Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 528
Здравейте!

Какъв дълъг и изчерпателен постинг бях спретнала... И вместо Ctrl+A съм нацелила Ctrl+W и постингът се превърна в спомен...  ooooh!

Сега няма да съм толкова красноречива, защото ме е яд.  Crossing Arms

Много големи крачета имат дечицата ви! Надето е в преход м/у 23 и 24. 23 й е малък, а 24 голям, хехе

За АМ. И тя, като Борко, си пие сутрин Nestle Junior и понякога пита за още. Понякога също така и след вечеря й хрумва и ме кара да й правя мляко. А нейната дума е закон за мен.  smile3521 Прясно не съм давала в чист вид, но в преработен вид със сигурност го поема от детската кухня. Искам да попитам Пачи: от коя кухня взимаш храна? Надето насполедък все повече се мръщи на Juniormenu и се чудя вече какво да предприемам...  Sick

За говоренето - не млъква. Типичен представител на пола си.  Joy

Мерки: 92 см, 15 кг.  bowuu

Поименно - по-късно. Засега лека!
  bouquet

П.С. Затова пък ще съм първата (след Зори Wink ), която ще честити РОЖДЕНИЯ ДЕН на Елс!!!  newsm51
Да си жива, здрава, щастлива, обичана, обичаща, горда, доволна, с късмет и жизнерадостни деца!!!
  bigdance2 Tada newsm59 Tada  bigdance2

Последна редакция: пн, 10 мар 2008, 00:13 от mimiska

# 256
  • Мнения: 2 897
                                             Честит рожден ден,мила Ели!
                                                                                                                                                    
                                                                                       

# 257
  • Мнения: 600
Честит Рожден Ден, мила Елс!
Желая ти здраве, щастие, късмет и още едно здраво бебенце!


На патерица честит 8-ми март на всички дами! Бъдете здрави и усмихнати!


За уменията, мерките и навиците - Сияна е стройна фиданка, въпреки че вече похапва. Тежи малко под 11 кг, може и да са толкова вече, но при последното теглене беше 10,700 и последно беше 87 см (ако не греша). Спи си в нейното легло, но я приспивам на нашето. Говори много, пее и рецитира. Без памперс е от лятото, което не значи, че не се е напишквала през това време. Има периоди на напълно не напикаване и такива на усилено пикане в гащите. Отскоро се справя доста добре в тази насока, но не виждам шанс скоро да махнем нощния памперс. Сега като я пуснах на яслата я пускам още с едни памперс гащи, защото е много упорита и ако каже, че няма да пишка (което не винаги е вярно, но кагото е притеснена или гладна или й се спи не иска да пишка) нищо не е в състояние да я сложи на гърнето. Апропо пак е сополива и незнам дали утре пак ще я пусна на ясла. Направо вече в чудо се виждам - тя за един месец проболедува толкова, колкото не е било за двете й години  Crossing Arms
Габи - честито взет изпит   bouquet

# 258
  • Мнения: 992
Елси, честит рожден ден, бъди много здрава, щастлива и обичана, също така ти пожелавам много лека бременност и на финала сладко бебонче

за уменията на Мирела- ами с говоренето не сме от много напредналите. Принципно не млъква, но повече си говори на нейн си език. Иначе от една седмица пък е почнала много нови неща да казва ясно, абе с две думи не й се разбира много , но пък се опитва детето. За памперса - и ние като Дани на Марти сме неразделни с него и денем и нощем, но пък през 15 мин сама си сваля дрехите и сяда на гърне, без никой да я кара обаче нищо не прави. Е надявам се лятото да се разделим с пампата, но ще видим. За яденето- сутрин  макаронки или кус кус, попара, филийка нещо такова(не всичко на веднъж де  Simple Smile ) , обед- манджичка, следобед -плод и тъпче бисквити , солети и вечеря- супичка. Но пък напоследък след тия боледувания не винаги си хапва всичко. И като казах боледувания за последния месец ми направи два пристъпа бронхит и сега док ни е забранил 1 месец да я пускаме на градина. Днес сме на контролен и ако е добре, защото все още покашля, утре ще я командироваме при наште в пловдив. А щях да пиша колко е висика и тежка- 92 см и 14 кг. Ами толкова за сега отивам да я събуждам , че ще я водим у баба да се гледат
пожелавам на всички  лек ден и успешна седмица

# 259
  • Мнения: 728
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН ЕЛСИ!
БЪДИ ЖИВА,ЗДРАВА,ЩАСТЛИВА,ОБИЧАНА И ДАРЯВАЩА ЛЮБОВ,НЕЖНОСТ И ДОБРОТА!
ЛЕКА БРЕМЕННОСТ И ЕДНО ЗДРАВО БЕБЧЕ НА ФИНАЛА!

# 260
  • София
  • Мнения: 528
продължавам Simple Smile

Габи, браво за и изпита! smile3501 Навън е толкова хубаво сега: напъпили са дърветата, птичките започват да чуруликат, светът се събужда. Ти къде си се свряла в дупка???  smile3513

Дани, стискам палци Сияна да свикне с яслата. Рано или късно свикват. Все пак аз съм убедена, че едно дете се чувства много по-добре с деца, отколкото по цял ден с възрастни.  smile3521 На мен ли ми се струва, или си по-спокойна напоследък?  newsm10

Пачи, чакаме новини от  smile3543 !!!

Правде, по-добре ли си? На работа ходиш ли?  newsm51

Надето е като Маги Пачова по отношение на памперса - само нощем. Аз обаче имам непромокаем чаршаф, което не е достатъчно основание да я оставя без памперс.  no Смятам от лятото да го махаме полека-лека.  Както и възнамерявам от лятото да минем на детска дъска за тоалетна и да приберем гърнето. Дето вика Хот, то така цялата къща е тоалетна...  smile3506

Хот, мерси за информацията! И аз смених купичките, чашките и чинийките от пластмасови на порцеланови. От друга страна, то пластмасата ни е заляла до такава степен, че май и нашия естроген не е в норма...  smile3506 Поосвестихте ли се с Рада?  Praynig

Хубав ден желая!!!
sun

# 261
  • Мнения: 728
Ние сме добре,използваме  хубавото  време за разходки,Ивко си играе по цял ден навън....
С говоренето сме напред...вече си говори всичко,повтаря всичко ново,и си прави изречения като "Мамо,пусни малко да гледам Том и Джери","Ивайло е на две годинки,а Андриянчо ще стане на една годинка"...общо взето много говори и се разбираме като големи хора! Peace
Мерките....21 кг,94см,16 зъба....другите 4 кога ще се появят-незнам.... Wink
Памперса...е на къде без него....той е с нас до 2_ри  клас... Mr. Green
Яденето....сутрин макарони,кус-кус,попара,мляко...на обяд си яде манджичка някаква...след обяд-мляко,филийка с пастет,сандвич,банан,кроасанче...и вечер - супа+мляко!
Умения-пеем песнички,танцуваме...Сега сме в период на детски филмчета-много обича
 да гледа Том&Джери,Франклин или Цар Лъв...  Hug
8 март си изкарахме много весело,на заведение с приятели-беше голяма веселба! Peace
Сега спирам,че да започвам по задачите за днес...
Лек ден на всички!  bouquet

# 262
  • Мнения: 27
Здравейте и от мен
Днес Ели на е първи ден на ясла. Сутринта се разплака и сега броя минутките докато отида да я взема. Като първи ден ще я взема в 10. Та ще видим как ще е минало, но не знам защо си мисля, че ще е плакала през цялото време.
Да се отчета и аз.
Мерки - ами от финните мадами сме навлечена с дебели зимни дрехи е 12 кг. Не съм я теглила по евино облекло.
Памперса - без него сме от лятото. Пропуски нямаме, надявам се сега с яслата да не започнат.
Яденето - на моменти е. Понякога яде по много, друг път не иска. Но реших да не я насилвам - колкото толкова.
Говор - ами говори, ама изяжда по някоя и друга буква, на други мести мястото, но като цяло се разбираме. Опитва се да пее. Гледа само Телетъбисите, друго не и е интересно.
Ами май това е. Лек ден на всички, аз ще отивам да взема на мама ревлата.  Praynig

# 263
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Честит Рожден Ден, Ели! От все сърце ти желая да си много здрава, щастлива, усмихната и много ведро настроена! На финала - здраво и красиво бебче! Heart Eyes Hug

# 264
  • Мнения: 2 614
Ели, Честит Рожден Ден!
Успех във всичко с което се захванеш.
Късмет във всичко, което не зависи от теб.
И сбъдване на всичко, за което мечтаеш.
И не на последно място - много здраве, лека бременост и здраво бебче!!!


Сега се приготвяме за разходка, но като се върнем ще попиша повече, а може и снимки да кача. Не че остана много за качване, затрих над 450 снимки, но здраве да е!

# 265
  • Мнения: 1 666
Момичета, много благодаря за милите думи и хубавите пожелания!  Hug Hug Hug
Почерпете се за мое здраве:

# 266
  • Мнения: 1 666
Пачииии, да не забравиш да се отчетеш след прегледа, душко! Всички тръпнем! Hug

Гледам и за други неща се отчитате... да не остана по-назад и аз...
Мерки и теглилки много отдавна не сме правили. Мързелива майка Mr. Green, не й се ходи излишно по поликлиники! Доколкото аз си го меря, Стени е 94см и около 13кг.
Памперс и гърне - ползваме и двете. Отново сме наопаки на всички теории обаче Crazy. Стени сяда със желание на гърнето и си свършва работата единствено след сън, в другото време просто лъже, че има "ако" и си ходи гол из къщи с кеф. В резултат - откакто го правим това упражнение с гърнето, той сякаш взе да се контролира и да не пишка на сън. В поледните 2 седмици имаме само 2 напикани памперса сутрин и 1 от следобеден сън. В останалото време става от сън със сух памперс.

# 267
  • Мнения: 195
Елси, да си жива и здрава, Честит Рожден ден! Само хубави неща и сбъднати желания!

Имам нужда от съвет -- Моя грип продължи 5-6 дни плътно с невероятна отпадналост и постоянна ниска температура. Рада има сополи вече 10 дни, кашлица от 6 дни и днес е 6ти ден с постоянна температура. Когато започна Т миналата сряда беше 38.6, четвъртък беше към 39 и бяхме на лекар. Той предписа пеницилин, но аз изчаках да минат над 72 часа от началото на Т, за да съм сигурна че не прибързвам с тази отрова. От събота сме на АБ, но няма подобрение - всяка нощ Рада се буди и плаче с часове. Издържа без лекарство за Т около 27 часа и после пак дига до 39С. Тази нощ буквално не съм мигнала - от 12 до 4 е ревала, че я боли корем (нещо, което от миналта сряда повтаря, но доктора не обърна внимание), имаше река сополи и не е спала хич. Какво е това нещо? Някои има ли идеи? Не може да има една седмица температура!!!! Това й е първото сериозно разболяване изобщо...

мерси!

# 268
  • Мнения: 799
Елс, честито и от мен!!!   bouquet Hug Heart Eyes Здраве, здраве, здраве, любов и късмет ти пожелавам, а всичко останало - пари, за да си го купиш  HugОтчитам се - отлагаме тържествата с още 2 седмици /21.03./, щото дофторката днес не беше очарована от гледката - плодния сак е ОК за седмиците, в които съм, но бебето е много, ама много ню-ню (дори не може да се замери).  Tired Но... важното е, че има сърдечна дейност. Та чакаме на природата.
Не са близнаци, не съм карала цветна бременност, а и корема ми спихна и нямам апетит (нещо имам големи ядове в работата и се чувствам адски смачкана психически, а днешния преглед направо ме довърши ooooh!).
Отивам да работя и да се самосъжалявам в някой ъгъл, щото с мен не може да се говори без да ревна.

Елс, в магазин Джъмбо има стъклени шишета за мляко (биберони) - по 2 и по 3 лева са в зависимост от големината (марка Джъмбо). Има и на Нук по около 10 лева. Като решиш - свиркай - купувам и пращам.
Хот, звучи ужасно това, което описваш, хрумва ми единствено да смените антибиотика и много витамини...

# 269
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Хот, тук имаме ужасен грип ли е кво ли, май го водят "Соломон". Симптомите са същите както описваш, дори и с болки освен в корема и в ушите. Т обаче ту се повишава, ту се нормализира и така е в продължение на 3 седмици. Доста дечица в Добрич го изкараха и го карат в момента. Не знам какво да те посъветвам...Тези, които го изкараха пиха по един-два вида АБ, но докато не минат 3 седмици няма подобрение. Така, че, ако е това - вирусното - чакане и търпение му е майката.  Hug
Пачи, не се притеснявай излишно с глупости от сорта на работа и т.н. Ако ти е възможно си вземи малко почивка, поне до 21,03 и да знаеш, че съм с теб и стискам палци всичко да е ОК!  Praynig Hug
Боби и той снощи ми вдигна малко Т. Погледнах гърлото - червенко е, та днес взимаме разни хомеопатични, почна и да накашля. Ако няма подобрение - утре следобад сме на преглед. Да видим кво ще се окаже...
Аз изхвърлих всички пластмасови шишета на Боби, както и разни чашки и взех стъклени шишета на Чико. Тук в Добрич има, ако някой иска да му купувам и да пращам - съм насреща. Струват 9лв. и са 250 мл.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт