Може ли чай на пакетчета за бебе на 8 мес.?

  • 2 541
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 268
Пиехме чай от шипка, с него правехме и попарата. Също много обичахме и компотче от сушени плодове - сливи, ябълки, круши...


и ние така:ошав-много добре действа на перисталтиката,освен чай от шипки правих и от липа-той е по лек.Чувала съм за билка-пирински чай,че бил подходящ за всякакви възрасти(нещо като български жен-шен)но трудно я намирам по аптеките.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не подлсаждах с нищо.Бях се заредила с кафява захар,но тя придава много странен/за мен/вкус и аромат и почти не съм я ползвала.

# 17
  • Мнения: 1 032
Аз до годинката давах само от инстантните чайчета и Бебезан. В интерес на истината скоро четох някъде тук из форума (но не мога да открия в коя тема беше), че чаят бил по- полезен ако е леко подсладен. Момичето, което го твърдеше цитираше някакъв билкар. Все пак мисля, че за толкова малко бебе е по- добре чаят да е неподсладен, пак ще има полезни съставки в него. А ако все пак решиш да подслаждаш сложи минимално количество захар, не и мед за вашата възраст.

Не подлсаждах с нищо.Бях се заредила с кафява захар,но тя придава много странен/за мен/вкус и аромат и почти не съм я ползвала.

Ми и на мен нещо много напарфюмирана ми се стори кафявата захар и не съм я давала никога.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 235
На малката съм правила чай от лайка и мисля, че не е проблем. Peace

# 19
  • Мнения: 9 973
Може чай от шипка. Не подслаждай, захарта е вредна.
и аз така знам,а и шипката има повече вит.С

# 20
  • Мнения: 693
Може всякакви билкови чайове. Не се дават само черен или подобни силни чайове.

# 21
  • Мнения: 35
 Аз на моето мъниче му давам ментов чай.

# 22
  • Мнения: 4 447
Да, разбира се, че може  Hug

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Може чай от шипка. Не подслаждай, захарта е вредна.
Подкрепям!  Peace

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз на моето мъниче му давам ментов чай.
Скоро имаше тема за ментовия чай, виж я по - добре. Аз на дъщеря ми не смея да давам, а е вече на 3г и 4 месеца, правя и липа, лайка и шипка.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251892.0

# 25
  • Мнения: 311
Давам сутрин в попарата. Първоначално давах липа, но сега (8м) давам утро. Педито каза че може.

# 26
  • Мнения: 258
давала съм чай от лайка и то не в чист вариант, а в попарката - това по съвет на педиатъра
иначе и правя чай от шипки, но не от пакетчета, а от сушени плодове  Peace

Общи условия

Активация на акаунт