БЕБЕТА ЮНИ - 18

  • 10 963
  • 298
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 743
Кака Мая, мисля да работя до 45дневния болничен, ако всичко е наред, де.
Защото ме осигуряват на пълна заплата, а тя всеки месец е различна според постигнати резултати и бонусна схема Mr. Green.
Работя като специалист продажби (т.е. на телефона, пред компютъра, с клиенти). Много ще ми липсват колегите, но съм сигурна че бебка ще придаде нов смисъл на живота ми Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 212
радвам се че ти допада и си доволна от работата си, но не те ли боли гърба да стоиш седнала цял ден? дано да е наред всичко и да работиш до когато си пожелаеш Simple Smile Hug

# 77
  • Мнения: 3 743
Ами гледам да се разхождам често, да компенсирам седналото положение, при което работя. Понякога ме заболява ниско долу гърба, но като се раздвижа ми минава. И вкъщи гледам да си лежа Laughing.
Засега, още не ми тежи много, но ти Кака Мая си доста по-напред от мен с материала Joy и трябва много да си почиваш.

# 78
  • Мнения: 657
Валентина, честита мома и от мен!   newsm51 А какво казва таткото, зарадва ли се? Simple Smile

maia_a и ryan и аз харесвам такива колички като вас и смятам, че лятно бебе няма нужда от зимен кош  Thinking Това столче за кола е напълно достатъчно за новородено и освен всичко друго е обърнато към майката, просто столчето не може да гледа в другата посока.. А след като количката има напълно легнало положение, то ще влезе в употреба когато бебетата са вече на 4-5-6 месеца когато така или иначе ще е студено и ще се наложи някакво одеалце.. Това поне е мое мнение  Grinning
За мен е много важно количката да е с една голяма дръжка и достатъчно голям кош отдолу за бебешките принадлежности Party Освен това по възможност с амортисьори и не прекалено големи гуми - виждат ми се много тежки и трудно маневрени..  newsm78
Та така де, това са мойте критерии (засега)  Grinning

П.П. О, и да допълня - кошчето за кола ако идва с поставка за самата кола - още по добре (някои модели нямат)  Peace

# 79
  • Miami
  • Мнения: 413
Честити розови гащи, Валентина!   bouquet Страхотно е това, че се е изпълнило желанието ти за втора щерка!  Wink Представям си колко си щастлива!   thumbsup
Аз пък се моля съдбата след време да ми донесе така мечтаният СИН  newsm20, а да не ми стоварва втора щерка!  smile3534

Аз пък завиждам на теб, Korysmile3512 smile3532

 newsm62 Еееех maristuta за сега нищо друго не ни остава освен да си завиждаме  и да си правим така  smile3533 smile3534 smile3532

# 80
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравейте пак! Цял ден днес почти не се свъртях в офиса, но не мога да кажа, че умрях от кеф от това - вчера и днес доста ме стяга коремът и чак ме боли ниско долу, дори ме притеснява. Изписаха ми Магнерот 3 х 1, ако не съм казала вече в предишния си пост.

За памучните пелени, какво да кажа. Наистина е колосална вредата от тях, но аз няма как да помогна в случая. Освен да сменям памперса не всеки път...  Mr. Green Бебето в първите месеци си пика и ака поне по 8-10 пъти на ден, как трябва да го намеря това време да ги пера първо на ръка тези пелени, въпреки че акитата на кърмените бебета не миришат въобще толкова зле, та после да ги въртя в пералнята, да ги простирам, гладя и прочие. Аз от зор спрях на 3 месеца да гладя въобще на Биляна.

Между другото, за обриването на дупетата от памперсите, трябва да се пробват и други марки - някой път е от марка по принцип, друг път от партида. Но най-ефикасното средство е като се мие и маже след това бебето, да се маже с хума. До 2 годишна съм я мазала дъщеря ми с хума. Само 2-3 пъти се е изривала по дупето, и все е било когато по някаква причина съм зарязвала хумата, после с хума съм я лекувала за 2 дни.

# 81
  • Мнения: 616
 smile3534 smile3533 smile3534
Днес си купих сииини ританки и сииини бодита и сиииини чорапки  Joy
И едни бели ританки със сиииини стъпчици на тях!
Ама нямам апарат, иначе щях да ги снимам.

Днес свекито обяви, че се прибира средата на юни в Казанлък. Окончателно. Лошо няма, само дето усещам как целия ремонт и на нейната къща ще се стовари на мойто момче, а пък баш тогава той ще трябва да се грижи за нашия малък! Ще има екшън  Crazy
Жалко, отпада плажа в Израел  Confused

# 82
  • Мнения: 176
Малко тъп въпрос, но какво е това хума? Латинско название има ли? Картинка може ли да ми покажете? (Дали се продава тук?  Thinking)

Маристута, ама как се изказа само, да не ми "стовари" още някоя щерка  Joy нИдей тъй бе жена, аз как само си мечтая за щерка, че и две, и три - само женско да раждам, много ще съм доволна  Mr. Green А за теб давам 300% гаранция че като си гушнеш щерката ще забравиш и Константин и Монстантин, помни ми думата  Mr. Green

П.П. Оффиоли, ти май се отприщи. Сега още 4 месеца не можем те спря с покупките  hahaha

# 83
  • Мнения: 10
Момичета днес ходих на преглед при друг доктор и той ми каза че ми е ниско плацентата и щяла да започва да се качва newsm78? Някой знае ли как става качването и дали това че е лошо не е хубаво. ???
Каза ми и да не се притеснявам и така всичко ще е наред.Аз само си мисля какви ли не глупости  ooooh!Трябва да се поуспокоя и да съм по-положителна.....

Валентина честито за розовите гащички  bouquet

# 84
  • Мнения: 616
В събота в 11, в Център Съвременни Родители в София има среща на Ла Лече Лига. Някои от вас вече знаят, но аз да пусна новината и за тези, които нямат време да се ровят из форума  Peace
Аз смятам да ходя, утре ще се запиша, пък следобеда може да мина и през МД, там има ден на отворени врати за кърменето (как точно се наричаше не помня);
Ако някой смята да ходи, да сигнализира  Peace

# 85
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Здравейте на всички,
добре дошли на новите майчета и честито на всички, които знаят пола на съкровищта си.
Имам 1 въпрос-от 2-3 седмици ми се появява остра болка в пъпчето(все едно го пробождат с игла или шиш).Като ходих на ЖК и казах на док, той ми каза, че няма страшно, но не ми обясни какви са тези болки и защо ги получавам.И не ми изписа нищо, ама аз като не издаржам и пия по 1-2 но шпа.Та някой дали може да ми каже на акво може да се дължат тези болки? Ще съм много благодарна.
Лека вечер.

# 86
  • варна
  • Мнения: 1 395
Трънче, хумата всъщност е ситна бяла глина на прах ,която се ползва за козметични цели -за маски за лице, миене на тяло и коса. Аз се къпя с хума понякога ,като ме хванат "природните настроения". Тук се продава в аптеките и супермаркетите, и струва стотинки. Съвсем безвредна е за бебета, но една докторка скоро се изказа по телевизията, че запушвала порите на бебетата и затова не я препоръчвала. За мен обаче това не е много логично, защото се ползват маските с хума за почистване на проблемна кожа, действа антибактериално.

# 87
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен
Най напред благодарности на Ясена за темичката   bouquet
Аз днес бях на 4Д и съм много много щастлива - всичко с бебока е наред, отговаря си за седмиците Heart Eyes
и ако може сини гащи и за нас Joy Joy Joy
Лелее не мога да ви опиша реакцията на таткото като каза доктора, че 100% е момче  hahaha

# 88
  • Мнения: 279
Валентина , честити ви розови гащи !!! stork-girl Сега ще трябва да си почиваш повечко щом ти се стяга корема . Аз съм така от 2 месеца - не се притеснявай Wink Не ,че да се успокоиш го казвам това, ами просто трябва малко повечко да се пазиш и да не се натоварваш .Макар, че сигурно си знаеш.
Аз да попитам някоя мама ползвала ли е тази козметика за бебчето си, че ми стана интересно.  Натурална е и няма използвани химикали.
http://www.bebe.to/Kozmetika/kozmetika.html
galika81, честито и на теб и нашата реакция беше такава  Joy на таткото  де, ама и аз се кефя вече да си призная Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 279
Ето и линк за въпросните пелени за многократна упореба. Предполагам, че за тях е ставало въпрос. Сайта е много интересен, аи продължавам да го разглеждам Heart Eyes
http://www.bebe.to/peleni/peleni.html

Общи условия

Активация на акаунт