БЕБЕТА ЮНИ - 18

  • 10 950
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 65
juliana благодаря!
Количката която ми показа, също много ми харесва, само да те питам за дръжките - удобни ли са като се две отделни, може би се свиква.....

# 61
  • по света
  • Мнения: 1 587
juliana благодаря!
Количката която ми показа, също много ми харесва, само да те питам за дръжките - удобни ли са като се две отделни, може би се свиква.....
Удобни са,свиква се пък и те имат много положения.Зимния кош има опиция да се повдига от към главата на бебето и може да си се гледате като е по-малко,забравих това да ти кажа Wink

# 62
  • Мнения: 212
здравейте мами Simple Smile
първо да кайа добре дошли на
новите мами
радвам се че отбора ни се увеличава newsm44

на Варненските мами да кажа вижте тук - http://www.svetaanna-varna.com/view.aspx?f=139&s=220
а за тортите- който е свободен да заповчда утре в 13.30 пред Крамера на чаталджа Simple Smile
ще се радвам да се видя със всички

# 63
  • Мнения: 4
Привет на всички и добре дошли на всички нови мами!!!   bouquet
Да споделя нещо от опит - задължително искайте да ви покажат и помогнат за кърменето в родилното. На мен никой не ми обърна внимание, в резултат на което гърдите ми станаха като камък и капка не можеше да излезе от тях, бебето не искаше да засуче и се разраних така здраво, че 4 месеца той пи кръв от мен, а аз плачех без глас от болка. Мисля, че и от болката ми спря кърмата. Колкото повече суче бебето, толкова повече се стимулира производството на кърма.

Ryan, според мен два са основните недостатъка на количката - няма зимен кош, който според мен е задължителен за новородено /летните са с ръбеста, тънка и неравна повърхност и задължително ще трябва да подлагаш допълнително одеалца и тем подобни/; не се сгъва според мен достатъчно. За мен в момента това е едно от основните неща, защото багажника на колата ми е малък.
Аз лично май се ориентирам към Chipolino Jema, но искам да я "изпробвам и на живо".

А за плажа - аз ще ходя, но без бебето, а само с баткото. Виждала съм как бебенце повръща и има разстройство едновременно на плажа, въпреки, че беше в количката и то под чадър. Плажа не е за деца под 2 годинки според мен. Решила съм август и септември да зачезна с двете деца от мръсната София и да се отдам на почивка във Варна.

# 64
  • Мнения: 256
Решила съм август и септември да зачезна с двете деца от мръсната София и да се отдам на почивка във Варна.

Хехехехе, и аз така! Ще се засичаме в морската!  Heart Eyes
А септември ще вдигам сватба в Созопол, горкото ми бебе, какво пътуване го чака само!

# 65
  • Мнения: 2
ryan, количката изглежда удобна, но и аз като juliana мисля, че ще ти трябва нещо допълнително- зимен кош (т.е. кош за новородено Wink ) или нещо като порт-бебе, което се слага върху лятната седалка.  Освен това, ако избереш тази количка, бебето няма да е обърнато към теб- ако ме питаш сега, това няма значение, но когато родих дъщерята ми се струваше недопустимо да не си гледам бебето постоянно Wink

Аз не съм почитател на Chicco, имаме тази количка: http://www.maxi-cosi.nn-bg.com/citicx/citicx.html със столче за кола и кош за новородено и отначало мисля да използвам коша.  Когато я избирах, ми се стори по-удобна и по-лека от останалите (мисля, че количката с лятната седалка е около 8 кг, а с коша за новородено- 11кг), а няма да се учудя ако и на цена е ОК.  Единственото неудобство е, че коша за багаж е сравнително малък.  Не е с цяла дръжка, но не ми е било проблем да я бутам с една ръка, ако застопоря колелата да не се въртят- а те и без това почти постоянно бяха застопорени, защото с прекрасните ни разбити тротоари беше доста неудобно с въртящи се колела.
А, и още нещо се сетих: на Maxi-Cosi-то се маха цялата лятна седалка, за да се сложи кошницата за кола или коша за новородено- мисля, че на Chicco и Cam не е така.

И като съм почнала да агитирам за Maxi-Cosi/Quinny, да ви предупредя: не знам как е сега, но преди 6 години не всички бебешки столчета за кола ставаха и за количка.

За Hauck ставаше въпрос преди време: по мои спомени са много здрави и стабилни колички на доста приемлива цена.  Основните неудобства са: доста са тежки и май се управляват доста трудно.

# 66
  • Мнения: 616
Бряяяяяя
То много теми, много нови мами, много сини и розови гащи...
Кеф!
Поздрави на всички!
Явно голям мерак ни гони по тез бебета   Crazy

Аз за естествено отглеждане без памперси и специални методи не бах и чувала даже  newsm78
Знам само, че до преди десетина години пелените от изкуствени материи си бяха лукс, и просто си се ползваха памучни. Пък даже нямаха перални хората. Та сега си мисля да огранича до минимум ползването на памперси, и да си карам на памучни. Е, ще има пране, гладене, мокри гащи, ма кво пък, то затова е бебе! Ми то един памперс се разгражда за няколко стотин години, я си представете какво количество пластмаса се изхвърля само покрай едно бебе!!! Та това е моят единствен мотив. Не смятам нито да го залепям за себе си, нито да го мъча да пишка в легенче... Пък памперсите само по гостита, и при по-дълги разходки.

На почивка сме твърдо решени да отидем есента! Ако няма форсмажорни обстоятелства де.  Или в Созопол (там ни е любимо и сме си намерили чуден апартамент точно над скалите, в стария град, за не моного пари), или на Иракли (там също ни е любимо, но няма да сме на палатка тоз път, а в бунгало с баня кухня климатик и тнт) или в Израел, на Средиземно море, на гости на свекървата и свекъра. Но това зависи най-вече от парите.

Хиполенд в sky city-то си е доста скъп, според мен. Едно боди 10-15лв  Shocked ... да ме извиняват!
Днес посетих JUMBO който е на бул. България. Има доста неща, но... очаквах повече избор в такъв огромен магазин. Та моят Митю днес вече се офайдоса с едни бодита и ританки като за болницата... аз си начесах крастата, и се чуствам "подготвена" понеже все пак съм помислила с какво ще го обличам  Joy  В знак на радост и вълнение (и признателност към "подготвената" си майка) той в трамвая след пазаруването се въртя-въртя... и сега продължава! Явно се развълнува, и дори с голееееемия макдоналдс не успях да го "притисна" и "смачкам" (както твърди татко му) и да го успокоя  Joy

Айде, поздрваи от мен, ще се опитам да се въздържам от безмислени постинги и безпредметно пълнене на темите  Embarassed

# 67
  • по света
  • Мнения: 1 587
Решила съм август и септември да зачезна с двете деца от мръсната София и да се отдам на почивка във Варна.

Хехехехе, и аз така! Ще се засичаме в морската!  Heart Eyes
А септември ще вдигам сватба в Созопол, горкото ми бебе, какво пътуване го чака само!
Решила съм август и септември да зачезна с двете деца от мръсната София и да се отдам на почивка във Варна.

Хехехехе, и аз така! Ще се засичаме в морската!  Heart Eyes
А септември ще вдигам сватба в Созопол, горкото ми бебе, какво пътуване го чака само!
In4oka да се обадиш аз лятото съм там Laughing

# 68
  • Мнения: 616
Purshing, къде си моме?
С туй твойто свеки, се тревожа да не ти е направило нещо  newsm78
Предполагам че само релаксираш след продължителната "среща от третия вид", но все пак дай знак някакъв!
   bouquet

# 69
  • Мнения: 2
Да споделя нещо от опит - задължително искайте да ви покажат и помогнат за кърменето в родилното.

Това е много добър съвет, но върши работа само ако си направят труда да ви покажат и помогнат.  Преди 5.5 години в Шейново 3 дни питах и накрая една санитарка ми обърна внимание... е, поне съвета беше компетентен.  Но най-добре е човек да си направи една предварителна теоретична подготовка, а в родилното може да пита подред, пък белким някой отговори.  Май най-склонни да дават съвети са майките, които вече имат деца, но за съжаление не всички добронамерени съвети са правилни, та се налага и сами да преценяваме.


Та сега си мисля да огранича до минимум ползването на памперси, и да си карам на памучни. Е, ще има пране, гладене, мокри гащи, ма кво пък, то затова е бебе! Ми то един памперс се разгражда за няколко стотин години, я си представете какво количество пластмаса се изхвърля само покрай едно бебе!!! Та това е моят единствен мотив. Не смятам нито да го залепям за себе си, нито да го мъча да пишка в легенче... Пък памперсите само по гостита, и при по-дълги разходки.


Браво, offioly!   bouquet  Само дето не знам колко ще издържиш...  На една приятелка майка и също се беше заинатила и изкара цели 2 седмици Wink
Само за сведение: едно кърмено новородено бебе обикновено пълни 6-9 памперса на денонощие, а прането е само една от задачите около него. Да са ни живи и здрави!  Grinning

# 70
  • Разград
  • Мнения: 377
ryan аз пък най-много харесах количката която ти показа. Всичко обаче е много индивидуално. Аз няма да си вземам в никакъв случай количка със зимен кош, защото не мисля че е наложително - за мен! Понеже вече пробвах няколко колички и май не мога да се оправя с тези и с двойните колела. Та за това ние ще купим с единични големи и задължително с амортисьори. Също така аз харесвам с цяла дръжка. Просто трябва да си харесаш, да я пробваш и ако ти е удобна и има това което ти искаш значи е вашата количка!  Hug

# 71
  • Разград
  • Мнения: 377
Валентина честита МОМА!  Ама вие с момите внимавайте, че ние после може да ви ги вземем и вие ще останете без тях!  Hug Нали ще ни трябват снахички!  bouquet

# 72
  • Мнения: 3 743
Добър вечер и от мен!
Изчетох ви Laughing
Кака Мая, днес бях при Славова. Всички изследвания са в норма. Бебка е около 550г. Още веднъж много ти благодаря  bouquet
Много съжалявам, че утре няма да мога да се присъединя към вас. На работа съм, пък и петък и понеделник следващата седмица ще отсъствам и няма как. Хапнете си тортичка и заради мен. Пък ние с Разградските мамчета ще се реваншираме в събота Joy
И после да разкажете какво сте научили Wink

За кърменето; естествено ЗА. За памперсите: сестра ми й се наложи да не ги ползва, защото племенникът ми беше алергичен и се изриваше от тях. Та тя ползваше само външната част на памперсите, а вътре ги "изтръмбушваше" и слагаше памучна пелена. Така си спестяваше прането на всички дрешки. Аз предполагам, че ще ползвам памперси, ако на бебка й понася.
То като се замисля. Ако не се ползват памперси, пералнята постоянно трябва да работи, а тока и водата и те не са евтини и неизчерпаеми източници Mr. Green

Лека и спокойна нощ на всички Hug

# 73
  • Мнения: 176
Здрасти и от мен в тема 18! (Какви бързаци сме само, и 19 вече си имаме  Joy)

Да ви кажа първо че много ми е готино като чета как бебетата ви ритат и не ви оставят да спите - очаквам и аз с нетърпение този момент. Засега само усещам мърдане в корема от време на време, но определено не е като силно ритниче, най-много леко побутване. Но аз съм още назад с мат'риала, нямаме 20 г.с. дори.

За кърменето, мисля да отида на няколко часа (нещо като лекции/ дискусии), които се организират всяка седмица там където ходя на йога, но ще изчакам до към 30-35та седмица, мисля че все още има време.  Thinking

Колкото до памучните памперси - тук има фирми които срещу месечен абонамент ти носят (всяка седмица ли е, всеки ден ли е, не знам) чисти памперси и взимат мръсните да ги перат. Така се спестява много време на родителите (а и това пране, едва ли е много приятно и ароматно занимание  Joy), но пък не знаеш чие друго дупе е носило пелената на детето ти преди теб  Crazy Да си призная, нямам много намерение да се занимавам с такива неща, макар че е много права оффиоли за "зеления" аспект - памперсите допринасят много за замърсяването на атмосферата. Ама както след 6 месеца ще се връщам на работа и детето кой знае на коя ясла ще го дадем, там не ми се вярва лелките да са очаровани от идеята...

С морето май ще правим като миналата година - през Декември, хем ще сме по-на възраст  newsm78

Пършинг наистина се загуби, дано всичко е наред с тях и да липсва от редиците просто защото празнува заминаването на свекито.  bowuu

# 74
  • Мнения: 212
Gali80    много се радвам че с теб и бебка всичко е наред, а Славова си заслужава похвалите нали?
за тортичките- смятай че ще хапна и за теб Simple SmileSimple Smile а ти- както каза ще се присъединиш другия път Simple Smile
ааа..... да питам ти до кога смяташ да работиш? каква ти е работата? няма ли да си починеш малко преди идването на бебка?
 

Общи условия

Активация на акаунт