Шоколадова лава

  • 26 686
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 799
Аз имам доста познати, които обичат да си "пощипват" от суровото тесто, да обират с пръстче сурова кексова смес, така че въпрос на вкус. Аз обаче не съм от тях. Но наистина е доста ефектно и ако някой тук се похвали, че е получил този ефект, ще се прежаля и аз.

едит: Сега се зачетох в рецептата. Доста яйца има и малко брашно. Т.е., ако не взимаме предвид риска от суровите яйца, вкусът няма да наподобява чак толкова на сурово тесто.

# 31
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
  Това, което съм яла аз беше хрупкава, фантастична коричка с пълнеж шоколад, но за миг не съм усетила вкус на тесто. Много момичета писаха "ТОВА ЩЕ ГО ПРОБВАМ", ИЛИ "ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЩЕ ГО НАПРАВЯ" , но само за това се включиха в темата, нека някоя която наистина е имала намерение и го е направила да сподели какво се е получило.

# 32
  • Мнения: 7 418
  Това, което съм яла аз беше хрупкава, фантастична коричка с пълнеж шоколад, но за миг не съм усетила вкус на тесто. Много момичета писаха "ТОВА ЩЕ ГО ПРОБВАМ", ИЛИ "ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЩЕ ГО НАПРАВЯ"
   Просто не са се сетили,както теб,да напишат нещо по-различно ,за да се запишат в темата. Laughing

# 33
  • София
  • Мнения: 1 320
При мен първия път не стана съвсем така течно, следващите пъти обаче стана. На мен много ми харесва, но аз съм точно от тези дето с пръст хапват от суровото кексово тесто. Само че това е малко по различно от кексовото тесто, защото е доста по малко брашното и вкуса не е същия точно, може би и заради повечето шоколад, който се слага.

# 34
  • Мнения: 3 830
Най-накрая да попадна и аз на този легендарен сладкиш, чиято слава се носи през девет морета в десето, през девет планини в десета.... Laughing

Благодаря!  bouquet
Нямам търпение да го приготвя  chef Party

# 35
  • Мнения: 7 418
 Въпрос към авторката:колко голяма трябва да е формата,в която се пече сладкишът?

# 36
  • София
  • Мнения: 1 320
Ако имаш от тези гумените форми за кекс, мъничките, и в тях ще е най-удобно. Ако имаш и някаква по-малка форма за кекс също ще стане, обаче сложи отдолу и отстрани на стените хартия за печене за да ти е по лесно да го извадиш после. Аз имам една дълга около 30 см и широка около 10 см и първо в нея пекох, с хартия отдолу и после го извадих лесно и ми се получи.

# 37
  • Мнения: 7 418
   Запазена марка,мерси за отговора!Значи е важно,да има хартия отдолу? Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 3 641
Звучи страхотно, ще го пробвам иаз и ще докладвам Simple Smile

# 39
  • Мнения: 506
моята лава стана твърда Sad
20-25мин е много както е описано в първата рецепта,който реши да пробва да опита по рецептата на Лабрекс-8-12мин

# 40
  • Мнения: 1 799
Звучи страхотно, ще го пробвам иаз и ще докладвам Simple Smile

Аз ще изчакам да споделиш  Laughing
Селма, айде да видим коя ще поддаде първа  Laughing

# 41
  • Мнения: 7 418

Селма, айде да видим коя ще поддаде първа  Laughing
       thumbsup  Joy
       
        Ако се пробвам,ще го направя  половин порция,че ще ми е жал,в случая на провал,да изхвърля цели 10 яйца! Wink
        Сигурно,ще трябва да ползвам и по-малка форма. Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 7 418
моята лава стана твърда Sad
20-25мин е много както е описано в първата рецепта,който реши да пробва да опита по рецептата на Лабрекс-8-12мин
    Да ви кажа,когато съм яла този сладкиш в един ресторант,в менюто имаше коментар,че сладкишът се приготвя 25 минути.Предполагам,това включваше и забъркването на тесто.... newsm78 Съвсем е възможно ,да се пече много по-малко от 25 мин.

# 43
  • Мнения: 1 799
Ще взема аз заради тази лава да си купя формички за мъфини  Laughing

# 44
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
  Това, което съм яла аз беше хрупкава, фантастична коричка с пълнеж шоколад, но за миг не съм усетила вкус на тесто. Много момичета писаха "ТОВА ЩЕ ГО ПРОБВАМ", ИЛИ "ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЩЕ ГО НАПРАВЯ"
   Просто не са се сетили,както теб,да напишат нещо по-различно ,за да се запишат в темата. Laughing
   Малко трябва, малко, но на време!!!

Общи условия

Активация на акаунт