Пият ли кърмените ви бебета вода-чайче..?

  • 4 334
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 77
Аз съм ЗА даването на водичка щом детето има нужда. Синът ми я обича и му давам след като се е наял стабилно и отказва мляко повече. Кърмено бебе е и си наддава добре, дори малко повече от добре, но това е дуга тема. Това го казвам по повод мнението на oceanid  Hug Ти сама можеш да прецениш дали да даваш, следвай ритъма на детенцето си  Peace

PS. А това за бирата наистина беше много неуместно... Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 950
Каква захар ???????????

 Никаква захар не се слага.

 А кърмачето си набавя водата от кърмата и затова често кърмените деца отказват вода.
 
 Моят син и сега не иска да пие вода и чайчета.Е той и от шише не иска да пие , ама това е друга тема.
Не си ли чувала,че на новородените бебета в преварената вода на 100мл се слага 1 лъжичка захар заради жълтеницата.А дори се препоръчва 10% глюкоза още в първата седмица.Ако не вярваш на това може да свериш информацията,с някой педиатър.

Точно така и след първия месец почваш да намаляш количеството на захарта по малко, докато в един момент спреш да слагаш.
А по темата: докато се кърмехме предлагах вода, но за денонощие изпиваше не повече от 20мл.

# 17
  • Мнения: 218
Опитах в началото да давам вода или чай, но неискаше , като стана на около месец пи няколко дена подсладена вода  и това и беше и до днес е само на кърма.
Всяко дете си е различно, така че гледай какво иска самото бебе Peace
А това за захарта  само докато отмине жълтеницата - първия месец

# 18
  • София
  • Мнения: 1 185
Моето бебче не искаше вода, но като го почнаха коликите и започнах да му давам чай на Хип, така му се услади, че има денонощия в които изпива по 100мл. и повече, има дни в които не пие повече от 10, така че е до момент. Аз съм на мнение, че не остава гладен и кантара казва така, следователно пие защото му се пие Simple Smile

# 19
  • Мнения: 106
На моето в началото му давах глюкоза, но я спрях - жълтеницата си мина малко по-бавно. Майка веднъж дала на бебето вода+захар, но повече не повтори  Mr. Green Давала съм и чай на Хипп, но по-малко от 20 гр. на денонощие. Видях, че няма ефект и го спрях и него.  Сега не иска да пие вода, караме само на кърма.
Мисля че количеството, което даваш не е много и можеш да продължиш. Можеш и да го спреш. Въпрос на личен избор и убеждение  Peace

# 20
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Нормално е да иска да пие подсладена вода - кърмата също е сладка, но какъв е смисълът и ползата от водата при кърмаче до 5-6 мрсечна възраст? Никаква. Празен баласт в детското стомахче, а като добавим и бялата захар картинката е чудна.

# 21
  • Мнения: 402
Моята дъщеря все още отказва  да пие и това вече започва да ме тревожи. Просто я плюе с отвращение. Сокче от ябълка пие, но 20мл максимум.

# 22
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Не,не пие вода.
Синът ми от 4-я месец мина на Ам и до годинката не пиеше вода.Дъщеря ми е на кърма и също не пие вода,чай или каквато и да било друга течност освен кърма.

# 23
  • Мнения: 147
Малкият пие вода, въпреки, че е кърмаче. Аз предлагам, ако е жаден - пие, ако не е - не пие Simple SmileВодя се по детето Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 1 252
Колкото бирата е необходима за кърмачето толкова и водата. Кърмата е около 90% вода, състои се от предно и задно мляко, като предното е с по-голям % вода.
Каква е връзката на водата със жълтеницата, че още повече и да я подслаждате, за да излъжете бебето да пие. Билирубинът, който причинява жълтеницата се изхвърля с изпражнението на детето, а изпражнения с вода (с колкото и захар да и слагате) не стават. Това е стара порочна практиа.
Слава Богу има го форумът с богата Библиотека и всеки би могъл да прочете не само от Колко вода се нуждае кърменото бебе, статия 1 за жълтеницата, статия 2 за жълтеницата, а и още куп полезни неща.
Четете и се образовайте и не се доверявайте сляпо на недоучили педиатри.

# 25
  • Мнения: 1 173
Каква захар ???????????

 Никаква захар не се слага.

 А кърмачето си набавя водата от кърмата и затова често кърмените деца отказват вода.
 
 Моят син и сега не иска да пие вода и чайчета.Е той и от шише не иска да пие , ама това е друга тема.
Не си ли чувала,че на новородените бебета в преварената вода на 100мл се слага 1 лъжичка захар заради жълтеницата.А дори се препоръчва 10% глюкоза още в първата седмица.Ако не вярваш на това може да свериш информацията,с някой педиатър.

 тази тема за водата в последните 10дни е зададена поне 5-6 пъти. спора все един и същ.дали има полза от това новороденото да пие вода, едва ли , дали има вреда , е тука още в болницата обясняват че вода не се дава , поне до 6м, или ако се дава , да не е повече от 50мл ма ден.
 а за "вода със захар", ами аз " не коментирам" . този съвет може да го даде единствено и само некомпетентен педиатър , които има нужда от компютър и елементарни познания за Интернет , и сам ще намери отговора на "идиотския"  си съвет ooooh! ooooh!
 аз ще се преповторя за N път-ако не иска да пие , няма проблем , само ще пропие-малкия е на 9м и не пие.но да го тъпчете с "вода със захар"-огромна грешка. как се очаква едно новородено да може да усвои и преработи захарта? #Crazy #Crazy #Crazy

# 26
  • Мнения: 415
И аз искам да уточня че даже от две педиатърки съм чувала че подсладената вода се дава само при по-тежки жълтеници, каквато при нас нямаше, въпреки че не е пил подсладена вода точно по време на жълтеницата.
Пи после, но това е друг въпрос - по настояване на свекърва ми да му била по-вкусна водата. Сега имаме такива страшни колики и въпреки че лекарите ми казват че не било от това, ако знаех какво ни чака, щях ли да й позволя да го наливат с вода със захар без да има сериозна причина! та затова много се дразня от такива необмислени импулси да се дава вода със захар на кърмачето.
За справка - в родилното водата също не беше подсладена - пробвала съм я, а и не беше задължителна.
И не видях някаква сериозна обосновка на това че трябва да се дава вода със захар, докато на обратното има доста смислени.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 19:35 от munkamm

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето бебе пие по 120-130 мл вода на ден. Щом иска не го ограничавам.

# 28
  • Мнения: 222
Даването на водичка е строго индивидуално!

В родилните домове е факт, че дават, дори подсладена заради жълтеницата!
Моето бебе също пиеше по-малко вода там,но след това грам не иска. Последните дни започнах да му давам по-малко, но се олива целия! Започва нещо да му харесва!

# 29
  • Мнения: 85
Аз съм ЗА даването на водичка щом детето има нужда. Малкото ми бижу я обича и й давам след ядене. Кърмено бебе е и си наддава добре. Децата са човечета, като нас! Ние как имаме нужда от вода?! Какво като кърмата е не знам си колко % вода, и в нашата храна има вода, ама ние пием, нали? Никой не е казал да се налива  детето с водата, вместо храна. Още от раждането й давам чайчета, а сега вече опитвам само чиста вода, защото почнах с плодовите сокчета.
Водете се по децата си, предложете им, ако откажат не давайте, но не чакайте те да си поискат(те няма как да си поискат)

Общи условия

Активация на акаунт