СНБМ - инициативи - 18 част

  • 14 884
  • 297
  •   1
Отговори
# 225
# 226
  • София
  • Мнения: 12 304
  Спяща интересува ме дали пазиш статиите някъде на линк и текст, както сме се разбрали, защото някои са от вестника който аз следя - Стандарт и незнам дали и аз да ги пазя. Така като ги вадиш ти и цитираш преди мен и аз не ги запазвам, да не се окаже накрая, че никой не ги пази?
   Пак са зачекнали флуорирането, какво решихме за евентуално писмо по въпроса?

# 227
  • София
  • Мнения: 6 263
Пращам ги на Томасе, писал по-напред в темата.  Peace Ако искаш да не поствам тези от "Стандарт"? Аз чета какво е пуснато в темата за деня и допълвам, ако има нещо. Ето тук съм обяснявала по-подробно: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262591.msg6423219#msg6423219 .

# 228
  • София
  • Мнения: 12 304
  Да спомням си поста, но последното изречение не съм го видяла. Сори, че питам отново, но да не стане объркване затова. Не ми пречи, даже напротив това, че ги следиш, защото честно аз понякога забравям или изпускам статии от в-ка. Събота и неделя ще си ги преглеждам значи задължително.
  Аз да си кажа, че не мога да отида на предаването.
  Велмар, добре дошла  Hug Има и отделни работни темички, също така за детските заведения.  Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 фев 2008, 14:04 от Aila

# 229
  • Мнения: 934
Ако няма кой да отиде в Канал 1, може аз да се напъна за събитието. Пак съм в голямо местене на работното място и вече ще взема да им тегля една на мойте работодатели.

# 230
  • Мнения: 1 828
Само да вметна едни комплименти за новия модератор на темата ни   bouquet
Креми, темата вече има много по-подреден и приятен вид. Благодаря.

# 231
  • Мнения: 2 388
Влади, като гледам няма ентусиасти. Пак ще спасиш положението, ако успееш да се измъкнеш. Ако се ок - пиши ми трите си имена на лични, за да звънна да те представя

# 232
  • Мнения: 3 336
Раде, мерси за писъмцето Hug

Деси, няма да ме има една седмица, т.е. няма да мога да направя навреме проучването за фирмите за препаратите. Ако можете с Велмар да разгледате нещата и да направите сравнителна характеристика и после да видим какво ще правим по въпроса Praynig

# 233
  • Мнения: 3 336
Момичета, моля ви спешно да обърнете внимание на писмото от Роси - Лавендър от ДБМ, което е пратила в пощата ни. Смятам, че като организация трябва да го подкрепим, вярвам, че ще се съгласите. Моля като вземете решение да уведомите Роси, тъй като няма да съм тук  в следващите дни.

# 234
  • Мнения: 3 336
Тони, пускам и тук линковете, който е дала Креми. Доколкото знам ти говориш немски, Айла също се справя с езика, ако има още немскоговорящи моля да се включат с превод.

Ето линковете:

   
http://www.bmfsfj.de/bmfsfj/static/broschueren/erziehungsgeld/elternzeit.htm

http://www.oif.ac.at/sdf/Elternteilzeit_Europa.pdf

http://www.bmwa.gv.at/NR/rdonlyres/A4ADF90F-C6B3-4797-8EEF-4BE5FA057356/0/Mutterschutzgesetz1979.pdf

http://www.zbfs.bayern.de/erziehungsgeld/elternzeit.html


Моля който има желание да помогне с превода да се уговори с Креми и Айла, за да координират въпроса, докато ме няма Praynig           

# 235
  • София
  • Мнения: 12 304
 Аз подкрепям сто процента тази инициатива, незнаех че филма е забранен за излъчване??? Дано наистина скоро някой се занимае по-сериозно с този проблем и вземе нужните мерки. Но самото писмо ми се струва малко разводнено, не съм запозната обаче особено с начина на писане на такива писма.
 Мисля, че ако се реши и се финализира писмото, може да се говори  и със създателите на сайта протиф флуорирането, общата идея доколкото си спомням е именно създаването на трибуна за гражданските инициативи и първото просто беше проблема с флуорирането.
 

# 236
  • София
  • Мнения: 12 304
  Кали, защо ми се отваря като едни общ линк?
  И доколкото си спомням от немския, съобщава за грешка и възможните причини за това при отварянето на този сайт.

# 237
# 238
  • Мнения: 1 517
Сега в новините по Канал 1 казаха, че са започнали кампания за достъпна среда в училищата - не само рампи, но и асансьори и т.н.

# 239
  • София
  • Мнения: 6 263
Сега в новините по Канал 1 казаха, че са започнали кампания за достъпна среда в училищата - не само рампи, но и асансьори и т.н.

Да, аз пуснах вече SMS. Начало на кампанията даде Фандъкова. Междудругото момчето от клипа е от 73 СОУ, където има рампа и асансьор и където Фандъкова беше директор преди да стане зам-кмет.  Peace

Сега за вчерашната среща - извинявам се още веднъж, че си тръгнах по-рано. Сега по задачките, които успях да си запиша:

1. За водеща на празника - допада ми Габриела Наплатанова, защото е популярен журналист от BTV, пък и е запозната с дейността на сдружението. Въобще идеята репортерka от BTV да е водеща ми допада.  Hug Друг въпрос е дали някоя и коя ще се съгласи.  Joy За водещ - засега се сещам само за Милен Цветков, съображенията ми са същите, естествено телевизията е Нова. Ако той се съгласи обаче, си мисля, че трябва да води с актриса/ певица, за да могат да се допълват. Тези певици, за които се сещам да се участвали в подобни мероприятия,  са все представителки на поп-фолка. Лично мене това не ме притеснява, но най-добре да си кажат тези, които имат опит от миналата година, каква им е идеята за визия на празника.  Hug

2. За дизайна на поканата - засега най ми допада идеята да се използва(т) рисунка/и от миналата година. Доли май каза, че ще подготви текста, ако иска да го погледна, насреща съм.  Hug

3. За анонса в "Моето дете" - мисля си, че мартенският брой вече е приключен редакционно, защото утре би трябвало да излезе.  newsm78 Това означава, че анонс може евентуално да се пусне в априлския брой, който би трябвало да излезе края на март. Щом празникът ще е на 30.03. принципно става, но какво мислите? Да питам ли Ася изобщо дали ще може или няма смисъл?

Е, засега толкова. Лек ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт