АвГуСтиНчета незнаят що е то умора, за игри жадуват, но на двора!

  • 9 011
  • 290
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 1 581


Най - продуктивна дата: 07.08.2006г - 8 бебета
Най - разпространено име: Никола, Николай, Николета - 9 бр.
Най - тежко бебе: Калоян на nana77 - 4.350 кг.
Най - леко бебе: Явор на punita - 1.150 кг
Най - дълго бебе: Андреас на Ljubica - 56 см.
Най - късо бебе: Стефан на KoRn4e, Кари на Lorexa, Александра на Val_ Stef - 47 см.


   Първото ни зъбче - Ивайло на Netty

!Сетивата на бебето!
!Сънят на бебето!
!Примерна схема за захранване на ХИП!
!Таблица на алергизиращите храни!
!Запичащи и разхлабващи храни!
!Рецепти за домашни пюрета и каши!
!Кой тип е вашето бебе!
!За нормите!

Проблеми
!Хълцането!
!Утешители - биберони и палец!
!Как да превърнете 8-те “ревливи периода” на бебето в магически крачки напред!
ВАЖНО

Ваксините
Имунизационен календар на Република България
Основни въпроси свързани с кърменето

howtoeat.info (by didika); medicalbg (by didika); exooo (by didika); dieti.gbg.bg (by didika); bulgarianbaby (by didika); moetodete (by didika); varnabebe (by didika) - това е за варненските мами; kidsbg (by didika); kokona (by didika); vaxini (by Kabiv); тема (by Dani777k) - за лесно пазаруване
НЕЩА ОТ ПЪРВА НЕОБХОДИМОСТ:
Парацетамол-сироп или свещички(Ефералган, Панадол, Калпол и др.)
Спирт или кислородна вода 3%
Стерилни марли
Памук
Хипоалергичен лейкопласт и цитопласт
Топоцин пудра или Бивацин спрей(за подсушаване на мокрещи и сълзящи рани)
Сироп за кашлица(Проспан, Хустагил,Стодал и др.)
Капки за нос или спрей за нос(Виброцил, Низита, Стеримар и др.)
Витамин Ц на ампули 2мл
Осцилококцинум(хомоепатично лекарство,което се дава при първите симптоми на разболяване)

НЕЩА ОТ ДОПЪЛНИТЕЛАНА НЕОБХОДИМОСТ:

Дуфалак(за разхлабване)
Сока на Хип против разстройство или активен въглен
Фенистил гел за мазане при единични пъпки
Зиртек или Фенистил капки при цялостни обриви или други алергични реакции
Гентамицин крем(вече няма производство, новия се казва Банеоцин)
Калгел или Дентинокс
Камомила или Осанит
Фуроталгин(капки за уши при оставане на вода в ушите)



  Благодаря на  bebon за името на темата ни!

# 1
  • София
  • Мнения: 545
Супер е новата темичка  Hug
С тези цветя, разкош!
Замислям се вече какви цветя да си посадя на балкона  newsm78

# 2
  • Мнения: 4 970
МИнавам само с едно запис Hug

# 3
  • Мнения: 743
Здравейте  Hug

И Лори си ляга към 14ч ама ще гледаме да устискаме някакси положението  Rolling Eyes Предполагам, че ще й е интересно и забавно с дечицата, ама после да му мислим  Laughing

Ама и  аз съм една  ooooh! - Блу, Бебон благодаря ви за новата ни темичка   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 736
запис и от мен
блу и бебон   bouquet Hug за новата тема

# 5
  • Мнения: 506
Мерси на Блу и Бебон за темичката.   bouquet
Велмар, понеже съм са фаза списъци и кила, все се ровя в архива ни - ето - дано е това, което ти трябва: Архивна августинска тема със списъци

# 6
  • Мнения: 4 970
Мадонка, много ти благодаря Heart Eyes Hug Точно това търсех Peace
Сега просещавам тази моя приятелка, за която разбрах тия  ден че е бременна  и я включвам в редиците на бг-мама Grinning ( между другото и тя ще е юнска мама като теб Wink)

# 7
  • Мнения: 506
Е, много се радвам, да ни я пращаш росна-прясна. Чакаме я.   bouquet

# 8
  • Мнения: 4 970
уффф. част от списъците не се отварят.... ConfusedЩе трябва да  търся моите архиви..ама дали ги пазя.... Thinking
Както и да е .сори за спама Blush
Мадонка, вече ви я пратих  в от4етните;-)

# 9
  • София
  • Мнения: 4 035
Да взема да пробвам и аз да се вредя от първите LaughingИ мерси за темичката Heart Eyes
Ние също няма да дойдем на срещата. По принцип и Ина ляга в 13.15 да спи и спи до към 15.30ч и няма опция да издържи без този сън,а като оставим дневния режим,аз в събота сутрин заминавам за Банско за уикенда на фирмено парти,а детенце с баба си и баща си отиват в Снадански още от петък SadТози момент много го мразя, за втори път ще я пращам там и ми е адски криво,ама не мога да я държа все тук Confused И да споделя за снощната ми радост - звънна се на врата в къщи и Ина застана до врата и се изцепи с пълна сила "Кой е?" Joy Продължавам да работя и ще разказвам като се върна от Банско как е било,отиваме в Спа хотела "Катарино" Twisted Evil

# 10
  • Мнения: 743
Мадонка  Hug

Бубче, весело изкарване на Банско  Peace А за малката е нормално да се тревожиш и да ти липсва, но съм сигурна, че всичко ще е наред  Hug Мъжът ми как ще ти завиди за пътуването  Laughing Той си направи устата отново за Боровец тази събота и неделя, ама аз този път си имам сериозно оправдание -августинска среща  Wink та най-вероятно той ще отиде сам в неделя  Laughing
Ще чакам разкази с картинки  Hug

Аз пък съм се хванала да мия прозорци на тоя студ  Crazy

# 11
  • Мнения: 2 722
Ето ме и мен   bouquet
Добър ден 8че за утро стана късно/
Блу, бебон, темичката е върха както винаги.
И Митко спи от 12,30 до 14-30, но сутрин винаги има мерак да си полегне и ако му разреша - ще го направи с удоволствие. Така ще ще изместя дневното спане за сутринта, а пък като се навилнее в клуба и му се доспи - да спи отново. Милен не е фен на съня, така че той не ме бърка - грижа се да не скучаят в детската, като развалям дисциплината през уикенда.
И друго имаше, ама като се сетя.  newsm78

# 12
  • Мнения: 413
Блу, Бебон,   bouquet
Бубче, приятно изкарване!
Vst_80, Val_stef, специално за вас няколко снимки на мартеничките.Нищо особено не са, за ръце... Blush
http://images23.snimka.bg/005150770.jpg
http://images23.snimka.bg/005150773.jpg
http://images23.snimka.bg/005150831.jpg

До преди малко бяхме с Вики навън, такава игра падна с един балон. CrazyАз "изплезих език", а тя няма умора.Ще спи като къпана сега. Simple Smile

# 13
# 14
  • Мнения: 2 722
Завиждам ви за излизането - ние днес пропуснахме сутрешната разходка, защото малчо падна и си разби зверски устата на теракота, и вдигна температура от рев и напъване, та рано-рано го срещнах с кревата. Ще си наваксваме следобяд.

Общи условия

Активация на акаунт