Кърмене на 8 год. дете

  • 3 769
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 630
Моите уважения към всички кърмещи до късно майки, но и аз мисля че кърменето на такава възраст е.... крайно и в никакъв случай не е полезно за детето. Би трябвало връзката между детето и майката да са минали отдавна на по-друго ниво. Такива деца не знам как ще се разделят от мама на 18-20 години? Не съм съгласна и със съвсем свободното отглеждане на детето - всичко да е на поискване. Трябва да има правила - добро-зло, правилно-неправилно...
Подкрепям това мнение. Не мога да се съглася, че виждтае ли връзката между майката и детето се основава само и единствено на кърменето, че това е единственият възможен начин на общуване и показване на обич. Мисля, че това е много ограничено виждане по въпроса. Една пълноценна връзка не може и Не бива да се основава само на гърдата на майката. Също така считам, че кърменето при деца, които вече са пораснали и са станали част от по-широк социален кръг -ходят на градина, на училище - в Англия тръгват на училище на 5 години - е предпоставка за създаване на ограничени, уплашени и зависими личности, неспособни да решават проблеми в бъдеще без помощта на мама. Задачата ми като майка е да създам увереност в собствените сили, да дам безусловна любов и да дам правото на детето да бъде самостоятелен индивид и да може да направи собствените си грешки. Не виждам как това ще бъде възможно ако при най-малкия емоционален дисконфорт тича да суче при мама.

# 16
Живот и здраве, на 8 години със синът ми ще си говорим сигурно за „птичките и пчеличките”  Grinning като наблюдавам колко бързо се развиват децата вече.
В тази връзка едипов комплекс нямам намерение да му създавам.

# 17
  • Мнения: 177
Живот и здраве, на 8 години със синът ми ще си говорим сигурно за „птичките и пчеличките”  Grinning като наблюдавам колко бързо се развиват децата вече.
В тази връзка едипов комплекс нямам намерение да му създавам.

  bouquet
Да!
Нали все пак раждайки тези деца искаме да създадем личности, свободни индивиди, а не  същества, които да ни обичат безусловно за да се чувстваме необходими.

# 18
  • Мнения: 415
Не ми се иска да си казвам още мнение - едно време 1 година кърмене ми се струваше много, сега вече не чак толкова Simple Smile По принцип съм за свободния информиран избор, но точно информация ми липсва, не знам как се отразява това на детето според учЕните Simple Smile. Някой има ли линкове по въпроса?

Обаче се сетих за подобна история от сериала Съдия Ейми - съдиха майка, която кърми 6 годишния си син, съдията я нарече откачалка и й забраниха.
Понеже в този филм все се опитват да преценят кое е най-доброто за детето, и тука сякаш се опитваха да разберат какво мисли то по въпроса - доколкото си спомням, казаха че му се подигравали в училище че пие изцедена кърма вместо мляко; и докато на майката любимото й време беше това на кърменето, детето каза че любимото му време през деня са междучасията. И аз тогава се зачудих това тормоз ли е над детето и как се преценява.

# 19
  • Мнения: 721
Подкрепям продължителното кърмене, но 8 години не ми се вижда нормално. Предпочитам на 8 години да съм близо до детето си като играем, споделяме, учим заедно. Особено ако детето е момченце - не бих продължила повече от 4-5 години.

# 20
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Живот и здраве, на 8 години със синът ми ще си говорим сигурно за „птичките и пчеличките”  Grinning като наблюдавам колко бързо се развиват децата вече.
В тази връзка едипов комплекс нямам намерение да му създавам.


 Peace  Моята дъщеря е на 6г. и половина и вчера ми зададе въпроса: "Вие с тати правите ли секс?" . Какво кърмене на тази възраст - пълен абсурд.
Сещам се и за едно лафче от сериала "Да мило" - "Бебето трябва да спре да суче когато може да свали сутиена на майка си с една ръка" ...... Какво да кажа повече, ама свят голям, хора разни ....

# 21
  • Мнения: 1 440
И аз съм ЗА дългото кърмене,ама...8 години  #Crazy ужасно много са!
Все пак това е моето мнение,иначе всеки решава как да отгледа и възпита децата си!

# 22
  • Мнения: 34
И  аз съм за дългото кърмене, но това са осем години за бога, детето особено ако е момиче след 1-2 год. ще влезе в пубертета. Незнам мисля, е е извращение. като си обичаш детето можеш да го гушкаш, да го милваш и целуваш, но според мен не е првавилно на тази възраст да му разрешаваш и да суче  Shocked

# 23
  • Мнения: 433
Моите уважения към всички кърмещи до късно майки, но и аз мисля че кърменето на такава възраст е.... крайно и в никакъв случай не е полезно за детето. Би трябвало връзката между детето и майката да са минали отдавна на по-друго ниво. Такива деца не знам как ще се разделят от мама на 18-20 години? Не съм съгласна и със съвсем свободното отглеждане на детето - всичко да е на поискване. Трябва да има правила - добро-зло, правилно-неправилно...
Подкрепям това мнение. Не мога да се съглася, че виждтае ли връзката между майката и детето се основава само и единствено на кърменето, че това е единственият възможен начин на общуване и показване на обич. Мисля, че това е много ограничено виждане по въпроса. Една пълноценна връзка не може и Не бива да се основава само на гърдата на майката. Също така считам, че кърменето при деца, които вече са пораснали и са станали част от по-широк социален кръг -ходят на градина, на училище - в Англия тръгват на училище на 5 години - е предпоставка за създаване на ограничени, уплашени и зависими личности, неспособни да решават проблеми в бъдеще без помощта на мама. Задачата ми като майка е да създам увереност в собствените сили, да дам безусловна любов и да дам правото на детето да бъде самостоятелен индивид и да може да направи собствените си грешки. Не виждам как това ще бъде възможно ако при най-малкия емоционален дисконфорт тича да суче при мама.

Подкрепям тези мнения!  Смятам да кърмя дълго сина си, но все пак всяко нещо би трябвало да има някакъв край. На 8 г. дъщеря ми знаеше какво е това менструация и как се прави секс - какво ти кърмене!
И както написа по-горе една майка - не смятам да създавам на сина си зорлем едипови комплекси  baby_neutral  Но всеки си решава сам какво да прави и как да си отглежда децата.

# 24
  • Мнения: 79
Това е и моето мнение, билчице! Въпреки, че ми стана топло, когато тази мама описа преживяването. Вярвам, че за нея това решение е било най-вярното и изпитвам искрен респект Simple Smile

Ето едно стихче, като за "вълчица-единачка" и като за днешния ден... Flowers Bouquet

Любовта на единака

Сънувах те нощес,
за много кратко,
а ти ми каза само своя стих:
-И рядко ще те виждам,
много рядко...
Събудих се...
И нямаше загадка-
аз бях наистина от самота по-тих.
Луната светеше със своя образ,
но в тази отразена
светлина-
почувствах,че ме задушава обръч
и в него моята пленена обич,
проточи вълчи вой
на единак...
-Не ме оставяй сам,
вълчице моя!-повторих стих
на друг един поет,
но в ехото отекна страстно воя,
зовът ми див,и луд,и неспокоен,
сред който бе и тоя мой куплет:
-Това съм аз,това съм аз,
не чу ли-роденият сред твоя зодиак!
за теб дори луната ще обруля,
в душата си ще те притуля,
но само да съм
Твоя единак!...
О,даже да те виждам много рядко-
аз щом дочуя твоя нощен зов-
ще знам,че ти ме чакаш
там-оттатък...
И аз ще вляза в бой
и в люта схватка
за теб,вълчице моя
и любов!

# 25
  • Мнения: 97
Хубавото е, че всяка майка има право на личен избор дали ще кърми изобщо или ако кърми до кога ще е..
Аз съм ЗА.
Мисля също като теб.  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 2 734
Тази госпожа сме я обсъждали  идруг път.Естествено си е лична работа на всеки какво прави със себе си и със децата си,но и на мен това ми прилича на някакъв стремеж да не пуснеш детето си да порасне.По този начин непрекъснато го държиш на близо до теб с тази му привързаност към кърменето,защото само майката може да му я даде.Като че тази жена иска колкото се може по-дълго да има малки деца,зависими от утехата и спокойствието на кърменето.Моята лична гледна точка е,че на децата трябва да им се даде избор да бъдат самостоятелни и най-важното да си намерят начини за успокояване и справяне с трудностите сами.Това,че майка им ги обича и винаги ще е дотях далеч не се доказва само с кърменето.

# 27
  • Мнения: 256
А какво ще кажете за това, че детето рисува картинки с гърди ? Според мен съзнанието му по някакъв начин  е обременено с процеса на кърмене, защото на тази възраст вече говорим за съзнание, а не за интстикти.

# 28
  • Мнения: 78
Спомням си, че когато бях на 5-6годинки и се къпехме заедно с майка ми, доста често, виждайки голите и гърди исках да ми даде да суча и знам че наистина го исках. Тя все ми се смееше и разбира се никога не ми е давала (то не и, че е имало мляко де). Въпреки това никога не съм усещала и не ми е хрумвало даже, че ми е било отказвана нежност, подкрепа и тям подобни глупости. Като преценям ситуацията от сегашната си гледна точка, много хубаво е правила жената, че не ми се е връзвала на капризите, че тооо......аре да не навлизам във фроидистки анализи.



# 29
  • София
  • Мнения: 6 258
Сега се замислих - сучене на такава възраст не променя ли зъбите и захапката на детето?

Общи условия

Активация на акаунт