да не слагаме механизъм, а да са две обикновени високи чекмеджета.
Хитро, поздравления!

# 39
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Има ли някой котел в кухнята си, и ако да, дали го е скрил в кухненски шкаф?
Кумувете ни имат такъв котел в кухнята. Ако не ми го бяха показали и аз нямаше да разбера, че това не е просто шкаф.
Понеже не пишат и не четат тук и не е радно да плескам техни снимки без разрешение ще се опитам да обясня горе - долу:

Шкафа с котлето е в горния ред шкафове, но разбира се, той е по - висок от тях. Кухнята им е направена в мента и бледо жълто, лак ,и е разчупена, та този шкаф се вписва без да ти се навира в очите. Смъкнали са го максимално към работния плот и под него са оставили място колкото на плота да си сложат малка кафе - машина и тостер. Това е последният шкаф от редицата.
[

Благодаря ти.  bouquet

# 40
  • Мнения: 404
Браво на авторката на темата за приложените линкове!   bouquet

Искам да питам колко са широки абсорбаторите ви? Колебая се между 60см и 90см. Според мен 60 см. е по-компактен и по-добре изглежда, но дали ще върши работа ако готварския плот също е 60см?

# 41
  • Мнения: 2 891
60 см. за двойка, а 90 см. за четворка. Абсорбатора трябва да ги обхваща изцяло, за да върши работата, или  Thinking

# 42
  • София
  • Мнения: 1 511
Дидка,супер си  Hug

Аз вече избрах ПДЧ-то и сега се чудим дали да дадем да ни гo изрежат и кантират и ние сами да я сглобим кухнята .Някой правил ли е сметка ако сам се заеме колко ще спести?

Пести се доста!
Съседите сами си правиха кухнята,ама съседа и време има, и ръце.
Поръча си плоскостите в един цех,само му бяха поставили пантите. Всичко друго сам си направи. Доста труд положи,но пък му доставя удоволствие. Каза,че е спестил около 800 лв.Кухнята им е дълга около 3м и нещо.

Моя мъж да го вържа три дни и три нощи на хляб и вода,пак няма да се съгласи на такова нещо. Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 6 011
Моите котлони са 60 см., абсорбатора 90 см. , просто този модел го имаше само в тези сантиметри. Какъвто и да си избереш, гледай филтрите да са отпред, лампите отзад. При моя е обратно и направих грешка - когато варя нещо на предните котлони половината пара отива в стаята.  Mr. Green

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Gwen,благодаря ти.Моя мъж е навит, но си има някои тънкости-например за фурната.А за абсорбатора си мисля,че колкото е по-широк толкова по-добре PeaceАз ще слагам 90 см,но котлоните са ми 72 см широки .

Общи условия

Активация на акаунт