Шоколадова лава

  • 26 678
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 640
Това си е прекръстено шоколадово суфле. Идеята е да си остане толкова течно вътре, иначе си става шоколадов кекс ако се досипе брашно. Наистина е много добро за любителите на шоколада  Peace

П.п. Забравих да добавя, че е хубаво да се разбиват отделно жълтъци и белтъци и накрая да се смесват с шпатула, за да остане бухнал крема.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
Днес случайно гледах нещо подобно по някой от каналите/голяма съм склероза ,не помня по кой беше- май нещо с ЕХ.... Embarassed/
Така... идеята на предаването беше да се покаже как навид несъвместими неща имат страхотен вкус като се смесят
Готвача показа нещо подобно като на снимката по-горе...Представляваше вид суфле,като в купичка за суфле сложи част от сместта,после замразена смес на шоколад и синьо сирене Shocked и пак от сместта за суфле/не хванах началото и не знам пропорциите,но всичко беше на основата на шоколада/
Изпече суфлето за 10мин и като го разряза изтече шоколадовата лава....
Според него синьото сирене страхотно се съчетавало с шоколада на....молекулярно ниво newsm78
Ама на мен да си призная нещо тази смърдяща гадост не ми се връзва с чууудния шоколадец  bouquet

# 17
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Това трябва да се пробва!

# 18
  • Мнения: 7 474
 Crazy Обажавам шоколад, записвам си рецептата  Crazy

# 19
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Изглежда чудесно.

# 20
  • Мнения: 3 314
записвам си рецептата веднага  Crazy  отиде ми диетата ...  ooooh!

# 21
  • Мнения: 577
звучи прекрасно-със топка ванилов сладолед.
записвам си рецептата!

# 22
  • Мнения: 640

Тази рецепта е диетична  Wink Дори ако хапваш три такива на ден ще свалиш 3 килца за 3 дни, ако направиш двоен курс, получаваш бонус - направо 9 сваляш  Mr. Green
Не се притеснявай за килограмите, десерта си струва тези жертви  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 7 418
   Ау! #Crazy
   Опитала съм подобно нещо(като на снимката на Лабрекс) на едно мноооого хубаво място.Не помня ,как се казваше сладкиша,но беше невероятно вкусен и абсолютно необичаен за мен!Все се чудех,как ли набутват течния шоколад вътре в кекса? Rolling Eyes
   Мерси за рецептата!Непременно ще я пробвам! Grinning

# 24
  • Мнения: 3 314

Тази рецепта е диетична  Wink Дори ако хапваш три такива на ден ще свалиш 3 килца за 3 дни, ако направиш двоен курс, получаваш бонус - направо 9 сваляш  Mr. Green
Не се притеснявай за килограмите, десерта си струва тези жертви  Simple Smile
     
                     щом е диетична о6те по-добре  Wink Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 798
И в крайна сметка на някого получила ли се е "лавата", ама такава като на снимката?

# 26
  • Мнения: 3 314
 Rolling Eyes  аз не съм го правила ... нека някои ако го е правил да пусне снимчици

# 27
  • Мнения: 7 418
И в крайна сметка на някого получила ли се е "лавата", ама такава като на снимката?
  И аз горещо се чудя за това! newsm78 Laughing

# 28
  • Мнения: 1 798
Добре де, "лавата" не е ли всъщност неизпечена кексова смес?

# 29
  • Мнения: 3 314
Добре де, "лавата" не е ли всъщност неизпечена кексова смес?
  да  Sick  на мен 6те ми е гадно да го ям  Sick

Общи условия

Активация на акаунт